Polecane posty

oregano    948
32 minuty temu, tommy66692 napisał:

Na czarnoziemie nadmiar deszczu spowoduje większe straty niż susza

Możesz jakoś rozwinąć co masz na myśli? Mam trochę czarnoziemów i jeszcze nie było takiego deszczu co by zaszkodził. Ostatnio spadło 80l w tydzień, dwa dni później robiłem t2 w pszenicy. Nie widzę problemów, pszenica też nie widzi, wygląda rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

I ja kolegę tommyego proszę o odpowiedź rzeczowa na pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

A co to ja wróżka jestem? Ja magazynuje każdy robi jak uważa ale wkurza mnie gadanie że sprzedaż pszenicę z pocałowaniem ręki jakiemuś handlarzykowi co całował po d*pie ukraincow za to że brał od nich zboże 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
10 minut temu, oregano napisał:

Możesz jakoś rozwinąć co masz na myśli? Mam trochę czarnoziemów i jeszcze nie było takiego deszczu co by zaszkodził. Ostatnio spadło 80l w tydzień, dwa dni później robiłem t2 w pszenicy. Nie widzę problemów, pszenica też nie widzi, wygląda rewelacyjnie.

Ale tak właśnie jest , u nas na rędzinach pszenica sypie jak są deszcze w miarę rozłożone i jak jest rok przekropny to plony mamy lepsze niż kilka kilka kilometrów dalej gdzie są gliny , a u nich znowu w suchych latach plony są rekordowe , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
2 minuty temu, mysza103 napisał:

Ale tak właśnie jest , u nas na rędzinach pszenica sypie jak są deszcze w miarę rozłożone i jak jest rok przekropny to plony mamy lepsze niż kilka kilka kilometrów dalej gdzie są gliny , a u nich znowu w suchych latach plony są rekordowe , 

U kolegi pracował z moldawi mówił że problem u nich na czarnoziemiach jest jak pada susza nie robi problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294
Napisano (edytowany)

Niedługo to nie będzie wiadomo kto kogo w tą dupe ma całować za zboże. Bo kolejka długa i żeby się nie pomylić i nie przeoczyć. 

Edytowano przez dzidzia202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533
Badwolf napisał:

1 minutę temu, margoo78 napisał:

Chwalisz się, czy żalisz?

A to tobie żal d**sko ściska żeś został z towarem? Czy jakieś kompleksy masz? Jak nie masz nic mądrego do napisania, gdy dorośli dyskutują, to czytaj, może się czegoś nauczysz

Trochę kultury, bo twoja wypowiedź niczego do tematu nie wnosi. Też sprzedałem pszenicę w dobrej cenie, ale po co mam o tym pisać, żeby drażnić kolegów z forum, czy żeby się dowartościować? I jeszcze jedno, to, że masz dowód od roku czy dwóch nie czyni z ciebie dorosłego a do mnie mógłbyś na Pan mówić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Dajcie linka do wniosku dopłaty na pszenice (2200) sprzedaż po 15 kwietnia. Na tej stronie Armir to ciężko znaleźć cokolwiek pełno programów ale wszystko mi nie pasuje. Albo pisze ze elektronicznie ale na koncie nic nie ma dostepnego. Wnioski niby od jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
7 godzin temu, Marek1129 napisał:

Bo amerykanie obawiają się że ktoś po wyborach wpadnie na pomysł i zacznie sprawdzać ich wpływy. Zresztą to jest biznes i liczą się tylko interesy a patrząc na ten konflikt i pandemię to wielcy gracze są poukładani między sobą i tylko mali na tym tracą .

Już 3 rok staram się nie ogłdać tv i wszystkim to polecam.

Ja natomiast odkąd zacząłem śledzić tvpis dowiedziałem się w jakim dobrobycie żyję a wcześniej nie byłem tego świadomy.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
Napisano (edytowany)

A widzisz , i od razu się dowartościowałeś , przeżyłbyś całe życie i byś się nie dowiedział co miałeś 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
32 minuty temu, Fanuel napisał:

moje koszty w rzepaku 8k

Ile? 🤯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
41 minut temu, Fanuel napisał:

moje koszty w rzepaku 8k

Opowiedz nam jak do tego doszedłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
Napisano (edytowany)

Któryś kolega tu wstawiał ze 1,5 miesiąca temu koszty , to na tamtą chwilę pisał że ponad 6 tys miał , a jeszcze sporo rzeczy było przed nim , więc też na pewno 8tys przebije 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, machtomi napisał:

Dajcie linka do wniosku dopłaty na pszenice (2200) sprzedaż po 15 kwietnia. Na tej stronie Armir to ciężko znaleźć cokolwiek pełno programów ale wszystko mi nie pasuje. Albo pisze ze elektronicznie ale na koncie nic nie ma dostepnego. Wnioski niby od jutra 

Od jutra na inne zboża 

Edytowano przez Karagana
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

A co was tak dziwi w tych 8 tysiącach zł? Sam niedawno liczyłem tak na szybko to zebrało się lekko ponad 7 tys, a jakby tak dobrze policzyć to pewnie też pod 8 się zakręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Chyba ci się coś pomyliło , bo dawno temu jak zaczęło wszystko tanieć , to ty jako jeden z wielu zaprzeczałeś faktom i mówiłeś że to jest kwestia miesiąca , dwóch jak wszystko odbije i będzie drożej niż w żniwa . Nawet w grudniu czy w styczniu  jak wszystko leciało już na pysk to dalej twierdziłeś że będzie drożało , i zaklinałeś rzeczywistość twierdząc że w żniwa na pewno taniej niż 1250-1350 nie będzie za pszenicę , a teraz twierdzisz że pisałeś że będzie kiepsko , pokaż mi te wpisy od września do końca stycznia , a te ceny co pisałeś utkwiły mi w głowie bo mi to właśnie odpisywałeś że takie będą ceny , a teraz kit nam wciskasz 

Wtedy tak pisałem , ale  w kwietniu jak ktoś narzekał że kiepska opłacalność to pisałem że kiepska to będzie na następny sezon bo koszty wzrosły około 50 %, a to co sprzedawaliśmy to było na tanich nawozach u wielu, 

Teraz dochodzi susza więc korekte zrobiłem , 10 dni temu plony zapowiadały sie świetnie 

55 minut temu, Fanuel napisał:

moje koszty w rzepaku 8k

To nawóz po 5 tysi kupiłeś, dla mnie nieralne, chyba że dzierżawa

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

calling for restrictions to be extended until after the harvest, at least until October and ideally until the end of the year.

imports to EU neighbors had increased by about €5 billion compared with the previous year, he said.

Commissioner Wojciechowski said.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

... a temu co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32
1 godzinę temu, Fanuel napisał:

moje koszty w rzepaku 8k

ja na chwilę obecną jest na poziomie 7,5 tys na /ha. W sumie utopiłem w nim tyle kasy że zastanawiam się jeszcze nad opryskiem na pryszczarka bo widzę że jest go bardzo dużo a obecna pogoda mu mocno sprzyja. To pewnie ostatni rzepak w moim gospodarstwie na kilka najblizszych lat. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32
Napisano (edytowany)

Zacytuję mój post: 

"Nie wiem skąd Koledzy u Was taki zapał do dalszej dyskusji, uprawy rzepaku. 7 lat uprawiam rzepak, ziemia 3a-4a klasa, w tym roku rzepak postanowiłem zrobić na bogato, po tym sezonie rezygnuję z tej uprawy (nigdy nie zawiodła i zawsze gwarantowała zysk).

- o chemii się nie rozpisuje, średnia półka, czynsz normalny, podatek, wszystkie zabiegi łącznie z t0,

- 275 kg poli 8; 4040 licząc

- 400 kg saletrosan (z tego 120 kg jesienią); 3250 licząc

- 250l rsm 32 , 2-ga dawka; ok. 2600 zł licząc

 

koszty w tym roku wychodzą mi na poziomie 8700 zł, przy 1800 zł i 4t rzepaku, jest głęboka dokładka."

 

Policzone wszystko z amortyzacją (+usługi) tak jak powinno być, a nie wydaje mi się, czynsz dzierżawny na poziomie ok. 300zł. Rzepak ST, Odmiany topowe.

Jesień:  Roundoup, Odchwaszczenie dwu-zabiegowe, Regulacja jesienna, jednoliścienne, nawożenie 120 saletrosanu;

Wiosna: T0 czyszczące miedzią + odżywki;

            - oprysk na chowacza+ odżywki;

            - płatek x 2 zabiegi;

            - nawożenie 2 zabiegowe wiosna;

 

Komu wychodzą jakieś koszty na poziomie 3,4,5 tysięcy przy wysokiej agrotechnice niech weźmie kartkę i policzy realnie z amortyzacją jakie to są koszty, bo później mamy oszołomów co podbijają dzierżawy i cenę ziemi chwaląc się opłacalnością, a tak naprawdę są na -.

Edytowano przez Fanuel
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6
47 minut temu, machtomi napisał:

Dajcie linka do wniosku dopłaty na pszenice (2200) sprzedaż po 15 kwietnia. Na tej stronie Armir to ciężko znaleźć cokolwiek pełno programów ale wszystko mi nie pasuje. Albo pisze ze elektronicznie ale na koncie nic nie ma dostepnego. Wnioski niby od jutra

Pszenica miała iść z innej puli niż pozostałe zboża, dlatego osobne nabory, ale nie rusza jutro bo ponoć nie mają zgody UE takie info w arimr.

Na te zboża co przyjmują teraz to we wniosku jest zapis że zastosuja współczynnik korygujący jak będzie dużo wniosków czyli może byc promil z tego co obiecali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
56 minut temu, margoo78 napisał:

Trochę kultury, bo twoja wypowiedź niczego do tematu nie wnosi. Też sprzedałem pszenicę w dobrej cenie, ale po co mam o tym pisać, żeby drażnić kolegów z forum, czy żeby się dowartościować? I jeszcze jedno, to, że masz dowód od roku czy dwóch nie czyni z ciebie dorosłego a do mnie mógłbyś na Pan mówić.

Jak rok wcześniej ja sprzedałem w żniwa po 1050, a na jesień sprzedawali po 1700 i pisali to ja nie marudziłem że drażnią mnie. Jestesmy dorosli.  Jakbym się miał dowartościować to bym napisał że w żniwa po 1600 sprzedałem. Co twoja wypowiedź wnosi do tematu " chwalisz się czy zalisz?"... Nie będę z tobą polemizowal na temat wieku bo to nie ma sensu. Zresztą nie wiek, a zachowanie ma znaczenie. Taka odzywka jest na poziomie gówniarza i jak napisałem nic nie wnosi.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
15 minut temu, Pafnucy12 napisał:

... a temu co?

Rozważana jest opcja tylko do końca żniw wstrzymanie importu, do października a, nie jest pewna opcja do końca roku ,także 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj