Polifoska 6

Polifoska 6
2 973,16 zł

Pulan

Pulan
1 772,66 zł

Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard
1 516,22 zł

ZAKsan

ZAKsan
1 886,58 zł

Polecane posty

Damianek20    2024
17 minut temu, hardkor113 napisał:

A c o w tym dziwnego? Sam jezdzie 15km i nie mam zadnego cyrografu podpisanego

Na dzierżawę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Pocierpi postęka i pójdzie da 4000 dzierżawy 

Takich ludzi to trzeba dobrze ugościć że są chętni takie pieniądze płacić a nie stękać. Oddałbym całą ziemię takiemu dzierżawcy. Umowa na 10 lat. Kasa do 10 stycznia przed rozpoczęciem użytkowania i po co przewalać tą ziemie. Trafi się dobry rok to zostanie 2-2,5 tys zysku z ha a ile trzeba się nazapieprzac przy tym. Trafi się suchy to ledwo na zero się wyjdzie. A tu czy się stoi czy się leży 4 tys wpada. Jedź do tego chłopa i proponuj mu dzierżawę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Pocierpi postęka i pójdzie da 4000 dzierżawy 

Oj zazdrość widzę jest wielka, że nie masz z czego dołożyć do takiej dzierżawy. Dostaw krów i dasz 4100.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914

Niektórzy by tak chcieli. Jak komuś zapłacić to najlepiej za darmo wziąć ale jak komuś oddać to wtedy nie wiadomo ile liczyć. Ja tam się na nikogo nie gniewam jak ktoś dużo komuś za dzierżawę daję czy płaci za ziemię. Ostatnio znajomy chciał mi sprzedać 2,5 ha za 100 tys. Tyle że wcześniej to ktoś inny dzierżawił, ziemia mocno zaniedbaną, nawozów dawno nie widziała, dodatkowo trzeba tam nająć fadrome i to porównać wszystko bo łąka nad rzeką ale nie zalewowa. Zaproponowałem mu 70 tys. I od razu  powiedziałem że jak ktoś da więcej to niech na mnie się nie ogląda tylko sprzedaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, panczo1922 napisał:

Czy chleb i bułki coś staniały? Przecież cena surowca do wypieków spadła o 50%...

Jak pszenica była droga to mówili, że chleb drogi bo zboża drogie, jak pszenica zaczęła tanieć to mówili, że chleb drogi bo gaz drogi. Później pamiętam, jak rząd wprowadził jakieś tanie taryfy na gaz to powiedzieli, że oni nie pieką na gazie tylko na prądzie a że prąd drogi to i chleb dalej będzie drogi.

To samo jest z cenami nawozów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej44    55
krzychu121 napisał:

Niektórzy by tak chcieli. Jak komuś zapłacić to najlepiej za darmo wziąć ale jak komuś oddać to wtedy nie wiadomo ile liczyć. Ja tam się na nikogo nie gniewam jak ktoś dużo komuś za dzierżawę daję czy płaci za ziemię. Ostatnio znajomy chciał mi sprzedać 2,5 ha za 100 tys. Tyle że wcześniej to ktoś inny dzierżawił, ziemia mocno zaniedbaną, nawozów dawno nie widziała, dodatkowo trzeba tam nająć fadrome i to porównać wszystko bo łąka nad rzeką ale nie zalewowa. Zaproponowałem mu 70 tys. I od razu  powiedziałem że jak ktoś da więcej to niech na mnie się nie ogląda tylko sprzedaje 

u nas 200 tys za hektar a i tak by się jeszcze podbijali. Oczywiście mówię za lekką ziemię bo u nas innej nie ma. Ale ludzie tak drożej sprzedają na działki czy hale. Sprzedaż międzysąsiedzka praktycznie nie istnieje bo zawsze miastowemu można sprzedać za milion lub kilka za hektar

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914

W takich miejscach to właśnie trzeba myśleć o sprzedaży czy kupnie na działki a nie z myślą żeby kupić i siać zboża które przez kilkadziesiąt lat nie dadzą takiego zysku jak np sprzedaż jakiemus deweloperowi czy na działki 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
59 minut temu, krzychu121 napisał:

Takich ludzi to trzeba dobrze ugościć że są chętni takie pieniądze płacić a nie stękać. Oddałbym całą ziemię takiemu dzierżawcy. Umowa na 10 lat. Kasa do 10 stycznia przed rozpoczęciem użytkowania i po co przewalać tą ziemie. Trafi się dobry rok to zostanie 2-2,5 tys zysku z ha a ile trzeba się nazapieprzac przy tym. Trafi się suchy to ledwo na zero się wyjdzie. A tu czy się stoi czy się leży 4 tys wpada. Jedź do tego chłopa i proponuj mu dzierżawę 

W zeszłym roku z kukurydzy zostało 10tys z buraków 15, w tym roku z buraków 12 + dopłaty suszowe 

3 minuty temu, krzychu121 napisał:

W takich miejscach to właśnie trzeba myśleć o sprzedaży czy kupnie na działki a nie z myślą żeby kupić i siać zboża które przez kilkadziesiąt lat nie dadzą takiego zysku jak np sprzedaż jakiemus deweloperowi czy na działki 

Ojcowiznę sprzedać? Dziadek nie sprzedał, ojciec nie sprzedał, zdrowie oddali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199

a kukurydzy w tym roku nie siałeś ? czy jeszcze nie zdażyłeś policzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914

To jak macie takie zyski z kuku czy buraków to się dziwisz że ktoś dał 4 tys dzierżawy? Według mnie nie nic dziwnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
3 minuty temu, Stach123 napisał:

a kukurydzy w tym roku nie siałeś ? czy jeszcze nie zdażyłeś policzyć

Poszła w pryzme jeszcze dokupiłem na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Niektórzy by tak chcieli. Jak komuś zapłacić to najlepiej za darmo wziąć ale jak komuś oddać to wtedy nie wiadomo ile liczyć. Ja tam się na nikogo nie gniewam jak ktoś dużo komuś za dzierżawę daję czy płaci za ziemię. Ostatnio znajomy chciał mi sprzedać 2,5 ha za 100 tys. Tyle że wcześniej to ktoś inny dzierżawił, ziemia mocno zaniedbaną, nawozów dawno nie widziała, dodatkowo trzeba tam nająć fadrome i to porównać wszystko bo łąka nad rzeką ale nie zalewowa. Zaproponowałem mu 70 tys. I od razu  powiedziałem że jak ktoś da więcej to niech na mnie się nie ogląda tylko sprzedaje 

I sprzedał za taką  cene,czy nie

21 minut temu, krzychu121 napisał:

To jak macie takie zyski z kuku czy buraków to się dziwisz że ktoś dał 4 tys dzierżawy? Według mnie nie nic dziwnego 

Tak,jak zysku 10 tysi za hektar kukurydzy,oplaci dzierżawe,to jeszcze zostanie 6 tysi na czysto.I to jest dobry biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
25 minut temu, Mateusz1q napisał:

Poszła w pryzme jeszcze dokupiłem na zapas

mateuszku mylisz przychód z dochodem , jak ci zostało z buraków 12  000 + suszowe takim sposobem  to znaczy że ci niewiele zostało albo sama nać z buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914
45 minut temu, lukasz1995 napisał:

I sprzedał za taką  cene,czy nie

Tak,jak zysku 10 tysi za hektar kukurydzy,oplaci dzierżawe,to jeszcze zostanie 6 tysi na czysto.I to jest dobry biznes

A nie wiem czy sprzedał bo to świeża sprawa. Nie widziałem się z nim kilka dni a jakoś mało zależy mi na ten ziemi więc się nawet za bardzo nie inwestuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    328
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

W zeszłym roku z kukurydzy zostało 10tys z buraków 15, w tym roku z buraków 12 + dopłaty suszowe 

Ojcowiznę sprzedać? Dziadek nie sprzedał, ojciec nie sprzedał, zdrowie oddali 

Jak sprzedasz za 8 razy wartość działki to sobie kupisz inne pole.

U mnie nie ma krowiarzy ale i tak padają szalone kwoty na licytacjach kowr czy prywatnie np dają ludzie między 1.8-3 tysiące (dopłata najemcy)

Edytowano przez Badwolf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

W zeszłym roku z kukurydzy zostało 10tys z buraków 15, w tym roku z buraków 12 + dopłaty suszowe 

Ojcowiznę sprzedać? Dziadek nie sprzedał, ojciec nie sprzedał, zdrowie oddali 

A to nie ,,pomnozyłeś '' hektarów? Ojcowizny też bym nie sprzedal. Tyle że u mnie ojcowizny jest 5 ha. Tyle pradziadek kupił po wojnie jak wrócił ze Stanów i się osiedlil. Postawił budynki itd. Resztę dokupił, dziadek, ojciec i ja. W sumie tego co przekazał mi ojciec to trochę szkoda by było sprzedać ale to co dokupiłem to bez sentymentu bym sprzedał jakby ktoś dobrze zapłacił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Sól ok 2490 

Saletrzak 1590-1650

Siarczan magnezu posypowy 1150

Mocznik prawie 2500 worek bez inhibitora

Pszenica 720-900 brutto 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
47 minut temu, Damianek20 napisał:

Sól ok 2490 

Saletrzak 1590-1650

Siarczan magnezu posypowy 1150

Mocznik prawie 2500 worek bez inhibitora

Pszenica 720-900 brutto 

a saletra?
jaki punkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Ok 2 tys 

Ogólnie w koło komina ceny zbliżone , agroters ,rolmech , KGS.

To co podrożało nic nie spadło cena dalej się trzyma 

Poli 6    3150-3250 brutto 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    328

Dziś osadkowski 2390 brutto mocznik polski worek, 2010 brutto import 500 kg, polifoska 6 coś koło 320 brutto było. Mocznik jeszcze import w miarę... Npk nie tanieje nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

A widzial ktoś jakiś DAP? Bo w okolicznych składach to ewentualnie MAP lub wcale nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27
Napisano (edytowany)

Ktoś stosował fosforan MAP Piast 12-50? Jakieś opinie o tym nawozie?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Ok 2 tys 

Ogólnie w koło komina ceny zbliżone , agroters ,rolmech , KGS.

To co podrożało nic nie spadło cena dalej się trzyma 

Poli 6    3150-3250 brutto 

rolmech miączyn? nie wiedziałem ze nawozy tam mają ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Mocznik 1960 br

Saletra 1940 br

Korn kali 1680 br

Kizeryt oryg 1435 br

Sól potasowa 2120

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Saletrzak Węgier przy zakupie 24 t 1550 zł z transportem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj