Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12196

o to to do takiego co max 100km to i z serwisem podjadą a dalej to już wyprwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

No już bez przesady że blachy cienkie  maja , a handlowiec jak miał kilka różnych do sprzedania to cipolecal ten z którego mu najwięcej prowizji zostawało,  a zbiorniki tak jak samochody możesz kupić marca na wypasie , ale np oplem też dojedziesz i w niegorszym czasie czy komforcie.

Tylko rozmawiałem z kilkoma handlowcami. Najlepiej sprawdzić na miejscu. Tego proinoxa mieli na placu to bez wysiłku ścianki można było wgniatac 

1 godzinę temu, robert1226 napisał:

No już bez przesady że blachy cienkie  maja , a handlowiec jak miał kilka różnych do sprzedania to cipolecal ten z którego mu najwięcej prowizji zostawało,  a zbiorniki tak jak samochody możesz kupić marca na wypasie , ale np oplem też dojedziesz i w niegorszym czasie czy komforcie.

Tylko rozmawiałem z kilkoma handlowcami. Najlepiej sprawdzić na miejscu. Tego proinoxa mieli na placu to bez wysiłku ścianki można było wgniatac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Ja trzy lata temu kupilem uzywany w sac centrum czy jakoś tak bez oglądania i pięknie się sprawuje jak narazie ;d pół roku gwarancji chyba dawali. 

Znalazłem umowę i nawet rok gwarancji dawali. 

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

koło Białegostoku w Kurianach czy jakoś tak też widziałem zbiorniki pojemności jaka mnie interesuje...🤔


ubogiwladek napisał:

Sochocin

Ale nie mam pojęcia gdzie to jest :D

🤦‍♂️🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Sochocin to koło Płońska.  Ja na twoim miejscu bralbym jak najbliżej twojego miejsca zamieszkania żeby w razie awari był szybki serwis. Co z tego że kupisz 200 czy 300 km od domu trochę taniej  a potem będziesz z serwisem się bujał bo nikt ci od tak nie przyjedzie gdy np zadzwonisz o 15 że masz problem. A jak serwis do 50 km w okolicy to 30-40 minut i masz gościa na miejscu. U nas już się tak nie jeden przejechał że kupił taniej gdzieś daleko a potem mimo gwarancji wzywał okolicznych specjalistów do napraw bo ten od którego zakupił powiedział że przyjedzie np na drugi dzien albo za dwa dni a z mlekiem do tego czasu wiadomo co by się stało. Więc i tak i tak trzeba było za serwis płacić. 

Ja jakbym kupował gdzieś dalej zbiornik to podpytalbym ile cenią sobie za tą gwarancję. Niektórzy golą naprawdę solidne pieniądze za to. Zresztą jak taki zbiornik 3000 l kupują za zachodzie w cenie około 1 zł za 1 litr. A potem mówią że taka wysoka cena końcowa bo oni dają rok serwisu i gwarancji. Ale wracając do sedna. Podpytaj ile sobie cenią za taki serwis i gwarancję a potem niech odlicza to od ceny która chcą za dany zbiornik. A niech dadzą tylko pierwsze uruchomienie. Nie rzadko jest tak że w takich zbiornikach jest cała nowa elektronika wiec nie ma się co psuć i np nie potrzebny będzie ten serwis. A gdy coś się stanie to wzywasz okolicznego serwisanta który świadczył ci usługi do tej pory. I też idzie zaoszczędzić dużo pieniędzy takim sposobem a i serwis masz od ręki i  na czas. Kupując te 200-300 km dalej to wiadomo jak to jest. Zanim przyjedzie i zdiagnozuje problem. Potem wróci po części gdy juz będzie wiedział o co chodzi i tak zrobi się kilka dni 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

tak samo myślę jak Ty tyko problem igólnie z zakupem w okolicy handlarze takich akurat jak mnie interesuje nie mają... jeden co tym handlował kończy z tym działalność bo za mały ruch w branży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

To rób wycieczkę na północ Polski. Ostrołęka, Kadzidło, Myszyniec w tych miejscach mają tego dużo. A jak i tu nie będzie to wtedy jeszcze dalej można jechać na te Kuriany i dalej. Albo Sochocin, Żuromin, Sierpc. Też w tych okolicach jest tego dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

To rób wycieczkę na północ Polski. Ostrołęka, Kadzidło, Myszyniec w tych miejscach mają tego dużo. A jak i tu nie będzie to wtedy jeszcze dalej można jechać na te Kuriany i dalej. Albo Sochocin, Żuromin, Sierpc. Też w tych okolicach jest tego dużo 

Do tego w okolicach Zambrowa jest też coś kupowałem tam kiedyś części w niedzielę, i kuriany koło Białegostoku dają gwarancję i dużo nowych części jednak sporą cena za 3tys około 20k a za mój w zamian to 2zl za litr. Ale masz serwis do nie swoich nie jeżdżą. Moim zdaniem jak nie trzeba agregatu oddzielnie i bez przeróbek to sam bym wstawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
13 godzin temu, krzychu121 napisał:

Te eurotanksy produkują w Polsce. Ogólnie zbiorniki nie są złe ale w porównaniu np do proinoxa wypadają dużo lepiej.  Taka średnia półka. Jak kupowałem nowy to też się trochę tą marką interesowałem. Jak się z dealerami rozmawiało to źle nie mówili na temat tych zbiorników ale jeśli chodzi np o jakość wykonania to jednak gea, serap czy delaval bardziej polecali. 

Proinox zero awarii przez ponad 2.5 roku a cena od gea 70 tys mniej. Gwarancja na parownik 5 lat. Moze i blachy cienkie ale nie pruja parownika jak w Nowym GEA u kolegi bo był nieszczelny. 

20210811_141108.jpg

Co do pezyszlych kosztów plyta glówna do tego Proinoxa to koszt 800zł do GEA czy Delaval tych nowych to minimum 10tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

https://www.olx.pl/d/oferta/zbiornik-do-mleka-na-mleko-CID757-IDX69a4.html jeszcze tu jeden skład 🤔 brał ktoś tu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
11 godzin temu, krzychu121 napisał:

 

Tylko rozmawiałem z kilkoma handlowcami. Najlepiej sprawdzić na miejscu. Tego proinoxa mieli na placu to bez wysiłku ścianki można było wgniatac 

To że ma cienkie blachy to tylko na plus bo lżejszy do wstawienia , a ze  zbiornikiem nikt wałki nie prowadzi że ma być pancerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
radekz200 napisał:

Sławek weź kup już ten zbiornik i zakończcie telenowelę 😂

jadę najpierw do Ciebie obejrzeć żyrandol...🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
1 godzinę temu, czareczek85 napisał:

Proinox zero awarii przez ponad 2.5 roku a cena od gea 70 tys mniej. Gwarancja na parownik 5 lat. Moze i blachy cienkie ale nie pruja parownika jak w Nowym GEA u kolegi bo był nieszczelny. 

20210811_141108.jpg

Co do pezyszlych kosztów plyta glówna do tego Proinoxa to koszt 800zł do GEA czy Delaval tych nowych to minimum 10tyś.

Nie wiem nie pytałem o cenę płyt głównych. Ja jak się pytałem o tego proinoxa to różnica była kilka tys. Wybór zbiornika z gea ( japy) przesadził blisko serwis, zakup stacji paszowej i hali udojowej również z gea więc i cena na zbiornik była dobra. Ale też dużą rolę odegrały opinie o zbiornikach japy. Każdy hodowca wie co to za firma i praktycznie same pozytywne opinie. Proinoxa mało kto kojarzy. 

 

59 minut temu, robert1226 napisał:

To że ma cienkie blachy to tylko na plus bo lżejszy do wstawienia , a ze  zbiornikiem nikt wałki nie prowadzi że ma być pancerny.

Może i tak . Ale to świadczy też o jakości. Skoro praktycznie wszystkie firmy robią z grubszej blachy a tu jest zaoszczędzone. To tak jakby porównać BMW i opla. I to i to samochód , bo w każdy wsiądziesz i pojedziesz. Ale jak się zagłębi w szczegóły i jakość wykonania to zaczyna się rozumieć skąd się wzięła roznica w cenie. Nie mówię że proinox jest zły. Ale ja wolałem sprawdzonego japy kyros 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
12 godzin temu, slawek74 napisał:

koło Białegostoku w Kurianach czy jakoś tak też widziałem zbiorniki pojemności jaka mnie interesuje...🤔

 

🤦‍♂️🤣🤣🤣

 

Tam masz do wyboru do koloru tych zbiornikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
2 godziny temu, ubogiwladek napisał:

Łazorko od listopada +10 groszy oficjalnie bo karteczkę dali :D

 

No ale to za październik czy za listopad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus    0

W Sulęcinie po trasie Ostrów Mazowiecka - Łomża mają dwa place tych zbiorników, sam ostatnio zmieniałem na Japy krynos ekspert z litrami pół roku gwarancji i stary zbiornik zabrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Nie wiem nie pytałem o cenę płyt głównych. Ja jak się pytałem o tego proinoxa to różnica była kilka tys. Wybór zbiornika z gea ( japy) przesadził blisko serwis, zakup stacji paszowej i hali udojowej również z gea więc i cena na zbiornik była dobra. Ale też dużą rolę odegrały opinie o zbiornikach japy. Każdy hodowca wie co to za firma i praktycznie same pozytywne opinie. Proinoxa mało kto kojarzy. 

 

Może i tak . Ale to świadczy też o jakości. Skoro praktycznie wszystkie firmy robią z grubszej blachy a tu jest zaoszczędzone. To tak jakby porównać BMW i opla. I to i to samochód , bo w każdy wsiądziesz i pojedziesz. Ale jak się zagłębi w szczegóły i jakość wykonania to zaczyna się rozumieć skąd się wzięła roznica w cenie. Nie mówię że proinox jest zły. Ale ja wolałem sprawdzonego japy kyros 

Prionox to stary Prominox w tej fabryce produkowali zbiorniki dla Alfa Laval. Bardzo stare zakłady kotlarskie w Nevinox.

No i żem się dowiedział że fabryka zbankrutowała. Pewnie za tanio mi sprzedali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj