Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

zazwyczaj rolnicy za kombajnami wyglądają, jak czekać na handlarzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Najpierw za kombajnem, później wyglądają przelewu, jak nabiorą kasy za zboże to zapomną że byki do sprzedania. Także ten😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Cisza ,nic się nie dzieje? Nikt nic nie handluje?

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszyscy czekają, aż ze dwa razy spadnie 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Łuniewscy coś tam trochę podnieśli myślałem że coś więcej się ruszy ,🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oni i tak słabo cenili. 

a oficjalne cenniki mogą być bez zmian, a handlarzykom podniosą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4416

Dzisiaj handlarz po drodze nawiedził,niby na upartego można by było wypchać ale nie....O cenę nie pytałem 

Przy sprzedaży koniecznie dać znać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
Dnia 25.07.2023 o 08:08, kazik6 napisał:

u nas jeden juz popłynął ,nowa obora ,sprzęty nowe ,wszystko poszło sie je....

Ja o tym właśnie mówię , u nas nie jeden tylko dwóch obok siebie ... Sąsiedzi. Jeden przed drugim gonili i oboje zostali zlicytowani łącznie z domem ... Nawet majątek za granicą nie wystarczył ... No ale nikt do tej pory przez 10 lat nie dorobił się takich obór ,  co prawda puste to puste ale najlepsze.  Ale najlepiej mówić że ciemnogród. Ja tam wolę być ciemnogród ale na swoim niż Jaśnie Pan bamber na cudzym 😉 znam przykład gospodarza na całą okolicę , wydzierał dzierżawy itp a potem za kilkaset ton za suszenie kukurydzy mniejszemu nie zapłacił ... No ale jak masz do wyboru 5 John Deerów spłacać i bronić się przed bankructwem albo zapłacić dług rolnikowi to sprawa oczywista 😎 ja mały rolnik ale zawsze za usługę pieniądze się znajdują do ręki .. 😉 

Edytowano przez tomaszmab
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiuszan    7

Witam ile procent wybija się simental ,ogólnie mieszany typ Nie jakieś renifery hf . Żywione intensywnie. I drugie pytanie ile byk jest lżejszy po ważeniu w domu godzine po przeciętnym zwykłym rannym karmieniu (bez nadmiernego okarmienia tylko normalne jak codziennie karmienie) A waga żywa na zakładzie?. Bo sądzę , że jestem kolejny raz walony na WBC . Bo ładny byk waży w domu 820 kg a z ich Wbc wychodzi z niego 407 kg mięsa, i jest u nich ponad 50 kg lżejszy na żywej wadze. Kolejny raz podobna sytuacja i coraz gorszy procent wybicia.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
Kordiuszan napisał:

Witam ile procent wybija się simental ,ogólnie mieszany typ Nie jakieś renifery hf . Żywione intensywnie. I drugie pytanie ile byk jest lżejszy po ważeniu w domu godzine po przeciętnym zwykłym rannym karmieniu (bez nadmiernego okarmienia tylko normalne jak codziennie karmienie) A waga żywa na zakładzie?. Bo sądzę , że jestem kolejny raz walony na WBC . Bo ładny byk waży w domu 820 kg a z ich Wbc wychodzi z niego 407 kg mięsa, i jest u nich ponad 50 kg lżejszy na żywej wadze. Kolejny raz podobna sytuacja i coraz gorszy procent wybicia.

 

Po to jest zrobine WBC aby rolnika robić w hu... tylko i wyłącznie sprzedaż na żywą wagę wtedy masz pewność

  • Like 2

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

najprawdopodobniej na żywo nawet nie jest ważony, a sim mało lepiej się bije jak hf. 

klasa lepiej i ładnie wygląda, ale ta gruba skóra, wielki łeb i zazwyczaj spory bebzun. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13
48 minut temu, Kordiuszan napisał:

Witam ile procent wybija się simental ,ogólnie mieszany typ Nie jakieś renifery hf . Żywione intensywnie. I drugie pytanie ile byk jest lżejszy po ważeniu w domu godzine po przeciętnym zwykłym rannym karmieniu (bez nadmiernego okarmienia tylko normalne jak codziennie karmienie) A waga żywa na zakładzie?. Bo sądzę , że jestem kolejny raz walony na WBC . Bo ładny byk waży w domu 820 kg a z ich Wbc wychodzi z niego 407 kg mięsa, i jest u nich ponad 50 kg lżejszy na żywej wadze. Kolejny raz podobna sytuacja i coraz gorszy procent wybicia.

 

Lepiej powiedz jaka całą suma wyszła za niego bo wybicie itd to wiesz,liczy się co w kieszeni jest..ważone w domu przed załadunkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302
59 minut temu, HF86 napisał:

najprawdopodobniej na żywo nawet nie jest ważony, a sim mało lepiej się bije jak hf. 

klasa lepiej i ładnie wygląda, ale ta gruba skóra, wielki łeb i zazwyczaj spory bebzun. 

Hf =SM co to za porównanie ?

Chyba że mowa o sołtysowych  simach 😁to wtedy tak 🙂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, bartek1992 napisał:

Po to jest zrobine WBC aby rolnika robić w hu... tylko i wyłącznie sprzedaż na żywą wagę wtedy masz pewność

Z hf mi lepiej wychodziło. Nigdy nie miałem mniej jak 50 procent z wagi brutto na podwórku

1 godzinę temu, Kordiuszan napisał:

Witam ile procent wybija się simental ,ogólnie mieszany typ Nie jakieś renifery hf . Żywione intensywnie. I drugie pytanie ile byk jest lżejszy po ważeniu w domu godzine po przeciętnym zwykłym rannym karmieniu (bez nadmiernego okarmienia tylko normalne jak codziennie karmienie) A waga żywa na zakładzie?. Bo sądzę , że jestem kolejny raz walony na WBC . Bo ładny byk waży w domu 820 kg a z ich Wbc wychodzi z niego 407 kg mięsa, i jest u nich ponad 50 kg lżejszy na żywej wadze. Kolejny raz podobna sytuacja i coraz gorszy procent wybicia.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Wczoraj sprzedane dwa Hf (okrągłe ) wiek 24 miesiące , średnia waga 885kg ,skitka 6% cena netto 10zl .moja waga . A jak u was ceny się kształtują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, ab23 napisał:

Hf =SM co to za porównanie ?

Chyba że mowa o sołtysowych  simach 😁to wtedy tak 🙂

toc twoje to kwiatki. 

a na tym forum większość co to ma biały łeb to sim. 

niby toto wygląda lepiej jak hf, ale w wbcu szału niema o z tego najwięcej krzyku że wbc słaby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302

Jak to handlarz mówi   to jest towar dla mnie😎

IMG_20230726_134939.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

a co to za modą się zrobiła , że handlarze chcą ubijać byka na gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22
26 minut temu, ab23 napisał:

Jak to handlarz mówi   to jest towar dla mnie😎

IMG_20230726_134939.jpg

Jak się cenią za taki ładny towar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiuszan    7
9 godzin temu, barttt napisał:

Lepiej powiedz jaka całą suma wyszła za niego bo wybicie itd to wiesz,liczy się co w kieszeni jest..ważone w domu przed załadunkiem?

8100 zł brutto wyszlo . Waga w domu 820 kg (na brudno bez skitki) Wybicie 54% u nich. Zwierzak ponad 50 kg lżejszy na zakładzie niż w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
11 godzin temu, bartek1992 napisał:

Po to jest zrobine WBC aby rolnika robić w hu... tylko i wyłącznie sprzedaż na żywą wagę wtedy masz pewność

No przecież sobie nie ujma tylko jak zawsze z chłopa....byka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
2 godziny temu, ab23 napisał:

Jak to handlarz mówi   to jest towar dla mnie😎

IMG_20230726_134939.jpg

Co to za Rw ? 😂

20230721_094514.jpg

20230720_194250.jpg

Tu mam hfy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj