Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7235

Oj to Cię krowy mlekiem zaleją na trawie z grądów 😁 a jeszcze po 15czerwca 🙆


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Dla jałówek i zasuszonych krów złoto a jeszcze prasa z nożami bo fakt długie i już slomiaste ale coś z tym trzeba robić no i co nie zjedzą to zamiast słomy bo widzę że już ceny szaleją 🤨🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Gdyby byli chętni to mogę sprzedać 200 bel cena jaka mnie satysfakcjonuje to 250 zł za bele. towar z traw polnych z 2022r

  • Confused 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Uwaga! Dzis (09.06) intensywne opady deszczu. Mozliwe gwaltowne wezbrania rzek. Przygotuj sie na ewentualne podtopienia. Sledz komunikaty pogodowe.

Dobrze, że nas nie ewakuowali, spadło kilka kropel i to by było na tyle. Trzeba skosić trawę na siano, zazwyczaj działa...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76

250 zł za sianko 😶

8 minut temu, lusjan napisał:

Uwaga! Dzis (09.06) intensywne opady deszczu. Mozliwe gwaltowne wezbrania rzek. Przygotuj sie na ewentualne podtopienia. Sledz komunikaty pogodowe.

Dobrze, że nas nie ewakuowali, spadło kilka kropel i to by było na tyle. Trzeba skosić trawę na siano, zazwyczaj działa...

U nas już przestało to działać ale inne lata to była norma , kosili na siano - deszcz padał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7235

Jak tak dalej będzie to zapłacą i po 350. U nas słoma ponad 100 chodzi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

250 to raczej dobra cena, policz nawozy, robotę, części, siatkę, folie ... Za 100 zł nikt dobrego nie sprzeda 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Ja tam kupiłem wczoraj po 80 zł do owinięcia. Towar średni podobny do mojego tylko później cięte. Bele 125 po jakimś starym welgerze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
1 godzinę temu, czareczek85 napisał:

Gdyby byli chętni to mogę sprzedać 200 bel cena jaka mnie satysfakcjonuje to 250 zł za bele. towar z traw polnych z 2022r

W okolicy Łomży po 200 zł tylko zbelowana sianokiszonka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

LRY też moge sprzedać z 200szt bezpośrednio z pola do owinięcia. Łąki siane 

Ryki jak tam nastroje po walnym? Bo słyszałem że nieciekawie. Już nie ma zgody na kolejny kredyt? 

IMG_5401.jpeg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
21 minut temu, ThePerkins napisał:

250 to raczej dobra cena, policz nawozy, robotę, części, siatkę, folie ... Za 100 zł nikt dobrego nie sprzeda 

Jak z 2022 roku to faktycznie nawóz był drogi , zblaotowanie u nas ok 18zl  (120) owinięcie ok 12 zł plus folia w granicach 17zl, resztą materiał i robocizna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 minuty temu, slawek74 napisał:

kto i czym za 18 beluje 🤔🤦‍♂️🙆‍♂️

Jakie stawki u was za kulkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    79

fajne stawki ktoś ma 18zł za bele a za owijane 12zł przecież to się kupy nie trzyma. u mnie 30zł za belkę taniej nikt nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
2 minuty temu, slawek74 napisał:

kto i czym za 18 beluje 🤔🤦‍♂️🙆‍♂️

W zeszłym roku 18 zł prasa pasowa a balotowal sąsiad , ale z tego co się orientuję to facet co robi usługę batowania też brał 18 ale prasa łańcuchowa , nie wiem jak teraz bo mam swoją prese 

Może taki co aby usługi robi bierze 30 duchy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 minuty temu, semos napisał:

fajne stawki ktoś ma 18zł za bele a za owijane 12zł przecież to się kupy nie trzyma. u mnie 30zł za belkę taniej nikt nie robi.

Pewnie nie chce prasować i dlatego taka stawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
wojak1986 napisał:

2 minuty temu, slawek74 napisał:

kto i czym za 18 beluje 🤔🤦‍♂️🙆‍♂️

Jakie stawki u was za kulkę?

prawie każdy ma prasę ale za 25-30 za mniej nie wyjechałbym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76

Wątpię czy nie chce , nigdy nie było problemu, z tego co pamiętam jakieś 5 lat w do tyłu to za usługę balotowanie+ zebranie i transport z pola + owijanie pewna firma wolała ok 35 za balota ( zestaw Deutz fahr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7235

U mnie we wsi przyjechał oporowiec prasoowijarką mchalejką po 30zł tylko folia gospodarza


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
Przed chwilą, slawek74 napisał:

prawie każdy ma prasę ale za 25-30 za mniej nie wyjechałbym...

To fakt u ludzi gdzie każdy ma prasę mogą sobie tak mówić bo im nie zależy. Ten co chce zarobić pracuje za mniej. Z sianiem kukurydzy też może powiedzieć że bierze 300 zł za ha i zarobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

U nas prasa i owijarka wyszła niecałe 40 przy swojej folii, pewnie mogłoby by być trochę taniej przy lepszych łąkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj