Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

na miejscu się mówi że już ważone, a teraz niech odpala swoją. 

I już oczywiście po ustaleniu ceny 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

dzisiaj odjechało auto hf 11 netto minus 5 % byczki ładne kilka sztuk R na pewno  złapie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1307

Wydymał tyle dał czy znów do wuja sprzedana?? 

 

Jednym złożyłem ofertę za 12 netto i zobaczymy co wyjdzie 😎

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeemko    13

2 byki mm 11.5 netto, 2 szt. 11 netto i jeden hf 10 netto. pojechały wczoraj, -7%. 

Co robicie z cielakami "bez potencjału"? Czy ktoś z pogranicza Kujaw i Wlkp skupuje cielęta na rzeź, lub dojedzie w te strony? Jałówka HO, około roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3928

Jeszcze rok temu nie dowierzałem jak można na zachodzie zabijać cielaki bo nikt nie chce brać.  Chodzi o byczki jerseya. Myślę że u nas niedługo też tak może być . Tylko że będą to też hf 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3928
4 minuty temu, Warmiak napisał:

W jakim celu hodujecie dzirsejki przecież to nie ma sensu w ogule.

Ja hoduje 4 sztuki dla lepszych parametrów. I doją też dość przyzwoicie. Aktualnie najstarsza sztuka w stadzie  to jersey. Jest chyba z 2007 roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
13 minut temu, ab23 napisał:

Rozumiem Adam że więcej mam cenić po 13 ?

Wrzuć foty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19760
56 minut temu, Przeemko napisał:



Co robicie z cielakami "bez potencjału"? Czy ktoś z pogranicza Kujaw i Wlkp skupuje cielęta na rzeź, lub dojedzie w te strony? Jałówka HO, około roku. 

Jaki powiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Przeemko napisał:

2 byki mm 11.5 netto, 2 szt. 11 netto i jeden hf 10 netto. pojechały wczoraj, -7%. 

Co robicie z cielakami "bez potencjału"? Czy ktoś z pogranicza Kujaw i Wlkp skupuje cielęta na rzeź, lub dojedzie w te strony? Jałówka HO, około roku. 

co to znaczy bez potencjału?

schorowane, czy genetycznie karzeł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeemko    13
39 minut temu, soltys48 napisał:

Jaki powiat?

Włocławek.

Niby nie chorowała, i z początku się wydawała ok, a teraz młodsze jałówki zostawiają ją w tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aż miło popatrzeć na takie.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
16 minut temu, Przeemko napisał:

Włocławek.

Niby nie chorowała, i z początku się wydawała ok, a teraz młodsze jałówki zostawiają ją w tyle. 

Może odrobaczyc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przez ręce handlarzy przejdzie I od razu podwoi swoją wartość 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

co myślicie o zaczynaniu z hodowlą highlandów od zera , tak się składa że obok mnie jest mnóstwo nieużytków i gdyby udało się wszystko kupić za jakąś tam część pieniędzy z programu młody rolnik to by wszystko wyszło za darmo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141
5 godzin temu, ab23 napisał:

Wydymał tyle dał czy znów do wuja sprzedana?? 

 

Jednym złożyłem ofertę za 12 netto i zobaczymy co wyjdzie 😎

nie chciał dać wiecej  wiec pojechały do wuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ab23 napisał:

No ładne bycki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Sean_Layton napisał:

co myślicie o zaczynaniu z hodowlą highlandów od zera , tak się składa że obok mnie jest mnóstwo nieużytków i gdyby udało się wszystko kupić za jakąś tam część pieniędzy z programu młody rolnik to by wszystko wyszło za darmo..

a po uja te dziadostwo. 

angusek też wytrzyma, czy też sim. 

a jak jest czas i chęć to zbieranicy można dużo. 

jalowki, woły i niech gryzą trawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj