yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wpaw    24

Protio chociaż 125 mówią że to minimalna dawka

1 minutę temu, tomekZ058 napisał:

W planach część pszenicy mam zamiar zrobić T2 Priaxorem 1l i myślę dołożyć jeszcze protio 100g wystarczy czy za mało ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898

0.7l priaxoru i 100g protio i jest super mieszanka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5
1 godzinę temu, Wpaw napisał:

Nie potrzebnie ten mocznik. On nic i tak nie da tylko może przypalić. Mogłeś dać siarczanu mg lepiej z 10kg

Raczej nie przymrozków u mnie spory mróz był a nic się nie dzieje. 

Wszędzie w prognozach podawali za kilkanaście godzin załamanie pogody i deszcze dla tego ten mocznik ale niestety mnie ominęło jeszcze specjalnie się spieszyłem żeby zdążyć pryskałem praktycznie w nocy i  dokończyłem rano 3 mają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24

Teraz juz nic nie zrobisz . Przyjdzie deszcz zrobia się cieplejsze noce to jej przejdzie. 

8 minut temu, yacenty napisał:

0.7l priaxoru i 100g protio i jest super mieszanka

Nie za słaba, taka ochrona? Lepiej trochę dołożyć i spać spokojnie😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898

dokładaj, śpij


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    518
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Kto rozumny po jęczmieniu sieje pszenice , chyba że na pasze , ale to juz w szkole uczyli że jęczmień jest najgorszym przedplonem do pszenicy , u nas jęczmień malo kto sieje , a jary to prawie nikt

.uja prawda. Najgorsza jest pszenica po pszenicy i nie pie.dol bzdur, bo temat przerabiałem na'"własnej skórze" 

9 godzin temu, metrax12 napisał:

Sam Modan nie przypala roślin.

Jak pryskasz z rana, a potem napierdziela do wieczora słońce i pow. +25 w cieniu, to przywalisz trineksapakiem jak nic. Sprawdzone 😆

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
8 minut temu, boogie7 napisał:

.uja prawda. Najgorsza jest pszenica po pszenicy i nie pie.dol bzdur, bo temat przerabiałem na'"własnej skórze" 

Jak pryskasz z rana, a potem napierdziela do wieczora słońce i pow. +25 w cieniu, to przywalisz trineksapakiem jak nic. Sprawdzone 😆

Jak pryskam po południu nic nie przypala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    498

Jak dobrze rozplanujesz uprawę w monokulturze to nie będzie jakiś strasznych różnic że pszenica po pszenicy czy jęczmieniu. Ja raz tylko siałem po jęczmieniu i jakoś źle nie było. W monokulturze trzeba się przyłożyć fest by to wszystko jakoś wyglądało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    59

To może podpowiedz jak to zrobić bo ja siewałem pszenicę po pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361
yacenty napisał:

0.7l priaxoru i 100g protio i jest super mieszanka

yacenty siejesz rzepak i masz lepiej rozplanowane uprawy i wierzę że taka mieszanka sprawdza się u ciebie ale raz zastosowałem takie ilości w pszenicy po pszenicy I nie dala rady ani rdzy ani dtr już przy dawce 0.9 priaxor i 125g protio pole czyste

slonju77 napisał:

To może podpowiedz jak to zrobić bo ja siewałem pszenicę po pszenicy 

To co Ja mam napisać jak od 10 lat sieje pszenica pszenica pszenica poplon ozimy i owies i znowu pszenica🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2298

To zmień odmianę, u mnie po 0.9 priaxora liście zdrowe, pszenica po pszenicy 8-9t. Jak robicie jak już kłos wychodzi i liście prażone to czego oczekujecie, on wam nie zdejmie zbytnio tego co jest. 

9 godzin temu, Wpaw napisał:

Teraz juz nic nie zrobisz . Przyjdzie deszcz zrobia się cieplejsze noce to jej przejdzie. 

Nie za słaba, taka ochrona? Lepiej trochę dołożyć i spać spokojnie😃

Dołożyć do interesa. 

9 godzin temu, Wpaw napisał:

Protio chociaż 125 mówią że to minimalna dawka

 

A skąd taka informacja? 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

To zmień odmianę, u mnie po 0.9 priaxora liście zdrowe, pszenica po pszenicy 8-9t. Jak robicie jak już kłos wychodzi i liście prażone to czego oczekujecie, on wam nie zdejmie zbytnio tego co jest. 

Dołożyć do interesa. 

A skąd taka informacja? 😅

Jakaś pani profesor się wypowiadała że protio chociaż 125. Można obcinać dawki a potem modlić się o cud. Moim zdaniem lepiej wcale nie robić zabiegu niż psiukac popłuczynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    722

Można stosować więcej niż trzeba i później płakać że nic się nie opłaca 😝

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2484
43 minuty temu, Wpaw napisał:

Jakaś pani profesor się wypowiadała że protio chociaż 125. Można obcinać dawki a potem modlić się o cud. Moim zdaniem lepiej wcale nie robić zabiegu niż psiukac popłuczynami.

Albo ta pani profesor piepszyła farmazony , albo  ty tego nie zrozumiałeś , bo zapewne jeśli już coś mówiła to raczej jej chodziło o to że trzeba dać chociaż 125 g protio , ale pewnie gdy się go daję solo , a mamy sporo gotowych środków gdzie zawartość protiokonazolu jest poniżej tych 125g  i jest dobrze . Już nie będę nawet przytaczał słynnego soligoru,  gdzie jest całe 56 g w zalecanej dawce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    498
Napisano (edytowany)

Według mnie i mojej praktyki to minimum triazola jakie daje to 100g , a tak to 125/150g idzie. I więcej czy mniej nie ma co kombinować. A Soligor to według mnie drogi i nijak kupy te dawki triazola się trzymają. Choć może nie jest zły aż tak.

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    722

Susza a tu widzę choroby szaleją, całe szczęście że nie pada bo dopiero będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    987
8 minut temu, akmaly napisał:

Susza a tu widzę choroby szaleją, całe szczęście że nie pada bo dopiero będzie 

U mnie nic nie szaleje i jak na razie suszy brak ale deszcz by się przydał dobrze że upałów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    24

Pryskasz solo 125 protio? Pewnie nie

34 minuty temu, mysza103 napisał:

Albo ta pani profesor piepszyła farmazony , albo  ty tego nie zrozumiałeś , bo zapewne jeśli już coś mówiła to raczej jej chodziło o to że trzeba dać chociaż 125 g protio , ale pewnie gdy się go daję solo , a mamy sporo gotowych środków gdzie zawartość protiokonazolu jest poniżej tych 125g  i jest dobrze . Już nie będę nawet przytaczał słynnego soligoru,  gdzie jest całe 56 g w zalecanej dawce 

 

55 minut temu, akmaly napisał:

Można stosować więcej niż trzeba i później płakać że nic się nie opłaca 😝

Ile dołożysz 10zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie po przymrozkach. Wszystkie pogody pokazują u mnie w kulminacyjnym momencie czyli w nocy z niedzieli na poniedziałek 2 stopnie na wysokości 5 cm a jedna minus 2. Pszenicy chyba nie za wiele zrobi?  Gorzej z ziemniakami które w 60% są już na powierzchni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361

Jak ziemniaki wychodzą to trzeba je obredlic czyli obsypac ziemia na czas przymrozku chyba że masz kilka ha I popryskane doglebowka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piffpaff napisał:

Jak ziemniaki wychodzą to trzeba je obredlic czyli obsypac ziemia na czas przymrozku chyba że masz kilka ha I popryskane doglebowka

Doglebówka i obredlone już dość ok. Martwią mnie liście. Może to nie padnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1367
39 minut temu, Samsung123321 napisał:

Ciekawe jak będzie po przymrozkach. Wszystkie pogody pokazują u mnie w kulminacyjnym momencie czyli w nocy z niedzieli na poniedziałek 2 stopnie na wysokości 5 cm a jedna minus 2. Pszenicy chyba nie za wiele zrobi?  Gorzej z ziemniakami które w 60% są już na powierzchni. 

to są właśnie "zalety " wczesnego sadzenia... a poźniej na jesieni miesiac w ziemi siedzą i czekają żeby wykopać


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898
Piffpaff napisał:

yacenty napisał:

0.7l priaxoru i 100g protio i jest super mieszanka

yacenty siejesz rzepak i masz lepiej rozplanowane uprawy i wierzę że taka mieszanka sprawdza się u ciebie ale raz zastosowałem takie ilości w pszenicy po pszenicy I nie dala rady ani rdzy ani dtr już przy dawce 0.9 priaxor i 125g protio pole czyste

slonju77 napisał:

To może podpowiedz jak to zrobić bo ja siewałem pszenicę po pszenicy 

To co Ja mam napisać jak od 10 lat sieje pszenica pszenica pszenica poplon ozimy i owies i znowu pszenica🤣

racja, zapomniałem że niektórzy mają gorszy płodozmian. też kwestia odmian. teraz jak ludzie pokazują jakiejś odmiany to idealny przykład jak wygląda mączniak pomimo stosowania różnych przyzwoitych kombinacji na t1. ja mam raczej dobre odmiany w kontekście zdrowotności


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj