Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Qwazi    8108
4 minuty temu, malaczarna napisał:

Smacznego. Obiad na. Śniadanie?

Dziękuję 🙂. Codziennie takie śniadanie. Albo barszcz, albo zalewajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8108
2 minuty temu, HF86 napisał:

a rano lepsiejszy odpas

Ponoć po wieczornym odpasie lepsze...przyrosty🤔😉

Na wieczorne śniadanie były kanapki z wedliną i surowa papryka czerwona...lubiem😋

2 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

Zbyszek, Ty chcesz mi smaka😋 narobić chyba...jak królik Tomkowi🤭

13 minut temu, 6465 napisał:

On nie ma dla mnie litości. Co i rusz podrażni Mo żołądek jakim zdjęciem 😋

Też mnie podrażnia fotkami słoniny...na trzy palce 😋

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
21 minut temu, Qwazi napisał:

Ponoć po wieczornym odpasie lepsze...przyrosty🤔😉

Na wieczorne śniadanie były kanapki z wedliną i surowa papryka czerwona...lubiem😋

Zbyszek, Ty chcesz mi smaka😋 narobić chyba...jak królik Tomkowi🤭

Też mnie podrażnia fotkami słoniny...na trzy palce 😋

Jeżeli lubisz paprykę to muszę Ci kiedyś podesłać przepis bardzo prosty na ,, Salsę z papryki" na kanapki🤤🤤🤤

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8108

Ślij Przemysław...wydamy stosowne dyspozycje...córce🤷...z żoną nie będę zadzierał lepi🤔🤭...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
Przed chwilą, Qwazi napisał:

Ślij Przemysław...wydamy stosowne dyspozycje...córce🤷...z żoną nie będę zadzierał lepi🤔🤭...

Żona jak spróbuje .....🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8108

To licz się z tym, że będziesz moje bydło musiał obrządzić🤷🤭...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
3 minuty temu, Qwazi napisał:

To licz się z tym, że będziesz moje bydło musiał obrządzić🤷🤭...

To już żeś pojadł...🤨😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14219
13 minut temu, Qwazi napisał:

Ślij Przemysław...wydamy stosowne dyspozycje...córce🤷...z żoną nie będę zadzierał lepi🤔🤭...

Ty jak mój somsiad? Był dziś i mówi że kobita przyzwolenia nie daje na zakup paszowozu a miałby lżej. Mówię co Ty się będziesz jej pytał, kryć już i tak nie kryjesz a wszystko w oborze robisz sam. Pójdzie to pójdzie, jedna gęba mniej do wyżywienia 😁 pasowało go jeszcze napoic ale i tak raczej sie pokloca 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
1 godzinę temu, Szymi40 napisał:

Mąż  do żony-  chcesz  kolację na czystym talerzu  czy  umytym... No  oczywiście że na czystym-,   Ej   a jest jakaś  różnica  =    Umyty jest ze  zmywarki a  czysty  pies  wylizał. 🤪

Co Cię śmieszy? 500zł za prosię, drugie 500 rzeźnik - masarz (pewna informacja, z teraz), chowaj to ponad pół roku, ile zje ziemniaków, śruty, choć jeden worek koncentratu i koszt taki, że się bardziej opłaci zrobić rzut porządnych brojlerów albo 5 indyków, które sam zabijesz i przerobisz a do tego nie musisz się z tym jakoś kryć.

Słońce świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1696
55 minut temu, HF86 napisał:

może śniadanie miał na kolację🤭

a rano lepsiejszy odpas 

W nocy lepiej przybierają. Śniadanie dostał i do roboty bez obiadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8108
6 minut temu, Baks00 napisał:

To już żeś pojadł...🤨😉

Dawej...i tak zanim byś dojechał, to bym ogarnął jakoś...przecież by był koncert na całą gminę 🤦

 

4 minuty temu, gregor1284 napisał:

Ty jak mój somsiad? Był dziś i mówi że kobita przyzwolenia nie daje na zakup paszowozu a miałby lżej. Mówię co Ty się będziesz jej pytał, kryć już i tak nie kryjesz a wszystko w oborze robisz sam. Pójdzie to pójdzie, jedna gęba mniej do wyżywienia 😁 pasowało go jeszcze napoic ale i tak raczej sie pokloca 

No toMieciu nie do końca jak twój sąsiad, bo nie robię wszystkiego sam w oborze...moją nieocenioną malżonka też tam działa...litrów pilnuje😉...no i z tym kryciem to tez...niezgodność taka 🤷...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563

Witajcie. Dzień przecudowny,tylko -1 na termometrze. Od wczoraj "urlop", że się tak wyrażę. Najgorsze z rana dzieci do szkoły wybrać,jedno chce spać,drugie nie chce wcale iść, ale się udało. Roboty od uja i nie wiadomo za co się brać. Same sprawy porządkowe, temat z powidłami chyba będę musiał przyspieszyć. Już wiem że...

https://allegro.pl/oferta/poidlo-dla-bydla-konia-zeliwne-z-zaworem-rurowym-12431904713

https://allegro.pl/oferta/poidlo-z-zaworem-rurowym-dla-bydla-i-koni-pm5-r-12333946516

https://allegro.pl/oferta/poidlo-miskowe-dla-bydla-3l-14660298780

https://allegro.pl/oferta/poidlo-dla-bydla-koni-oryginalne-macro-pool-pm-5-7571893993

te poidła u krów mi się nie sprawdza bo chce mocować do ściany a tu nie ma dostępu żeby śruby przełożyć,jedynie w tych zielonych z rurowym i językiem pm5 dwie śruby górne tylko by były i po dwie jakieś może krótsze.

Chyba będzie trzeba pływakowe dla krów pozakładać tego typu

 https://allegro.pl/oferta/poidlo-plywakowe-zeliwne-4l-dla-bydla-koni-12243123494

A dla młodzieży co łbami do korytarza to które najlepiej z tamtych odrzucanych przeze mnie dla krow? Pomożecie dobrać najlepsze? Jako słupy to dwuteownik i coś tam majstry mają rzeźbić mocowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1363
1 godzinę temu, konteno napisał:

komuś z was tez letnie B7 pozamarzało w traktorach ? 

u mnie w baku pływa etykieta smalec wyborowy - pewnie sie wytrącił

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14219
7 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Co Cię śmieszy? 500zł za prosię, drugie 500 rzeźnik - masarz (pewna informacja, z teraz), chowaj to ponad pół roku, ile zje ziemniaków, śruty, choć jeden worek koncentratu i koszt taki, że się bardziej opłaci zrobić rzut porządnych brojlerów albo 5 indyków, które sam zabijesz i przerobisz a do tego nie musisz się z tym jakoś kryć.

Słońce świeci.

100 za popełnienie morderstwa z rozebraniem. Plus jakieś alko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1696
59 minut temu, Qwazi napisał:

Dziękuję 🙂. Codziennie takie śniadanie. Albo barszcz, albo zalewajka...

Nie moje klimaty. Choć czasem mój tata sobie życzył zalewajka w poście  ale to byl chleb z cebulą zalany woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14219
5 minut temu, Belaruss820 napisał:

Witajcie. Dzień przecudowny,tylko -1 na termometrze. Od wczoraj "urlop", że się tak wyrażę. Najgorsze z rana dzieci do szkoły wybrać,jedno chce spać,drugie nie chce wcale iść, ale się udało. Roboty od uja i nie wiadomo za co się brać. Same sprawy porządkowe, temat z powidłami chyba będę musiał przyspieszyć. Już wiem że...

https://allegro.pl/oferta/poidlo-dla-bydla-konia-zeliwne-z-zaworem-rurowym-12431904713

https://allegro.pl/oferta/poidlo-z-zaworem-rurowym-dla-bydla-i-koni-pm5-r-12333946516

https://allegro.pl/oferta/poidlo-miskowe-dla-bydla-3l-14660298780

https://allegro.pl/oferta/poidlo-dla-bydla-koni-oryginalne-macro-pool-pm-5-7571893993

te poidła u krów mi się nie sprawdza bo chce mocować do ściany a tu nie ma dostępu żeby śruby przełożyć,jedynie w tych zielonych z rurowym i językiem pm5 dwie śruby górne tylko by były i po dwie jakieś może krótsze.

Chyba będzie trzeba pływakowe dla krów pozakładać tego typu

 https://allegro.pl/oferta/poidlo-plywakowe-zeliwne-4l-dla-bydla-koni-12243123494

A dla młodzieży co łbami do korytarza to które najlepiej z tamtych odrzucanych przeze mnie dla krow? Pomożecie dobrać najlepsze? Jako słupy to dwuteownik i coś tam majstry mają rzeźbić mocowania.

 

To Ty o traktorze z nawi myślałeś a bydlaki wiadrem poisz? Kotwa segmentowa i mocujesz do ściany 

8 minut temu, Qwazi napisał:

Dawej...i tak zanim byś dojechał, to bym ogarnął jakoś...przecież by był koncert na całą gminę 🤦

 

No toMieciu nie do końca jak twój sąsiad, bo nie robię wszystkiego sam w oborze...moją nieocenioną malżonka też tam działa...litrów pilnuje😉...no i z tym kryciem to tez...niezgodność taka 🤷...

Nie wiem. Zatyra się chłop ale jak toto myśleć nie potrafi to co zrobisz. Te pole przez drogę to pasowało by capnąć 🤔

Edytowano przez gregor1284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

To Ty o traktorze z nawi myślałeś a bydlaki wiadrem poisz?

U mnie krowy wychodzą do wody na zewnątrz,ale juz mi się nie chce zimą je wypuszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14219
6 minut temu, malaczarna napisał:

Nie moje klimaty. Choć czasem mój tata sobie życzył zalewajka w poście  ale to byl chleb z cebulą zalany woda

Dziwne jakieś to danie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1696
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Dziwne jakieś to danie. 

Ochyda. Chleb zalany gotowana woda z cebula

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Co Cię śmieszy? 500zł za prosię, drugie 500 rzeźnik - masarz (pewna informacja, z teraz), chowaj to ponad pół roku, ile zje ziemniaków, śruty, choć jeden worek koncentratu i koszt taki, że się bardziej opłaci zrobić rzut porządnych brojlerów albo 5 indyków, które sam zabijesz i przerobisz a do tego nie musisz się z tym jakoś kryć.

Słońce świeci.

Coś drogie to prosie 🤔 widzę że nawet za 300 zł można kupić. I wieprzowina smaczniejsza od kurzyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj