Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123
7 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

On drożeje 

Na stacji Orlen wczoraj 7.31 dziś 7.39

Na MBX jeszcze bez POdwyzki kupione

Za b0 7.36

Zawsze tak jest jak ja kupię 🤣, więcej szczęścia jak rozumu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

pytanie do posiadaczy zbiorników na ON  czy kalibrowaliście jakos swoje liczniki w zbiornikach?  Mam zbiornik od roku i zawsze przy nowym tankowaniu był pusty (no było tam kilka litrów) po dostawie paliwa, licznik kasowałem i sprawdzałem czy zgadza sie z dostawą i nigdy nie zgadzało mi sie, zawsze jakieś 50l brakuje. Rozumiem 5l moze być błedu bo nie wyciągnie wszystkiego ale tu spora różnica, 

Dostawce też sprawdzałem, byłem przy kazdej dostawie i widziełam jak nalewa, myśle ze raczej nie ma jak oszukiwać. (w tym roku bede chciał sprawdzić u innego dostawcy.

ale myśle że moze problem jest w moim liczniku. dodam że mam swimera z podstawowym osprzętem. Ktoś miał taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

raz że te liczniki nie są jakoś super dokładne, dwa że paliwo ma różną gęstość w zależności od temperatury. mi na wiosnę przy przelewaniu 1500 litrów licznik podał chyba z 1560, a mam pewność że mi facet nie przywiózł nawet mililitra więcej niż trzeba 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

No w końcu jakieś ruchy cen bo ostatnio jakiś marazm i zastój był teraz powoli będą pobudzać rynek -może dojdzie do 10 zł nie daremnie zmieniali wyświetlacze (niech je wykorzystają -może nie od razu na początku 2 ale 1 mogą śmiało wyświetlić 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
9 minut temu, Zigi94 napisał:

raz że te liczniki nie są jakoś super dokładne, dwa że paliwo ma różną gęstość w zależności od temperatury. mi na wiosnę przy przelewaniu 1500 litrów licznik podał chyba z 1560, a mam pewność że mi facet nie przywiózł nawet mililitra więcej niż trzeba 😀

Gęstość to na 1001 litr przy temperaturze 5,9⁰C fizycznie wlene było 993 litry (ale jak temperatura wzrośnie do 15⁰C będzie 1001 litr).

Więc aby było różnicy 60 litrów to musiałbyś kupić przy -20⁰C a przelewać przy 30⁰C.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
13 minut temu, Zigi94 napisał:

raz że te liczniki nie są jakoś super dokładne, dwa że paliwo ma różną gęstość w zależności od temperatury. mi na wiosnę przy przelewaniu 1500 litrów licznik podał chyba z 1560, a mam pewność że mi facet nie przywiózł nawet mililitra więcej niż trzeba 😀

no widzisz a mi pokazuje ciągle za mało

1 minutę temu, Sadek napisał:

Gęstość to na 1001 litr przy temperaturze 5,9⁰C fizycznie wlene było 993 litry (ale jak temperatura wzrośnie do 15⁰C będzie 1001 litr).

Więc aby było różnicy 60 litrów to musiałbyś kupić przy -20⁰C a przelewać przy 30⁰C.

no własnie, też mi tu coś nie gra, gdyby to było kilka litrów różnicy to nawet bym na to nie zwrócił uwagi. Kupuje u GazPetrol z kątów wrocławskich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
Sadek napisał:

Gęstość to na 1001 litr przy temperaturze 5,9⁰C fizycznie wlene było 993 litry (ale jak temperatura wzrośnie do 15⁰C będzie 1001 litr). Więc aby było różnicy 60 litrów to musiałbyś kupić przy -20⁰C a przelewać przy 30⁰C.

sprzedaż jest i tak po objętości przy 15⁰C więc w moim przypadku odpada, łatwiej o minus na litrach niż o plus. raczej licznik taki dokładny mam 😀

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Wszystkie liczniki wykazują jakiś błąd najlepiej zważyć cysternę przed i po -i za jedną robotą mamy rozwiązane dwie spawy gęstość (ciężar właściwy w danej temperaturze ) oraz litry ..Kupujemy 5000l x 084= 4200 kg i po rozterce czy oszukują czy nie (trzeba patrzeć na świadectwo dostawy bo ON może ważyć 0,83 do 0,85 zależy ile ma BIO oraz z jakiej ropy jest zrobione "ruski ural czy arabska ropa " 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
10 minut temu, v11 napisał:

Wszystkie liczniki wykazują jakiś błąd najlepiej zważyć cysternę przed i po -i za jedną robotą mamy rozwiązane dwie spawy gęstość (ciężar właściwy w danej temperaturze ) oraz litry ..Kupujemy 5000l x 084= 4200 kg i po rozterce czy oszukują czy nie (trzeba patrzeć na świadectwo dostawy bo ON może ważyć 0,83 do 0,85 zależy ile ma BIO oraz z jakiej ropy jest zrobione "ruski ural czy arabska ropa " 

Ja średnio przyjmuje tak jak i Ty 0.84. Jakie ceny w hurcie? Bo zastanawiam się czy jeszcze nie domówić?

Orlen Kałuszyn na początku tygodnia 7.81 wczoraj 7.76

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
12 godzin temu, Sadek napisał:

Gęstość to na 1001 litr przy temperaturze 5,9⁰C fizycznie wlene było 993 litry (ale jak temperatura wzrośnie do 15⁰C będzie 1001 litr).

Więc aby było różnicy 60 litrów to musiałbyś kupić przy -20⁰C a przelewać przy 30⁰C.

Nie oskarżam ale jaką pewność się ma że kierowca w okolicy czujnika temperatury nie położy kostki lodu albo nie włoży go do szklanki z wodą i kostką lodu .Bo jak kiedys patrzyłem to czujnik temperatury nie jest plombowany (a dla mnie każdy dostawca paliwa to potencjalny oszust )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
1 godzinę temu, v11 napisał:

Nie oskarżam ale jaką pewność się ma że kierowca w okolicy czujnika temperatury nie położy kostki lodu albo nie włoży go do szklanki z wodą i kostką lodu .Bo jak kiedys patrzyłem to czujnik temperatury nie jest plombowany (a dla mnie każdy dostawca paliwa to potencjalny oszust )

Czyli sam musiałeś dobrze oszukiwać i znasz to 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
25 minut temu, PAN88 napisał:

Czyli sam musiałeś dobrze oszukiwać i znasz to 🤣

Jesteś k**wa debilem chamem i sk***ysynem 

  • Confused 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
3 godziny temu, v11 napisał:

Nie oskarżam ale jaką pewność się ma że kierowca w okolicy czujnika temperatury nie położy kostki lodu albo nie włoży go do szklanki z wodą i kostką lodu .Bo jak kiedys patrzyłem to czujnik temperatury nie jest plombowany (a dla mnie każdy dostawca paliwa to potencjalny oszust )

Dostajesz wydruk i na wydruku jest wszystko, więc jeżeli temperatura otoczenia jest zbliżona do temperatury paliwa to raczej o kombinacji nie ma mowy.

Uważam że nie ma nic gorszego jak każdego kontrahenta z startu traktować jak oszusta.

  • Like 2

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Dobre paliwo dostawa na Podkarpaciu okolice rzeszów u kogo warto brać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
Znacie jakiegoś dostawce paliw na pograniczu Mazur Podlasia i Mazowieckiego? Bo chciałbym dokupić trochę b0 a nikt w okolicy nie posiada w sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

W Jabłoniu stację lotosu przejmie MOL, że tak na liście przejętych stacji jest. 

Dobrze że nie orlen

Może będzie lepsze paliwo i b0 może dadzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25
2 godziny temu, Bercik92 napisał:

Znacie jakiegoś dostawce paliw na pograniczu Mazur Podlasia i Mazowieckiego? Bo chciałbym dokupić trochę b0 a nikt w okolicy nie posiada w sprzedaży

Deptuła Kadzidło, Konopka Łomza, FalkoOil Białystok też przyjeżdża. Zawsze b0 mieli. B7 nie kupuje 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z B0 jest problem z dostępnością od początku roku, teoretycznie dostawca mówił że dopiero w marcu coś może być (ale to zawsze może się zmienić).

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

W Jabłoniu stację lotosu przejmie MOL, że tak na liście przejętych stacji jest. 

Dobrze że nie orlen

Może będzie lepsze paliwo i b0 może dadzą. 

Ciekawe skąd ten MOL będzie brał paliwo... niech zgadnę... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj