Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arosaw100    85
Dnia 12.02.2023 o 17:19, alfa napisał:

 

Było licho bo jedna z prywatnych mleczarni podobno naiwieksza wsadziła swojego człowieka na wysoki stołek a ta osoba kopała dołki po łowiczem że by łowicz podupad j chcieli go przejąć za groszę ale w końcu się dopatrzyli i ja wy***ali

 

Edytowano przez arosaw100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500

Ładnych kilka lat temu łowickie było najbardziej rozpoznawalną marką. Dobra reklama zrobiła swoje ale tak samo upadli nisko . Teraz już się odbiło ale chyba było niewesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3957
4 minuty temu, arosaw100 napisał:

Było licho bo jedna z prywatnych mleczarni podobno naiwieksza wsadziła swojego człowieka na wysoki stołek a ta osoba kopała dołki po łowiczem że by łowicz podupad j chcieli go przejąć za groszę ale w końcu się dopatrzyli i ja wy***ali

 

Półmlek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85

Ta osoba potrafiła wywozić sery jak niby przeterminowane i wstawiała je do tej mleczarni a oni sprzedawali jak swoje informowała o calei sytuacji tamtą mleczarni tamci wiedzieli o jakiś nieprawidloscich to odrazu nasyłali kontrolę instytuci państwowych to się nazywa wrogie przejęcie ale to nie nowość tak się dzieje wielkim biznesie to mi wytłumaczył brat prawnik mów że w środowisku rekinów finansowych to norma jak studiował na specialnym kierunku prawa w Londynie to nawet jest przedmiot gdzie tego uczą

12 minut temu, krzychu121 napisał:

Półmlek? 

To Ty napisaĺes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332
2 godziny temu, Marcin441 napisał:

Łowicz bierze nie daleko mnie, w styczniu około 30 groszy przed Sierpcem, śmiechu warte 

No prosze, coś się zjebalo w sierpcu skoro tak. Pewnie też by się wietrzenie przydało

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535
4 godziny temu, MariuszDe napisał:

Są co jeszcze mniej płacą na FB piszą że nawet 1,26 gościu w Hajnówce dostał a w Rozspudzie 1,36.Na ta Rozspuda to wkurzeni niektórzy bardzo bo obiecali za styczeń około 2,7- 3zl a tu 30.01 wiadomość z taką obniżka

Może być bo Hajnowka też się na przerzut przestawiła. To jest dramat w ich stronach dostawcy nie mają żadnej alternatywy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Chłopy sraczki nie dostawajta. Raptem Łowicz raz w swojej historii o miesiąc dłużej wytrzyma i nie opuści od razu jak to zawsze bywało a wy już tu jakąś drugą Piątnicą go ogłaszacie.

Edytowano przez komizmo
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
10 godzin temu, moodies napisał:

Jakie masz sposoby na utrzymanie takiego tłuszczu? u mnie przy wydajności 34 litry od sztuki ze zbiornika mam tłuszcz 4,17 i białko 3,39. Piątnica 2.81 netto

U mnie przy takiej samej wydajności ze zbiornika tłuszcz 4,45 i białko 3,45 i uważam że wpływ na to najwięcej ma żywienie i genetyka bo 95 % stada to sztuki z własnego gospodarstwa i są sztuki które przy 40 litrach na dzień nie mogą przekroczyć 3% tłuszczu a są sztuki w tej samej fazie laktacji i ta sama wydajność u których nie spada poniżej 5 % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
11 godzin temu, robi57362 napisał:

myślałem że Bieluch najgorzej płaci jednak się mylilem

Jak zmieniałem mleczarnie w 2021, to bieluch szału nie dawał, ba najniżej dawał w lubelskim. Bo wtedy wszedzie gdzie sie nie pytałem to proponowali 1,45-1,55 to bieluch mi powiedział 1,37. Szybko rozmowa z kierownikiem sie zakonczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MlekpolLover    85

Trzeba się przygotować na mleko po 1,5. Niestety nie za wesoło jest. Mam wrażenie że to sprawdzam dla prezesów naszych spółdzielni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Dobrze że wypowiedzenie z miesięcznym terminem a nie jak kiedyś  we wrześniu przed radą i wolność za 3 miechy najszybciej

Jak zagłębiam się w te nowe ekoschematy to niedługo hodowcom najbardziej będzie się opłacało hodować dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
6 godzin temu, komizmo napisał:

Chłopy sraczki nie dostawajta. Raptem Łowicz raz w swojej historii o miesiąc dłużej wytrzyma i nie opuści od razu jak to zawsze bywało a wy już tu jakąś drugą Piątnicą go ogłaszacie.

Dobrze, ze jest coraz więcej mleczarni jak Piatnica co mleka nie obniżają i to jeszcze w łódzkim. Jak jest konkurencja to inni się tez musza starać. Nikt dzisiaj za darmo nie będzie mleka oddawał. 

27 minut temu, MlekpolLover napisał:

Trzeba się przygotować na mleko po 1,5. Niestety nie za wesoło jest. Mam wrażenie że to sprawdzam dla prezesów naszych spółdzielni.

Nie ma szans  żeby mleko spadło poniżej 2 złotych. Już giełdy mocno odbijają do góry bo mleka nie ma na zachodzie. To jest jakieś dziwne nastawienie gazet pseudo redaktorów  które niewiedza co piszą i sieją panikę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasjo    4

A co myslicie o strzelce krajenskie? Czy moze reny picot? Lodzkie woj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207
43 minuty temu, Jan1972 napisał:

Dobrze, ze jest coraz więcej mleczarni jak Piatnica co mleka nie obniżają i to jeszcze w łódzkim. Jak jest konkurencja to inni się tez musza starać. Nikt dzisiaj za darmo nie będzie mleka oddawał. 

Nie ma szans  żeby mleko spadło poniżej 2 złotych. Już giełdy mocno odbijają do góry bo mleka nie ma na zachodzie. To jest jakieś dziwne nastawienie gazet pseudo redaktorów  które niewiedza co piszą i sieją panikę. 

To czemu jest już kilka mleczarni poniżej 2 zł.  We wrześniu mówili że nie ma szans na kukurydzę poniżej 800 a jest po 350 400 mówili że nie ma szans na pszenicę poniżej 1500 a jest już 1000. I gdzie te giełdy mocno odbijają?  Człowieku kontrakty długoterminowe to były pisane koniec 2021 początek 2022 zobacz jakie były wtedy notowania . Także nie przekonuje mnie twoje myślenie.  A mleka jest w tej chwili masa bo chińczyk nie kupuje.  A zauważyłeś w sklepach że pojawiają  się sery kraj pochodzenia niemcy holandia A nawet widziałem francja ba jest i ukraina ktoś tu wstawiał zdjęcie i pakowane w Polsce?  Te spółdzielnie które mają duzo galanterii A brak sera proszku znaczy piatnica  mniej objada te które mają dużo sera lub proszku lub to i to objada dużo np mlekpol gizycko mlekovita sierpc A te które bogaciły się na przerzucie bedzie tragedia już zresztą jest 1.3 zł np rospuda . A koszty ci z rospudy mają mniej więcej takie same.  I czemu nikt z tym nic nie robi ? Przecież piszesz ze nie może być niżej 2 zł 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3021
2 godziny temu, MlekpolLover napisał:

Trzeba się przygotować na mleko po 1,5. Niestety nie za wesoło jest. Mam wrażenie że to sprawdzam dla prezesów naszych spółdzielni.

Co ty godasz.. czyli Rospuda dopasowała pierwsza cennik do rynku jako lider.. 🤭🤔

Kura dobrze że ja krowy likwiduje 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

Przy takiej polityce to niedługo wszyscy zlikwidujemy. 

received_749641086731954.jpeg

 

Z tymi ekoz**bami to strach się rozwijać i cokolwiek budować. Kwestia czasu aż wszystko szlak trafi. 

Edytowano przez Nintendo
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

Jest źle, a będzie tylko gorzej... 

Coraz częściej w TV przewijają się te ostatnio popularne "robaki" jako coś normalnego i przyszłościowego, natomiast równolegle zaczynają się małymi krokami nagonki na produkcję zwierzęca- złe traktowanie zwierząt przy rozładunku na ubojni, choroba szalonych krów - Ostatnio takie dyrdymały w pewnym agro magazynie na jedynej i słusznej stacji TV 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MlekpolLover    85
9 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Co ty godasz.. czyli Rospuda dopasowała pierwsza cennik do rynku jako lider.. 🤭🤔

e 😂😂😂

No nie ... Poland Food chyba pierwszy. Nie schlebiajcie sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171
9 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Co ty godasz.. czyli Rospuda dopasowała pierwsza cennik do rynku jako lider.. 🤭🤔

Kura dobrze że ja krowy likwiduje 😂😂😂

To już nie krowy sąsiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MlekpolLover    85
11 godzin temu, Jan1972 napisał:

 

Nie ma szans  żeby mleko spadło poniżej 2 złotych. Już giełdy mocno odbijają do góry bo mleka nie ma na zachodzie. To jest jakieś dziwne nastawienie gazet pseudo redaktorów  które niewiedza co piszą i sieją panikę. 

średnia cenę za rok 2022 widziałem to była niecałe 2,3. Taka przytaczano nie id redaktorów tylko z gus, czyli mleczarni. Więc wcale nie daleko. 

Patecdni temu czytał że coraz więcej ludzi pracuje a nie da rady się utrzymać. To i ty będziesz doił i zemba zagryzał. Jakoś niexeierze ze hodowca bydła to jakiś krajowy ewenement. 

Piatnica nie obniża bo.i nie szalała tak z ceną wcześniej. Jak już od powoly roku ceny spadały na produkty to oznacza że prezesi firm i te rady to w dużej części takie same Janusze jak niektórzy z rolnikow. Podwyższali ceny za mleko a d*pa już startą dobrze była. Ale somsiad 15 w gore to i ja. Teraz na ur dur będą nas cisnąć obniżkami. Tak se pomyślę to oni się w jajo się zrobili. Na mlekpolowych zebraniach ile to razy już Giżycko miało upadać a piatnica ile razy. Kredyty na mleko niby brali. Wywiad z mlekovita widziałem to prezes mówił że najlepiej płaci w kraju. A potem innego czytam to on. A teraz widzę w w gazetach i na portalach apele żeby unia pinionźka dała bo łumżemy wszyscy ratujta ! Coś czuję że jest gorzej w tych mleczarniach niż nam się mówi. Stąd moje zaniepokojenie. To jakaś bańka wśród rolnikow młodych była ze mleko będzie płacić. I że go nie bedzue. Wychodzi ze nikt sie o mleko czy masło nie będzie zabijał. Wczoraj widzę na farmerze ze mleko rosnie w Polsce i Niemczech. To że jakiś kawaler na wsi się zlikwidował to nic nie znaczy. Hodowvow jest jeszcze dużo u nas. Kiedyś w tpr był artykuł że w holandii tyle gospodarzy i że mleczny kraj. A potem słucham co oni w tem mlekpolu gadają to u nas tyle czlonkiw co obor w holandii. Wychodzi ze niektóre mleczarnie to się zamkną szybko a taki kryzys to jeszcze przyspieszy. No nic. Prezesowo nowa mamy. Prezes tez jeszcze reż nie zderty. Oby mysleli coś o nas inaczej i ze cos sue zmuenia bo te Edmundy i Darki jak tak przeszłością będą myśleć to jeszcze nas w jako kałabałe wprowdadzo. Dójta dojta tylko będzie dobrze. Tak tylko gadają a to cis widać że tak nie do końca jest.

12 godzin temu, Troker1979 napisał:

Jak zagłębiam się w te nowe ekoschematy to niedługo hodowcom najbardziej będzie się opłacało hodować dopłaty

Ja to na kwiatki i pszczolki idę chyba z czasem. Ale kurde ... ostatnio znajomy po śmierci ojca zlikwidował wszystko co żywe. I gadał ze 80 ha i w d ma chodzenie za tym jak za dziecuajami. Tak zrobił. Posiał i zadowolony zexwentyl do góry i bedzue kasa. A teraz cena bach w dół i by do bydla wracał. Piniondza nie ma. Gada ze całkiem sue zlikwiduje. 

Edytowano przez MlekpolLover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
8 godzin temu, Nintendo napisał:

tymi ekoz**bami to strach się rozwijać i cokolwiek budować. Kwestia czasu aż wszystko szlak trafi. 

Jakoś nikt nie strajkował kiedy ustalił datę sprzedaży aut z silnikiem spalinowym na 2035 rok kto wie czy nie podciągną pod to maszyny rolnicze i ciężarowe 🤕każdy się niby cieszy że będzie eko elektryczny a jak będzie 

 

8 godzin temu, piodro4444 napisał:

Coraz częściej w TV przewijają się te ostatnio popularne "robaki" jako coś normalnego i przyszłościowego, natomiast równolegle zaczynają się małymi krokami nagonki na produkcję zwierzęca

Robaki też chcą żyć ile tych istnień zginie aby wyżywić człowieka kto ma tv ten ma władzę 

 

Kolejna sprawa to odchody zwierzęce gdyby cały ten obornik gnojówkę i kurzak przepuścić przez biogazownie to mamy nadwyżkę i Sasina atom z USA nie potrzebny Niemcy odchodzą od atomu a nasi będą budować aby ogłosić w 2035 roku koniec atomu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3957
11 minut temu, MlekpolLover napisał:

średnia cenę za rok 2022 widziałem to była niecałe 2,3. Taka przytaczano nie id redaktorów tylko z gus, czyli mleczarni. Więc wcale nie daleko. 

Patecdni temu czytał że coraz więcej ludzi pracuje a nie da rady się utrzymać. To i ty będziesz doił i zemba zagryzał. Jakoś niexeierze ze hodowca bydła to jakiś krajowy ewenement. 

Piatnica nie obniża bo.i nie szalała tak z ceną wcześniej. Jak już od powoly roku ceny spadały na produkty to oznacza że prezesi firm i te rady to w dużej części takie same Janusze jak niektórzy z rolnikow. Podwyższali ceny za mleko a d*pa już startą dobrze była. Ale somsiad 15 w gore to i ja. Teraz na ur dur będą nas cisnąć obniżkami. Tak se pomyślę to oni się w jajo się zrobili. Na mlekpolowych zebraniach ile to razy już Giżycko miało upadać a piatnica ile razy. Kredyty na mleko niby brali. Wywiad z mlekovita widziałem to prezes mówił że najlepiej płaci w kraju. A potem innego czytam to on. A teraz widzę w w gazetach i na portalach apele żeby unia pinionźka dała bo łumżemy wszyscy ratujta ! Coś czuję że jest gorzej w tych mleczarniach niż nam się mówi. Stąd moje zaniepokojenie. 

Ja to na kwiatki i pszczolki idę chyba z czasem. Ale kurde ... ostatnio znajomy po śmierci ojca zlikwidował wszystko co żywe. I gadał ze 80 ha i w d ma chodzenie za tym jak za dziecuajami. Tak zrobił. Posiał i zadowolony zexwentyl do góry i bedzue kasa. A teraz cena bach w dół i by do bydla wracał. Piniondza nie ma. Gada ze całkiem sue zlikwiduje.

Jakoś gorszy dzień ??

Tak tak . Prezesi , radą i zarząd sobie od ust odejmowali żeby rolnikom lepiej zapłacić. Oni korzystali z dobrej sytuacji na rynku jeszcze lepiej jak rolnicy. Jak mnie pamięć nie myli to w mlekpolu w tamtym roku były chyba 3 podwyżki dla pracowników w ciągu roku i to nie małe. Masz rację teraz grunt im się zaczął palić pod nogami bo kasa się kończy a sobie przecież nie obniżą. Więc trzeba rolnikom obniżać no ale oni się burzą i straszą odejściem lub likwidacją. I co tu robić jak na  takich dobrych posadkach siedzą w mleczarni. Szkoda siebie pensje obniżyć czy likwidować stanowiska. Lepiej wołać o kasę od rządu zamiast dogadać się z innymi mleczarniami o minimalnej cenie po której sprzedają towar. 

Jak Twój znajomy przy 80 ha nie ma pieniędzy to niech odda innym tą ziemię w dzierżawę po 2 tyś. Zgarnie 160 tys i będzie miał za co żyć. Widać jako z niego gospodarz z błotnika c330. Dopóki ojciec żył to i kasa była a młody ma takie pojęcie jak widać że przy 80 ha będzie się likwidował. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MlekpolLover    85
6 minut temu, krzychu121 napisał:

 

Jak Twój znajomy przy 80 ha nie ma pieniędzy to niech odda innym tą ziemię w dzierżawę po 2 tyś. Zgarnie 160 tys i będzie miał za co żyć. Widać jako z niego gospodarz z błotnika c330. Dopóki ojciec żył to i kasa była a młody ma takie pojęcie jak widać że przy 80 ha będzie się likwidował. 

Była większa bp krowy były. Głodować noe głoduje. Ale to chwiejne zbyt się robi. 

Ja przy 240 myślę czasem żeby skończyć bo to smycz. Ma części postawiliśmy domki i zobaczymy jak to wyjdzie. Ludzie jeszcze niedawno szukali takich miejsc. Taki kemping na którym nie widać sąsiada bo odległości i pagórki. Zaraz w eko juz całość tez będzie. Zobaczymy. Ja tam potrzebuje stałego dochodu. A nie żeby mi tu o 40 gr spadek, tu o 20 bo prezesi chca sie poganiac miedzy soba ktory lepszy a na mnie to sie potem odbija. Krowy u nas wyczesane są to i jakas cena gwarantowana powinna być i nie miesiąc a na pół roku. Nowe szefostwo powinno to przemyśleć bo ten obecny cennik to takie troche firdum dyrdum. Tym bardziej że mleczko świetne a nie jak to od tych brudasów z wirówkami, których kilku w okolicy jest. 

Pracownikom to nie sxkoduje. U nas na Warmii wcale te zarobki to nie jakaś rewelacja. A praca ciężka i często na zmiany. Nie ma komuś odbierać tym bardziej że ludziom nie jest łatwo. Autem może nie cudownym ale lepszym jezdze niż to co na kormoranów stoi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj