Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KarolaKarotka    547
12 godzin temu, Karol8885 napisał:

Będziemy Handlowali z innych krajów, nie ma co się spinać. Jeśli polskie ubojnie potrafią importować żywiec z Niemiec , Słowacji , Węgier, a mięso na haku już jedzie do nas z Hiszpanii czy Włoch (KROWY) to naprawdę daleko nam nie brakuje.

W tym kraju jakos nic sie nie opłaca robic.

I bardzo się cieszę, ze zostaną osoby, które potrafią liczyć koszty. Będzie wtedy albo profesjonalny hodowca albo wcale. 
Ktoś chyba zapomina, ze przez ostatnie lata w całej gospodarce graliśmy na Easy mode. Czego się człowiek nie dotknął to zostawała kasa.  Ten mądry pozostawiał pieniądze z górki, żeby przetrwać  gorsze czasy.  Mieli zwroty po 7-10% z inwestycji w każdy biznes i płakanie, ze to mało. Gdzie w ustabilizowanym rynku , takie 5% zysku to juz jest kosmos.

W tym momencie , i tak ubojnie za dużo płaca w stosunku do sprzedaży jaka jest. Tam tez nie będzie kokosów i niestety nie zdziwię się jak niedługo usłyszymy o kolejnych bankrutach. 
 Ubojnie pracują na marzy 1-1,5%, oczywiście przy wielomilionowych obrotach i zatrudniając 100-200-300 ludzi.
Euro w poprzednim tygodniu troche ich uratowało ale realnie bez oszustw, zanizania wagi , i klas i innych kombinacji to byk powinien max kosztować obecnie na WBC 19 PLN za O.

NIe mowie, ze rolnik ma lepiej , bo to nie licytacja. Ale jesteśmy mistrzami narzekania. Każdy biznes jest dochodowy, każdy. Jeśli Tobie się cos nie składa , to trzeba lepiej pracować, więcej wiedzieć, lepszych kontrahentów szukać , optymalizować. Albo po prostu przestać to robic i znaleźć cos innego.

mhym, już widzę jak Pan handlarz brudzi się obornikiem za 1-1,5% marży

powiedz mi jak policzysz marże rolnikowi który angażuje w biznes dwa lata pieniądze?

a jak liczysz marże podmiotu skupującego który dziś kupi, jutro sprzeda, ewentualnie zamrozi pieniądze na czas jaki wynika z różnicy terminów na fakturach zakupu i sprzedaży

trochę to powiewa propagandą w stylu "pracujcie i cieszcie się że nie dokładacie" czyli standardowo płacimy tyle by przetrwali ale nie zarobili za dużo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Co robicie przy wzdęciach u około dwu miesięcznego cielaka? Apetyt ma, biegunki nie, mleka nie dostaje tylko granulki i siano. Jeden dzień jest ok, na drugi gruby jak balon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302
13 godzin temu, pedro2 napisał:

Jak ja uwielbiam takich mini obszarników 5ha na krzyż, co najlepiej się na wszystkim znają i wszystkich pouczają. 🤦 no za***isty jesteś gospodarz, drugi pełnowartościowy pokos we wrześniu.

Mam we wsi takiego fachowca co nigdy kartofli nie sadził, a co roku mnie poucza jak robić i ile czego dać 🤭 

Weź Ty się chłopaku za robotę i nie oglądaj somsiadowych bel boś sam nie lepszy.

Wypchaj się z tymi hektarami kołchożniku jeden......🤭

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
13 godzin temu, Karol8885 napisał:

A 2 lata temu ile kosztowala przenica?

 

Wlasnie tak myslacy ludzie nie powinni tego robic. 

Jesli kalkulujesz biznes na podstawie historycznie wysokich cen wywolanych wydarzeniem ekstremalnym jakim jest wojna. I na podstawie tego przygotowujesz wieloletni plan to naprawde nie rob tego bo sobie krzywde zrobisz.

 

Typowe podejscie, truskawki w tym roku 10 pln za kg. Hurra sadzimy truskawki. Za rok/dwa, 2 zl. Przenica 1700 , ja pier.... wszystkie moje hektary obsieje , o spadlo , Oramy nie oplaca sie i tak wkolko.

 

To nie o to chodzi .. mi chodzi o te twoje 5 % zysku hehe .. to jest śmieszne .. 

Masz roczny przychód z gospodarstwa załóżmy 200 tysięcy a Twój zysk to 0.05 x 200 tys = 10 tysięcy .. Nie zapomnij o tym żeby mleć własne ziarno na chleb bo umrzesz z głodu .. takie kocopoły piszesz aż głowa boli 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Wczoraj sprzedane 2 mieszańce jeden 13zl drugi 12,5zl jałówka 13zl mieszaniec, krowa hf 10zl ceny brutto 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mikcom20 napisał:

Co robicie przy wzdęciach u około dwu miesięcznego cielaka? Apetyt ma, biegunki nie, mleka nie dostaje tylko granulki i siano. Jeden dzień jest ok, na drugi gruby jak balon.

Sprawdź Tympa calf gel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
Dnia 12.09.2023 o 07:27, mikcom20 napisał:

Nie raz przechodzi, a nie raz wężykiem. Różnie bywa

U mnie też tak miała 3 miesięczna simentalka. Po dwóch tygodniach ciągłego przepychania wężem poszła pod nóż i okazało się że miała jakiegoś guza w jelitach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Tak się zastanawiam bo wiadomo nie raz trafi się taka sztuka ale byk jak ma 650kg to coś z niego zostaje ? Ja jak sprzedaje poniżej 820kg to jestem wkurwiony że słabo przybierał jak na 2 lata ma od urodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22

Czy nie za późno już(podkarpackie )aby zasiać żyta z wyka dla byków a później po tym kuku? Jakie kg żyta a ile wyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

650 kg urodzone 25,04,2022 17 miesiecy mialy ale jeden okulal na przednie nogi weterynarze nie chca u nas leczyc takich sztuk nie jadl juz 3dni i trz bylo pogonic po jednego tez nie bardzo chcieli przyjechac 30% zyta dostawaly moze przez to okulal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
2 godziny temu, outstanding napisał:

Czy nie za późno już(podkarpackie )aby zasiać żyta z wyka dla byków a później po tym kuku? Jakie kg żyta a ile wyki?

sieje zawsze w październiku i się udaje, na wiosne jak najwcześniej azot i 10 maja zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Dnia 11.09.2023 o 19:05, pedro2 napisał:

Jak ja uwielbiam takich mini obszarników 5ha na krzyż, co najlepiej się na wszystkim znają i wszystkich pouczają. 🤦 no za***isty jesteś gospodarz, drugi pełnowartościowy pokos we wrześniu.

Mam we wsi takiego fachowca co nigdy kartofli nie sadził, a co roku mnie poucza jak robić i ile czego dać 🤭 

Weź Ty się chłopaku za robotę i nie oglądaj somsiadowych bel boś sam nie lepszy.

Jak na pseudo bambra złych nie mam akurat na mrozy będą dla rogaczy 😉, wiem wiem u ciebie najmniejszy jest taki jak u mnie największy ale ja sądzę tylko 8 arów bo więcej mi nie trzeba 🤷

IMG_20230908_154758.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
Dnia 12.09.2023 o 20:40, kazik6 napisał:

buraczki dla bydła sprawdzają sie?

 

Mamy z kuzynem wyciski z buraczków czerwonych to krowy lepiej to jedzą jak wysłodki mokre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    86
14 godzin temu, bluecows1 napisał:

200 żyta+25 kg wyki to na hektara

Trochę dużo tego żyta ja daję 150 +20 wyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
14 godzin temu, bluecows1 napisał:

200 żyta+25 kg wyki to na hektara

Ile? 130+30 to był istny busz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
15 minut temu, soltys48 napisał:

Ile? 130+30 to był istny busz

Białko się zwiększa w paszy ?? Są jakieś zauważalne efekty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

Chętniej jedzą,białka też więcej ale co najważniejsze nawożenie azotem tniesz praktycznie do zera

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj