Polecane posty

Kuzynka pracowała w bayer opryski w warszawie i franci teraz pracuje w innej firmie od oprysków w warszawie nie pamiętam nazwy ,ma z 15 tys. zł na miesiąc, niedawno musiała iść do salonu volvo i wybrać sobie samochód służbowy jaki jej pasuje jakiś SUV wybrała i to wszystko dzięki temu ze zarabiają na rolnikach       

Edytowano przez przybyslawice5211
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

A ja uważam że właśnie ceny zbóż są poniekąd niskie że względu na dopłaty to suszowe to teraz do zbóż i ceny obniża. Wystarczy przymknąć napływ obcych zbóż i rynek powinien się ustatkować dodatkowo nowe kontrakty na dostawy do krajów bliskiego wschodu. Kurde są rozwiązania lepsze niż dopłaty na którym zyskują tylko doplatowcy bo zbierze tyle co posieje a dostanie dopłaty. Pytanie ile wam wychodzi czysto PLN z jednego ha uprawy bo to czy się zbiera 5 czy 10t jest uwarunkowane inwestycją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
1 godzinę temu, Agrest napisał:

 

Raczej 7-8t plus taki standard. U przodowników z dobrym rozkładem opadów  9,5t +.

Niewierni Tomasze choćby ich na polu ustawić I tak nie uwierzą.

 

Jęczmień wyjątkowo w tym roku sypie

 

Nie wszędzie sypie tak jak piszesz.

Zgadza się @czesio200

47 minut temu, Agrest napisał:

Kryzys pierwszy dotknie rolnika, ale nie pozostanie bez wpływu na całą otoczkę. Ja widzę jak drastycznie spadła sprzedaż śor w sklepach.    A czarny rynek kwitnie.

Maszyny również stoją...oj będą tabliczki przebijać z datą produkcji🙆‍♂️

44 minuty temu, krzychu121 napisał:

Nikt granicy nie pilnuję to wszystko wiozą 

Spróbuj coś Ty wywieść, zobaczysz jak prędko znajdą co trzeba 😎

9 minut temu, Janeczko napisał:

. Pytanie ile wam wychodzi czysto PLN z jednego ha uprawy bo to czy się zbiera 5 czy 10t jest uwarunkowane inwestycją 

To czy zbierzesz 5 czy 10t nie jest uwarunkowane tylko od tego ile nasypiesz...pierwsze to pogoda 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25756
9 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Nie wszędzie sypie tak jak piszesz.

Zgadza się @czesio200

 

No właśnie popatrz na Czesia.

 Deszczu mało i słaby rozkład 7t z IV zebrał. Jeden deszcz w maju i pewno 8+ by miał. Żyto się nie obroniło, jare jak to mówią brat brata może urodzi.

 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

6.6 jęczmień i toto przy moich kosztach się wybronił. 

obornik, wiosną gnojowicy trochę dwa razy dolistnie mocznik z siarczanem i raz chwasta pogoniłem za 30 zł ha. 

ale to przewidywany najlepszy plon na ten rok. 

70 litrów wody od marca. 

pszenica wyschła na pniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

W  moim rejonie LKR oziminy piękne jak nigdy , przezimowały dobrze i rzepak na rekord będzie , mimo suchej wiosny zboże poradziło sobie natomiast jare na słabszych stanowiskach plon 1-2 tony z ha będzie w piachach siejemy prosa i upaliło go całkiem .

Można na spokojnie złożyć wniosek o dopłatę do nawozu na ten drugi nabór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014

A gdzie masz publikacje nowego wniosku ? 

Jak przyjmą Ci w ARiMR fakturę to tylko tyle na tę chwilę możesz zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3642
1 godzinę temu, Agrest napisał:

No właśnie popatrz na Czesia.

 Deszczu mało i słaby rozkład 7t z IV zebrał. Jeden deszcz w maju i pewno 8+ by miał. Żyto się nie obroniło, jare jak to mówią brat brata może urodzi.

 

Czesio ma zadbane pola - wywapnowane, jak zabiera słomę to daje jakiś obornik. Także też tak myślę że więcej deszczu i kolega miał by rekordy plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Agrest napisał:

No właśnie popatrz na Czesia.

 Deszczu mało i słaby rozkład 7t z IV zebrał. Jeden deszcz w maju i pewno 8+ by miał. Żyto się nie obroniło, jare jak to mówią brat brata może urodzi.

 

Czesiek200 tyle zebrał 🤔 

Ja w tym roku na próbę wchodzę w jęczmień ozimy jeszcze nigdy nie siałem  🙂, bo z jarym katastrofa 😐

Będziecie musieli mnie trochę poprowadzić na początku 😛

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

w tym roku na próbę wchodzę w jęczmień ozimy

I ja... 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pafnucy masz już jaką odmianę wybraną 🤔

Bo widzę są populacyjne i hybrydy , dwurzędowe i wielo , polskie i zagraniczne 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już przywiozłem od znajomego.

Nówka była...ale odmiany nie pamięta.

Sypało mu...bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

Tutaj moje podsumowanie zbiorów jęczmienia: https://youtu.be/nmQmcwKODs8 

Jakubus często polecany i sprawdza się w wielu regionach kraju to możecie go spróbować, albo jakieś dwurzędowe. W moim regionie sypały lepiej, dużo ładniejsze ziarno. Sandra, Aleksandra, Arthene itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25756

3 razy siałem Sandrę, teraz może spróbuję Aleksandrę.

U znajomego po rzepaku powyżej 10t z ha. Widok nieziemski, kłos gęstość łanu.

1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Czesio ma zadbane pola - wywapnowane, jak zabiera słomę to daje jakiś obornik. Także też tak myślę że więcej deszczu i kolega miał by rekordy plonu

No ale o to chodzi, by mieć zadbaną ziemię.

U paproka może dać 3t i taki nigdy nie uwierzy że to sypać może.

Sam jestem niewiernym Tomaszem.  Pierwszy rok to było około 5,5t.

Ubiegły już 8,2, w tym ciut lepiej. A nie wyglądał na tyle bo duże straty od mysz.

Teraz chociaż myszołowy i bociany mają łowisko. Trochę wyłapią tego dziadostwa. Za kombajnem mało się nie udławiły jak myszy łykały🤣

O kurła. To temat o nawozach.

Przepraszam i już spadam😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Aleksandra u mnie bez szału, Jakubie lepiej sypał, ale o 8t to nikt nie słyszał..

Zamawiał ktoś ostatnio kornkali?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    75
3 godziny temu, jan88 napisał:

Panowie jakie u was ceny saletry amonowej ?  

Polska 1520 netto na podwórku 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 15.07.2023 o 21:05, Agrest napisał:

U mnie ponoć 600.

Zakładałem niewielki zysk przy cenie 850 i plonie 8t.

Omłóciłem około 8,3-8,4t i przy 600 bilans na zero.

Podobnie jak porzeczka czarną bilans na zero, czerwona na minus.

Trzeba oddać za zeszłoroczne eldorado

jaka cena czarnej porzeczki ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj