Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lamboEVO100    520
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

od 25 szt 1500L na dwa dni przebija policz....

Tylko ile utrzymasz takie mleko ? Jeszcze parę lat temu pisałeś że nawet 10 tyś nie przekraczasz a teraz wielki kozak. To się ciesz że suszy nie było. Drugi rok suszy, słabsze paszę i rok do roku mleko poleciało prawie 20 % więc to nie wszystko takie proste.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1839

Tylko mali ludzie się chwalą wydajnościami, ilością czego to oni nie mają. Wiele razy Sławek to pokazał przez to jest obiektem do śmiechu bo sam sobie na to zapracował 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217

czemu nazywasz mnie kozak? kozak by miał 40L od sztuki.... i tyle chciałbym osiągnąć może kiedyś od tych sztuk co dopiero się urodzą.... cały czas poprawiam genetykę ale jak wiadomo tego nie robi się w rok... alfa pisał że ma 37 do niego mi jeszcze daleko


Mateusz1q napisał:

Tylko mali ludzie się chwalą wydajnościami, ilością czego to oni nie mają. Wiele razy Sławek to pokazał przez to jest obiektem do śmiechu bo sam sobie na to zapracował 

gdzie się chwalę? poprostu nie ukrywam a na wydajność trzeba trochę popracować nie każdemu się chce jak widać albo często ,,ojce,, nie pozwalają...

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3934
29 minut temu, slawek74 napisał:

są i u nas ancymony ... 50 dojnych i 15-20 litrów od sztuki...

 

u nas kikurydzę na pniu śmiało można było kupić za 4-5tys hektar i to takie do 3m że masy było i kolby ładne o słabej cenie nie pisz jak oddajesz do mlekpolu bo to chyba następna mleczarnia po Piątnicy z ceną...

 

A u nas 6-8 tys i kukurydzą jak miała 2 m to trzeba było się cieszyć. Susza w tym roku była na północy Polski a punktowo był to jeden z najsuchszych sezonów jakie ludzie pamiętają a poprzedni rok wcale nie byl lepszy. Więc jak sobie niektórzy skalkulowali ile trzeba kasy wydać na zakup pasz i dodatkowo zainwestować w założenie nowych użytków, a o poniesionych nakładach w tym roku nie wspominam. Oddając do mniejszych spółdzielni za 1,5-1,7 netto to się nie dziwię że kończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
5 godzin temu, slawek74 napisał:

ostatnio też sporo rozmawiałem z hodowcami i nie tylko z różnych stron to mocno niektórzy po ograniczali....

 

a 200L to dobre 3 krowy lub słabsze 4...

 

U nas taki jeden zj** "niby" od 13 krów ma 200l XD

4 godziny temu, slawek74 napisał:

u nas nie ma problemu z paszą... 4 pokos jutro część zbieram ...

U nas to już taki jeden piąty pokosił XDDD

4 godziny temu, Sean_Layton napisał:

Z Ciekawości zapytam jaką macie średnią wydajność stada ? , w mojej wsi to chyba lata świetlne do tyłu z tą wydajnością jak ludzie co mają 15 krów to w szczytowym okresie mają max 250L na dzień..

U nas w okolicy tak samo podobnie

3 godziny temu, Zibifarmer napisał:

A mlekovita nie płaciła lepiej od Mlekpolu? 

Tez cos mi się właśnie tak kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

Co się śmiać 5 pokos zbierałem tydzien temu. Gdzie niższe kawałki to lucerna ładna ale jeszcze jej deszczu brakło na ładny plon bo cały ch byl

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
lamboEVO100 napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

od 25 szt 1500L na dwa dni przebija policz....

Tylko ile utrzymasz takie mleko ? Jeszcze parę lat temu pisałeś że nawet 10 tyś nie przekraczasz a teraz wielki kozak. To się ciesz że suszy nie było. Drugi rok suszy, słabsze paszę i rok do roku mleko poleciało prawie 20 % więc to nie wszystko takie proste.

a wiesz ile trzeba udoić na 10tys policz.... mam jeszcze sztuki co może 7 ledwo przekroczą a mam i 12 przezto średnia poniżej 10... systematycznie eliminuję te z niską wydajnością dwie lub trzy takie odjadą jeszcze w tym roku...


ChiquitaB napisał:

Co się śmiać 5 pokos zbierałem tydzien temu. Gdzie niższe kawałki to lucerna ładna ale jeszcze jej deszczu brakło na ładny plon bo cały ch byl

lucerny też 4 zebrałem około 20 września ale słabo odbił.... dużo zależy od terminów w jakich się kosi i czy zaraz po zebraniu pójdzie nawóz i oczywiście popada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
slawek74 napisał:

są i u nas ancymony ... 50 dojnych i 15-20 litrów od sztuki...

ja mam taką średnią i co bym im nie dał to nic to nie pomoże 🤷 poprostu genetyka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
pawlak2507 napisał:

Sławek jaki nawóz dajesz na lucernę?

a co popadnie 🤪 tylko 1ha tego ...


Bercik92 napisał:

slawek74 napisał:

są i u nas ancymony ... 50 dojnych i 15-20 litrów od sztuki...

ja mam taką średnią i co bym im nie dał to nic to nie pomoże 🤷 poprostu genetyka ...

a stoi coś na przeszkodzie by to poprawić ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19824
52 minuty temu, slawek74 napisał:

 

 

lucerny też 4 zebrałem około 20 września ale słabo odbił.... dużo zależy od terminów w jakich się kosi i czy zaraz po zebraniu pójdzie nawóz i oczywiście popada ...

 

Tydzień temu zebrałem V

Nawóz poszedł w postaci Poli 6 pod pierwszy i po pierwszym pokosie w ilości ok 250kg/ha. Dodatkowo na start ok 100kg saletry

Łącznie z 5 pokosów dało 85 kulek z hektara.

Po ostatnim pokosie dostała po 3t wapna magnezowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Tylko 100 kg saletry? Na następne pokosy też po 100 czy tylko z wiosny? Pytam bo dopiero zaczynam z lucerna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

To nawet ladnie dala. Ja na wiosne daje gnojowice pozniej zależy od pogody ale 1 ladny i 2 pokos juz było 1/3 a 3,4,5 to byle sprzątnąć czy to świeża lucerna czy 3 letnia. Braki deszczu swoje zrobily. 1 pokos jak pryzme otworze to na pol roku będę miał. Teraz zużywam 3,4 baloty bo potem koty porządek i ptaki robią. To myślę że 2msc karmienia z balotów będzie maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1839

A później strajki i narzekanie na brak opłacalności jak ludzie rozważają na każdy pokos azot. Czytać czytać literature 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217

U mnie 5 pokosow lucerny już zebrane. Co drugi pokos dostawała trochę saletry. 

Gorzej z kukurydza. W tym roku mega susza i kukurydza w sumie max 2 metry, tam co ziemia wodę lepiej trzyma miejscami nieco lepiej. 

sporo krów już sprzedałem, ale ciela się kolejne i wydajność idzie w górę z każdym odbiorem. 

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
Mateusz1q napisał:

A później strajki i narzekanie na brak opłacalności jak ludzie rozważają na każdy pokos azot. Czytać czytać literature 

czy ty zrozumiesz że rośliny trzeba karmić.


nie zbieram 5 bo 1 i drugi są zawsze opóźnione bo idą z trawami w pryzmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1839

Jak upośledzisz roślinę azotem mineralnym i nie zacznie wiązać azotu to musisz karmić, szkoda klawiatury na te twoje teorie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

ja mam taką średnią i co bym im nie dał to nic to nie pomoże 🤷 poprostu genetyka ...

A co im dajesz? 

U mnie 28l i rośnie. Myślę że do 30 dobije. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
44 minuty temu, soltys48 napisał:

Tydzień temu zebrałem V

Nawóz poszedł w postaci Poli 6 pod pierwszy i po pierwszym pokosie w ilości ok 250kg/ha. Dodatkowo na start ok 100kg saletry

Łącznie z 5 pokosów dało 85 kulek z hektara.

Po ostatnim pokosie dostała po 3t wapna magnezowego 

Kurła Tyle kulek z hektara w jeden sezon to ja przez dwa lata z traw Tyle nie zbiore 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19824
1 godzinę temu, Soltys85 napisał:

Tylko 100 kg saletry? Na następne pokosy też po 100 czy tylko z wiosny? Pytam bo dopiero zaczynam z lucerna.

Raz na start i koniec,potem sama sobie ciągnie z powietrza 🤭

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19824
30 minut temu, dantur96 napisał:

Kurła Tyle kulek z hektara w jeden sezon to ja przez dwa lata z traw Tyle nie zbiore 😂

1. 19 maj -22szt

2. 19 czerwca -16szt

3.spozniony ok 5 dni 22lipca-18sxt

4. 22 sierpnia 16szt

5. 30 września 13szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
5 minut temu, soltys48 napisał:

1. 19 maj -22szt

2. 19 czerwca -16szt

3.spozniony ok 5 dni 22lipca-18sxt

4. 22 sierpnia 16szt

5. 30 września 13szt

Ja podobnie miałem z 2,4 ha XDDD no w drugim więcej trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj