Polecane posty

Tomek90    2296
3 godziny temu, ravoj napisał:

A w życiu. Może za dwa lata. Muszę odbyć żałobę po tegorocznym. Nawet gryka mnie tak nie zawiodła. Sprzedałem za 7 tys z 1.5 ha, ale nakład tylko uprawka, siew, gramnicyd i  kombajn. 

Jak jeździłeś 17 razy w ścieżkę to koszty się zrobiły i niema co sie dziwić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

W tym roku nie trzeba było jeździć 17 razy żeby kosztów narobić.  Zależy kto w jakich cenach kupował i już duża różnica się robi w kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    47
1 godzinę temu, marek1977 napisał:

Kleczew 1820

Netto? Dygnęło do góry? Czy ile ostatnio było tam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330
4 godziny temu, machtomi napisał:

Co wy dajecie ze macie koszty 5500..... ?

Oj już nie będę rozpisywał. Tu liczone jest jeszcze usługa omłotu i dzierżawa. Niektórzy bez tego mają bardzo podobnie 

4 godziny temu, machtomi napisał:

Co wy dajecie ze macie koszty 5500..... ?

Oj już tyle razy było pisane. Ja mam jeszcze usługę omłotu i dzierżawe. Niektórzy bez tego mają podobnie i więcej. Kto nie dawał PK pod rzepak na pewno, nie płacił dzierżawy i kombajnu to wyjdzie mniej. Logiczne. 

3 godziny temu, Tomek90 napisał:

Jak jeździłeś 17 razy w ścieżkę to koszty się zrobiły i niema co sie dziwić. 

17 było wszystkich od uprawki, no nie przesadzajmy he he 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2296
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Oj już nie będę rozpisywał. Tu liczone jest jeszcze usługa omłotu i dzierżawa. Niektórzy bez tego mają bardzo podobnie 

Oj już tyle razy było pisane. Ja mam jeszcze usługę omłotu i dzierżawe. Niektórzy bez tego mają podobnie i więcej. Kto nie dawał PK pod rzepak na pewno, nie płacił dzierżawy i kombajnu to wyjdzie mniej. Logiczne. 

17 było wszystkich od uprawki, no nie przesadzajmy he he 

Mówisz gryka lepiej wyszła, może i tak ale w tamtym roku rzepak koło 5t (jeszcze nie sprzedane) i można było sprzedać po 3200, bo po tyle sprzedałem cześć. 

Druga sprawa ile w tym roku zarobisz na gryce?? 

Trzecia - gryka na to samo pole nie wcześniej niż za 5 lat? Czyli plodozmian jakiś musi być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330

No wiem wiem. W tym roku grykę mam tylko na poplon kawałeczek. Nie znam ceny. 

A czemu co 5 lat? Bo aż tak bardzo się nie zgłębiałem. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2296

Coś tak czytałem, bo miałem w tamtym roku i chciałem znowu ale ze niby znaczący spadek plonu i przerwa potrzebna dość spora. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1326
4 godziny temu, Michall51 napisał:

Netto? Dygnęło do góry? Czy ile ostatnio było tam? 

U mnie zawsze cena netto , ostatnio było 1760.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479

U nas gościowi kosiłem i jak zawoził to 1680-1700 , tyle że to cena brutto to wychodzi 1570netto . Cena po byku.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Teraz to jest fajnie Matif na zielono 444 euro a unas cena w skupie bez zmiany jak Matif w dół to szybko korygują 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    47
9 godzin temu, marek1977 napisał:

U mnie zawsze cena netto , ostatnio było 1760.

To spora różnica ;o 

8 godzin temu, CASd napisał:

Teraz to jest fajnie Matif na zielono 444 euro a unas cena w skupie bez zmiany jak Matif w dół to szybko korygują 

Właśnie u nas to samo..... 🙄 Jak czerwono to za chwilę. I w skupie obniżka... A. Jak zielono to czekają Bóg wie na co...🙄 

9 godzin temu, mysza103 napisał:

U nas gościowi kosiłem i jak zawoził to 1680-1700 , tyle że to cena brutto to wychodzi 1570netto . Cena po byku.

Masakra.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8566
29 minut temu, Michall51 napisał:

... A. Jak zielono to czekają Bóg wie na co...🙄 

Bóg wie na co czekają, na obniżkę czekają.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Bez najmniejszego problemu idzie sie zmieścić tak jak w poprzednich latach w 3tys.

No ale jak ktoś robi 5 zabiegów to sorry...
Jak ktoś placi za dzierżawę 700zl  to sorrry...
Oddaje całe dopłaty to sorrryy...

I teraz plon 4t sprzedałem po 1750 brutto to mam 7tyś
 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
2 godziny temu, machtomi napisał:

Bez najmniejszego problemu idzie sie zmieścić tak jak w poprzednich latach w 3tys.

No ale jak ktoś robi 5 zabiegów to sorry...
Jak ktoś placi za dzierżawę 700zl  to sorrry...
Oddaje całe dopłaty to sorrryy...

I teraz plon 4t sprzedałem po 1750 brutto to mam 7tyś
 

Kurde nie wiem jak to zrobić żeby się zmieścić w kosztach 3tys i jeszcze w dodatku bez problemu...Przy tych cenach chocby tylko nawóz to jest przynajmniej 2tyś.Zdradź jak to zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113

Pewnie jak mój wuja, bez npk, siew swoim, oprysk chwast, azot 130N żadnych robaków, mikro grzybowej- nic. Plon 1.8 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39


Jeszcze raz powiem po co płacicie 1600zl za jednostkę siewna? Trzy zabiegi na wiosnę? ITd. ....
Wszystkie sprzęty swoje, po co płacicie za strip tilla? 


Za same dopłaty to masz  -1tys, jeszcze co niektórzy liczą ze kupili NPK po 3800 , saletre 3700, a w czerwcu o zwrot z agencji sie staraja i -30% od tego bedzie tego juz nie doliczają. 
Oprysk to idzie:

  • Trebon+ PIctor na płatka ,
  • pozostałe zabiegi to  Carmaba+BOR+ TEBu+SHERPA wiosna
  • Navigator+ MEtazachlor ; GRASSER   ( To nie są  chyba az tak drogie środki?)
  • Tebu + BOR jesień
  • Rzepak z LG ARABELLA gdzie kosztował max 600zl
  • Ubezpieczenie tylko grad i przymrozki koszt max 250
  • Nawozy wiadomo dasz ile chcesz i potem płacz na moje to 380kg saletry, jesień profoska 250kg . U mnie NPK z poprzednich zapasow to niech bedzie po 2500 liczony, saletra bez problemu na wiosnę chodziła po 2500

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    853
27 minut temu, przemek28_28 napisał:

Pewnie jak mój wuja, bez npk, siew swoim, oprysk chwast, azot 130N żadnych robaków, mikro grzybowej- nic. Plon 1.8 tony

U mnie ok 150kg n, na wiosnę robaki z płatkiem 2x, grzyb też oparty na tebukonazolu, na płatek na część + boskalid na czesc +prochloraz jeszcze, 4t z 22ha jest na pewno a siew tylko po talerzowce na jesieni.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
10 minut temu, JanKrzysztof napisał:

I chcesz nam wmówić, że saletrę pod rzepak kupowałeś dopiero w kwietniu, skoro twierdzisz, że była po 2500?

Komunikuje że są ciężkie czasy i nie sztuka napierdo,,,,,c kosztów.   Wygrani sa ci co ograniczają wydatki i myślą po swojemu a nie jak sprzedawca  doradza. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    517
1 godzinę temu, machtomi napisał:


Jeszcze raz powiem po co płacicie 1600zl za jednostkę siewna? Trzy zabiegi na wiosnę? ITd. ....
Wszystkie sprzęty swoje, po co płacicie za strip tilla? 


Za same dopłaty to masz  -1tys, jeszcze co niektórzy liczą ze kupili NPK po 3800 , saletre 3700, a w czerwcu o zwrot z agencji sie staraja i -30% od tego bedzie tego juz nie doliczają. 
Oprysk to idzie:

  • Trebon+ PIctor na płatka ,
  • pozostałe zabiegi to  Carmaba+BOR+ TEBu+SHERPA wiosna
  • Navigator+ MEtazachlor ; GRASSER   ( To nie są  chyba az tak drogie środki?)
  • Tebu + BOR jesień
  • Rzepak z LG ARABELLA gdzie kosztował max 600zl
  • Ubezpieczenie tylko grad i przymrozki koszt max 250
  • Nawozy wiadomo dasz ile chcesz i potem płacz na moje to 380kg saletry, jesień profoska 250kg . U mnie NPK z poprzednich zapasow to niech bedzie po 2500 liczony, saletra bez problemu na wiosnę chodziła po 2500

 

Acha.. I to są WSZYSTKIE koszty, taaak... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj