Polecane posty

toooomaszewski    500
7 minut temu, tadi77 napisał:

Ale afera właśnie dostałem pismo z agencji o odmowie przyznania pomocy za sprzedana kukurydzę  ile to było gadania ile miliardów płynie najpierw wniosek elektroniczny ,później papierowy a teraz że nima to jest ku,,,wa propaganda

Papierowa decyzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
16 godzin temu, miwigos napisał:

99,9 % to była pszenica o bardzo niskim białku, zboże techniczne praktycznie nie istnieje 

Nie zgodzę się z tobą, znajomy co brał pszenicę od banderowców to mówił że parametry lepsze niż moja pszenica która miała 14 białka, 80 gęstość i 300 opadanie. Chyba że to on stanowił te 0,1%. Wcześniej zanim wprowadzili te określenie zboże techniczne to ta pszenica by nie wjechała do kraju bo by nie spełnia badań na pozostałość śor a masz nierząd zezwolił na wjazd każdego syfu.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
14 minut temu, tadi77 napisał:

Ale afera właśnie dostałem pismo z agencji o odmowie przyznania pomocy za sprzedana kukurydzę  ile to było gadania ile miliardów płynie najpierw wniosek elektroniczny ,później papierowy a teraz że nima to jest ku,,,wa propaganda

też dostałem, prawdopodobnie to jest ten pierwszy nabór na który zabrakło pieniędzy. Przyjdzie pewnie drugie pismo z drugiego naboru. Nie odbierają w powiatowym arimr więc info nie zweryfikowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

 Ja też dostałem odmowe pomocy za jęczmień, piszą ze sory ale kto pierwszy ten lepszy bo środków mało

ebane pisowce jednym przed wyborami sypali a drugim obiecywali że nie traćcie nadziei tylko poprzyj ta nas

niby człowiek wiedział ale się łudził

wychodzi ze jeden sprzedał za pół darmo zboże i rekompensaty niet, a  drugi jeszcze drogo sprzedał i kasy dostał więcej niż ten co sprzedał tanio zboże

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355
1 godzinę temu, Piotrek120 napisał:

Owies najdroższy.Co za czasy

zobaczysz ile ludu na wiosne owsa bedzie siało zamiast qq


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
2 minuty temu, renovoltage napisał:

 Ja też dostałem odmowe pomocy za jęczmień, piszą ze sory ale kto pierwszy ten lepszy bo środków mało

ebane pisowce jednym przed wyborami sypali a drugim obiecywali że nie traćcie nadziei tylko poprzyj ta nas

niby człowiek wiedział ale się łudził

wychodzi ze jeden sprzedał za pół darmo zboże i rekompensaty niet, a  drugi jeszcze drogo sprzedał i kasy dostał więcej niż ten co sprzedał tanio zboże

 

Jak by nowi byli tacy dobrzy to by dokończyli te pomoc 🤔 ale oni chyba mieli skończyć z rozdawnictwem🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Może najpierw muszą wydać negatywne decyzje od naborów elektronicznych, a poźniej pozytywne od papierowych. Takie są procedury i jak został nadany znak sprawie to trzeba ją zamknąć. Porównajcie nr spraw i później osądzajcie 🤔 wg mnie coś ruszyło i będą wypłacać ten październikowy nabór uzupełniający.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 godzinę temu, poosa21 napisał:

Nie zgodzę się z tobą, znajomy co brał pszenicę od banderowców to mówił że parametry lepsze niż moja pszenica która miała 14 białka, 80 gęstość i 300 opadanie. Chyba że to on stanowił te 0,1%. Wcześniej zanim wprowadzili te określenie zboże techniczne to ta pszenica by nie wjechała do kraju bo by nie spełnia badań na pozostałość śor a masz nierząd zezwolił na wjazd każdego syfu.

To może ten mały procent bo tam mokre żniwa były akurat lało na pszenicę. 

3 godziny temu, miwigos napisał:

Kto u Ciebie tak dobrze płaci na Podlasiu

Młyn. 

W tym roku więcej daja jak skupy czy państwowe. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, tadi77 napisał:

Elektroniczna

dostałeś jakieś sms czy coś że pismo wpłynęło na pue?, dziwne bo ke wyraziła zgodę na dodatkowe odblokowanie 600 mln dla pozostałych rolników.

oo witajcie w klubie mi też xD , coś tu śmierdzi czy aby wszyscy co składali w październiku otrzymali pisma odmowne? może to jest zamknięciu wniosku z pue elektronicznego. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
51 minut temu, Tigon napisał:

dostałeś jakieś sms czy coś że pismo wpłynęło na pue?, dziwne bo ke wyraziła zgodę na dodatkowe odblokowanie 600 mln dla pozostałych rolników.

oo witajcie w klubie mi też xD , coś tu śmierdzi czy aby wszyscy co składali w październiku otrzymali pisma odmowne? może to jest zamknięciu wniosku z pue elektronicznego. 

SMS że jest pismo na pue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiHolland    34

Na pue to jest tj decyzja papierowa i tą dostaniecie o odmowie z racji kto pierwszy ten lepszy ..

Kasy nie ma , trzeba dalej jebać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Dziwne bo dopiero co pisali że Ke zgodziła się na dodatkowa kasę, chyba że to podziękowanie od PiSu na rozchodne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
16 godzin temu, renovoltage napisał:

 Ja też dostałem odmowe pomocy za jęczmień, piszą ze sory ale kto pierwszy ten lepszy bo środków mało

ebane pisowce jednym przed wyborami sypali a drugim obiecywali że nie traćcie nadziei tylko poprzyj ta nas

niby człowiek wiedział ale się łudził

wychodzi ze jeden sprzedał za pół darmo zboże i rekompensaty niet, a  drugi jeszcze drogo sprzedał i kasy dostał więcej niż ten co sprzedał tanio zboże

 

bo to kase pisiory zabioro na odprawy sobie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
4 godziny temu, tadi77 napisał:

Ale afera właśnie dostałem pismo z agencji o odmowie przyznania pomocy za sprzedana kukurydzę  ile to było gadania ile miliardów płynie najpierw wniosek elektroniczny ,później papierowy a teraz że nima to jest ku,,,wa propaganda

Darmo na nich głosowałeś  !

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/33309-slowacja-rozszerza-zakaz-importu-towarow-rolnych-z-ukrainy-do-listy-dodano-miod-make-i-cukier

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108
49 minut temu, Wicherek napisał:

Też dostałem takie pismo.

Jeżeli dobrze rozumiem to jest decyzja odmowną ponieważ termin rozpatrzenia sprawy był do końca listopada ze względu na wyczerpanie środków na dopłaty do zboża i dlatego są decyzje odmowne.

Natomiast jeśli złożyłeś ponownie wniosek w październiku to wypłata kasy ma nastąpić do końca roku 2023.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

I ja dostałem przed chwilą smsa. I tak jak napisałem, dotyczy to wniosków elektronicznych złożonych w lipcu zgodnie z numerem sprawy. Teraz będą pewnie rozpatrywać wnioski październikowe. Także do wszystkich popeliniarzy, tak trudno rozkminić i porównać nr sprawy czego dotyczy i zebrać fakty? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

odmowa dotyczy pierwszego wniosku, jest to widoczne w historii na epue arimr, coś sie ruszyło i pewnie będą wydawać decyzje do tych złożonych po raz drugi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184
Nazwa firmy Wartość importu zboża z Ukrainy 
Złote Ziarno Sp. z o.o. 561 606 747,00 zł
Viterra Polska Sp. z o.o. 496 787 250,00 zł
Komagra Sp. z o.o. 369 706 383,00 zł
BZK Group Sp. z o.o. 224 055 295, 00 zł
Bio-Grain Sp. z o.o. 189 943 972,00 zł
UP Trading Sp. z o.o. 160 833 000, 00 zł
Cedrob S.A. 144 770 207,00 zł
W. Krom Sp. z o.o. 141 623 793, 00 zł
Agrolok Sp. z o.o. 139 961 561, 00 zł
Corn Trans Group  Sp. z o.o. 124 225 186, 00 zł

Wist Sp. z o.o.

113 429 915,00 zł
Best Oil Sp. z o.o. 112 956 712,00 zł
Firma Handlowa Rafał Karp 109 050 474,00 zł
Eridon Sp. z o.o. 96 847 614,00 zł
Agroenergy Sp. z o.o. 86 291 521, 00 zł
Wipasz S.A. 86 193 385,00 zł
Lider Polska Sp. z o.o. 80 357 019, 00 zł
P.H.U. Agrocomplex Spółka komandytowa 73 185 775,00 zł
Bunge Polska Sp. z o.o. 69 372 402,00 zł
Fortis Logistics Sp. z o.o. 66 498 683, 00 zł

To tylko ci najwięksi co zdestabilizowali rynek

 

Komagra Sp. z o.o. 369 706 383,00 zł

Już im rzepaku nie sprzedam

 

 

BZK Group Sp. z o.o.

224 055 295, 00 zł

 U nas kupują mokrą kukurydzę w tym roku nie chcieli teraz wiadomo dlaczego 

3 minuty temu, Zodiax napisał:

 

Agrolok Sp. z o.o.

139 961 561, 00 zł

 

 

Dzwonią co tydzień by coś sprzedać  haha 

 

 

Teraz to wszystko wypłynie trzeba teraz tak zrobić by postawić zarzuty

Bo przecież prawo złamali 

 

 

Przedstawiciel 

Złote Ziarno Sp. z o.o. 561 606 747,00 

Był u mnie w tym roku i mówił że szuka pszenicy bo PiS im granicę zamkną ale oni tylko trochę tego ziarna sciongali z upadliny ha ha 

500zl za tonę x 1000000ton =5000000 zł  tylko trochę 1 milion ton kupili 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
28 minut temu, Zodiax napisał:
Nazwa firmy Wartość importu zboża z Ukrainy 
Złote Ziarno Sp. z o.o. 561 606 747,00 zł
Viterra Polska Sp. z o.o. 496 787 250,00 zł
Komagra Sp. z o.o. 369 706 383,00 zł
BZK Group Sp. z o.o. 224 055 295, 00 zł
Bio-Grain Sp. z o.o. 189 943 972,00 zł
UP Trading Sp. z o.o. 160 833 000, 00 zł
Cedrob S.A. 144 770 207,00 zł
W. Krom Sp. z o.o. 141 623 793, 00 zł
Agrolok Sp. z o.o. 139 961 561, 00 zł
Corn Trans Group  Sp. z o.o. 124 225 186, 00 zł

Wist Sp. z o.o.

113 429 915,00 zł
Best Oil Sp. z o.o. 112 956 712,00 zł
Firma Handlowa Rafał Karp 109 050 474,00 zł
Eridon Sp. z o.o. 96 847 614,00 zł
Agroenergy Sp. z o.o. 86 291 521, 00 zł
Wipasz S.A. 86 193 385,00 zł
Lider Polska Sp. z o.o. 80 357 019, 00 zł
P.H.U. Agrocomplex Spółka komandytowa 73 185 775,00 zł
Bunge Polska Sp. z o.o. 69 372 402,00 zł
Fortis Logistics Sp. z o.o. 66 498 683, 00 zł

To tylko ci najwięksi co zdestabilizowali rynek

 

Komagra Sp. z o.o. 369 706 383,00 zł

Już im rzepaku nie sprzedam

 

 

BZK Group Sp. z o.o.

224 055 295, 00 zł

 U nas kupują mokrą kukurydzę w tym roku nie chcieli teraz wiadomo dlaczego 

Agrolok Sp. z o.o.

139 961 561, 00 zł

 

 

Dzwonią co tydzień by coś sprzedać  haha 

 

 

Teraz to wszystko wypłynie trzeba teraz tak zrobić by postawić zarzuty

Bo przecież prawo złamali 

 

 

Przedstawiciel 

Złote Ziarno Sp. z o.o. 561 606 747,00 

Był u mnie w tym roku i mówił że szuka pszenicy bo PiS im granicę zamkną ale oni tylko trochę tego ziarna sciongali z upadliny ha ha 

500zl za tonę x 1000000ton =5000000 zł  tylko trochę 1 milion ton kupili 

skąd takie szczegółowe dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
26 minut temu, Zodiax napisał:
Agrolok Sp. z o.o.

139 961 561, 00 zł

 

 

Dzwonią co tydzień by coś sprzedać  haha 

Teraz to wszystko wypłynie trzeba teraz tak zrobić by postawić zarzuty

Bo przecież prawo złamali 

 

Agrolok przecież tam miał/ma jakieś spółki na Ukrainie to nie mieli swojego sprowadzać?

I jakie zarzuty kto łamał prawo? Sprowadzanie zboża z UA nie było nielegalne, nie miało miejsca łamanie prawa. Jedyne firmy które mogą dostać po łbie to te których towar na granicy był technicznym, a potem zmieniał się w co innego. Ale jeśli myślisz, że taka Vittera, Cedrob czy Wipasz nawet gdyby tak robiły nie zabezpieczyły się od strony prawnej jesteś naiwny.

BTw taki Wist to od zawsze przecież ciągnie słonecznik z UA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj