donweter1989

Ceny trzody chlewnej 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WitekRolnik    3157
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, kiko8 napisał:

Podobno nie do 6 tylko do 8 jest zgłoszenie a poprawki do 5 lutego czyli nawet jak wyslemy nie uzupełniony to do 5 lutego mamy czas na uzupełnienie

Do 8 stycznia jest czas na aktualizację siedzib, a do 5 lutego jest czas na zmianę kierunku użytkowania zwierząt podanych w dopłatach do dobrostanu, a to są dwie różne sprawy, chyba, że przy trzodzie jest inaczej to zwracam honor.

48 minut temu, krilan06 napisał:

To jeszcze niech ktoś wytłumaczy jak to się robiło bo nie pamiętam 

Utwórz nowy dokument ---> Zgłoszenie działalności ---> Cel zgłoszenia zaznaczasz, że zmiana danych i wtedy już po kolei ogarniasz poszczególne podpunkty.

42 minuty temu, soltys48 napisał:

@WitekRolnikTy jesteś cierpliwy

Powiem tak w miarę to jestem cierpliwy, choć czasem ta moja cierpliwość jest wystawiana na próbę ;) ale tak szczerze Ci powiem ile już można tłumaczyć w kółko to samo, jeszcze tu na AF to ludzie są jakoś bardziej rozgarnięci, bo jak czytam czasem niektóre posty na tych różnych grupach na fb to czasem się zastanawiam jak co poniektórzy prowadzą te swoje gospodarstwa

Edytowano przez WitekRolnik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
1 minutę temu, WitekRolnik napisał:

Do 8 stycznia jest czas na aktualizację siedzib, a do 5 lutego jest czas na zmianę kierunku użytkowania zwierząt podanych w dopłatach do dobrostanu, a to są dwie różne sprawy, chyba, że przy trzodzie jest inaczej to zwracam honor.

Utwórz nowy dokument ---> Zgłoszenie działalności ---> Cel zgłoszenia zaznaczasz, że zmiana danych i wtedy już po kolei ogarniasz poszczególne podpunkty.

Powiem tak w miarę to jestem cierpliwy, choć czasem ta cierpliwość jest wystawiana na próbę ;) ale tak szczerze Ci powiem ile już można tłumaczyć w kółko to samo, jeszcze tu na AF to ludzie są jakoś bardziej rozgarnięci, bo jak czytam czasem niektóre posty na tych różnych grupach na fb to czasem się zastanawiam jak co poniektórzy prowadzą te swoje gospodarstwa

Ten budynek zaznaczasz na mapie jako nowy budynek tak mi wyskakuje czy inaczej? a i  typ mięsny czy miesno słoninowy to mnie rozwala  ale tu tez  podobno jest  jakis myk?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4161
3 minuty temu, Bartek933 napisał:

 dwa razy telefon z agencji do świń i tak jak mówisz, stan na dziś...

Niech nie pier*olą bzdur, wyraźnie pisze -"wprowadź wielość produkcji dla budynku" jakoś inne agencje nie mają z tym problemu.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
1 minutę temu, Desperado napisał:

Niech nie pier*olą bzdur, wyraźnie pisze -"wprowadź wielość produkcji dla budynku" jakoś inne agencje nie mają z tym problemu.

Też mi tak się wydaje  ze wielkośc produkcji   na maksa  wpisac dla budynku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4161
13 godzin temu, soltys48 napisał:

Do 8 stycznia 

Do 6 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3157
3 minuty temu, kiko8 napisał:

Ten budynek zaznaczasz na mapie jako nowy budynek tak mi wyskakuje czy inaczej?

Z tego co kojarzę, to wielkość produkcji można edytować w już wprowadzonym budynku, ewentualnie jak nie to usuń budynek i dodaj na nowo z poprawnymi danymi.

1 minutę temu, Desperado napisał:

Niech nie pier*olą bzdur, wyraźnie pisze -"wprowadź wielość produkcji dla budynku" jakoś inne agencje nie mają z tym problemu.

Otóż to dokładnie, jak robiłem u siebie aktualizację przy bydle to nawet u kierownika się upewniałem to mówił, że to maksymalna wielkość produkcji w budynku, oczywiście z zachowaniem podstawowych norm dobrostanu, więc szczerze mówiąc, żeby bez żadnej wtopy wpisać tą wartość to trzeba na spokojnie sobie usiąść wziąć długopis i kartkę i po prostu sobie rozpisać ile średniorocznie sztuk zwierząt w danych grupach wiekowych mamy w danym budynku i poprzeliczać to na powierzchnię, na a jak niektórzy te liczby wprowadzają ze swego widzi mi się to niech później się nie dziwią, że będą kontrole, sankcje i że ta agencja taka zła, jak krótko mówiąc sami sobie stwarzamy problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395
7 minut temu, kiko8 napisał:

Też mi tak się wydaje  ze wielkośc produkcji   na maksa  wpisac dla budynku

A wystarczyło by napisać: maksymalna obsada dla budynku.. a tak sobie i nam narobią problemów 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
1 minutę temu, Bartek933 napisał:

A wystarczyło by napisać: maksymalna obsada dla budynku.. a tak sobie i nam narobią problemów 

W bydle  już narobili przy dobrostanie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
2 minuty temu, Bartek933 napisał:

A wystarczyło by napisać: maksymalna obsada dla budynku.. a tak sobie i nam narobią problemów 

Dziś pewnie centrala niepracuje bo bym zadzwonił aby powiedzieli czy to max czy min czy  stan z teraz czy srednioroczny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3157

@Desperado https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/hodowco-pamietaj-o-aktualizacji-danych-w-irz-plus-jak-uzupelnic-dokument-instrukcja-krok-po-kroku-2500261

tu trochę opisali o tych problemach i terminie. Krótko mówiąc ktoś fajny pieniądz za to przytulił, ale jak to na urzędników przystało odklejeni od rzeczywistości i nie wiedzą jak się żyje na wsi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4161

Ok, zgadza się, jest na stronie Agencji też że do 8 stycznia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
9 minut temu, Bartek933 napisał:

A wystarczyło by napisać: maksymalna obsada dla budynku.. a tak sobie i nam narobią problemów 

I jest to napisane w instrukcji ....

"Opis budynku (pole opisowe) to zwięzłe określenie przeznaczenia budynku na cele prowadzonej

działalności (np.: obora I, cielętnik, kurnik II, chlewnia).

Wielkość produkcji (pole opisowe) to maksymalna wielkość, zgodna z dozwolonymi parametrami

przeznaczenia budynku lub z wydaną decyzją dla budynku /zakładu przez Inspekcję Weterynaryjną "

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
4 minuty temu, Desperado napisał:

Ok, zgadza się, jest na stronie Agencji też że do 8 stycznia.

Czyli w poniedziałek tel do centrali niech wyjasniaja jak do 8 czyli 8 raczej wchodzi też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Tego to już nie pamiętam. Mimo wszystko gdyby to jaśniej napisali w wniosku nie było by tyłu błędów.

Tak samo jak z numerem weterynaryjnym 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3157
Napisano (edytowany)

@Bogdan_ja Miałem to samo przed chwilą wkleić, ale uprzedziłeś mnie :) Dlatego, zawsze warto czytać instrukcje obsługi, lub trochę szerzej zaznajomić się z tematem, w dobie internetu to nie jest takie trudne ale jak znam życie to mało kto to czyta, a później wszyscy wkoło winni tylko nie sam zainteresowany.

@Bartek933 No ale z tym nr WNI też jest prosta sprawa, nie występowałeś o nadanie tego nr to chyba jest jasne, że ten podpunkt Cię nie interesuje, może jestem na tym forum mały pionek jeśli chodzi o gospodarstwo i produkcję, ale ludzie nie szukajmy problemów tam gdzie ich po prostu nie ma, trochę logicznego myślenia oraz czytania ze zrozumieniem pisma pisanego i wszystko jest jasne jak słońce :) Żeby nie było do Ciebie nic nie mam, to tak ogólnie napisane.

Edytowano przez WitekRolnik
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ja zawsze czytam instrukcje i robię tak jak instrukcja opisuje ...nigdy nie dzwonię po doradcach i agencjach bo wtedy to cyrk na kołach bo  każdy co innego twierdzi .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4161

Myśleć trzeba trochę też, nawet jak się nie czyta instrukcji, pisze wyraźnie- podaj wielkość produkcji dla budynku, to chyba normalne dla zdrowego na umyśle człowieka  co to oznacza.

  • Thanks 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2443
54 minuty temu, WitekRolnik napisał:

Utwórz nowy dokument ---> Zgłoszenie działalności ---> Cel zgłoszenia zaznaczasz, że zmiana danych i wtedy już po kolei ogarniasz poszczególne podpunkty.

Wystarczy jedynie zmienić liczbę świń w poszczególnych budynkach i tak zrobiłem z tym że na końcu wyskakuje - proces obsługi dokumentu zakończony  i pod tym tym - dokument wymaga manualnego zatwierdzenia. Tak jakbym czegoś nie zrobił?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19783
1 godzinę temu, Desperado napisał:

Do 6 stycznia.

8 bo 6 wypada w dzień wolny od pracy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj