candy1914

Rauch ZSB 900

Polecane posty

candy1914    4
Witam. Są tutaj użytkownicy takiego rozsiewacza rauch ZSB 900? Jeżeli tak to dajcie jakieś opinie czy zadowoleni jesteście. Jak się sprawują czy są jakieś wady? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Mam taki od kilku lat. Mój egzemplarz jest już trochę zmęczony, ale nadal bardzo dobrze sieje. Jestem z niego w pełni zadowolony. Kolejny rozsiewacz napewno będzie tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy1914    4

Dzięki za odpowiedź.

margoo78 napisał:

Mam taki od kilku lat. Mój egzemplarz jest już trochę zmęczony, ale nadal bardzo dobrze sieje. Jestem z niego w pełni zadowolony. Kolejny rozsiewacz napewno będzie tej firmy.

A do ilu metrów on może siać i jak masz u siebie ustawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Tam nie ma ustawień szerokości. Ja mam talerze na 21m i faktycznie tyle dorzuci (oczywiście nie mocznikiem). Zmiana szerkości rozsiewu wiąże się ze zmianą talerzy. Ja robię to trochę druciarsko, bo na tych tarczach co mam sieję w ścieżkach na 15m, jadę 4 biegiem (c355), małe obroty silnika, rozsiewacz opuszony niżej i jakoś to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060
Dnia 15.12.2022 o 21:27, candy1914 napisał:

Witam. Są tutaj użytkownicy takiego rozsiewacza rauch ZSB 900? Jeżeli tak to dajcie jakieś opinie czy zadowoleni jesteście. Jak się sprawują czy są jakieś wady? Pozdro

Jeden z bardziej trafnych zakupów jakie zrobiłem.

Sprzęt prosty i łatwy w obsłudze. 

Części łatwo dostępne. 

Jeśli szukasz to z hydrauliką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy1914    4
margoo78 napisał:

Tam nie ma ustawień szerokości. Ja mam talerze na 21m i faktycznie tyle dorzuci (oczywiście nie mocznikiem). Zmiana szerkości rozsiewu wiąże się ze zmianą talerzy. Ja robię to trochę druciarsko, bo na tych tarczach co mam sieję w ścieżkach na 15m, jadę 4 biegiem (c355), małe obroty silnika, rozsiewacz opuszony niżej i jakoś to wychodzi.

Aha myślałem że jakoś łopatkami zmieniasz szerokość. Dzięki za podpowiedź.


PRIMO napisał:

Dnia 15.12.2022 o 21:27, candy1914 napisał:

Witam. Są tutaj użytkownicy takiego rozsiewacza rauch ZSB 900? Jeżeli tak to dajcie jakieś opinie czy zadowoleni jesteście. Jak się sprawują czy są jakieś wady? Pozdro

Jeden z bardziej trafnych zakupów jakie zrobiłem.

Sprzęt prosty i łatwy w obsłudze. 

Części łatwo dostępne. 

Jeśli szukasz to z hydrauliką. 

Tak mam na oku z hydraulika i że ręcznie też można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060
8 godzin temu, candy1914 napisał:

Aha myślałem że jakoś łopatkami zmieniasz szerokość. Dzięki za podpowiedź.

 

Tak mam na oku z hydraulika i że ręcznie też można

 

Szerokość zmienia się po przez zmianę tarcz wysiewających. 

Hydraulika prawo-lewo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy1914    4
PRIMO napisał:

8 godzin temu, candy1914 napisał:

Aha myślałem że jakoś łopatkami zmieniasz szerokość. Dzięki za podpowiedź.

 

Tak mam na oku z hydraulika i że ręcznie też można

 

Szerokość zmienia się po przez zmianę tarcz wysiewających. 

Hydraulika prawo-lewo?

Tak prawo - lewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, jak by ktoś potrzebował instrukcje, katalog lub tabele wysiewu do rozsiewacza ZSB 900 to przeslijcie mi emaila. Tylko w języku angielskim.  W tabelach wysiewu nie ma saletry 34%, jest tylko saletry 27,5 %, jest saletrzak 27,5 % , polifoska to jest chyba MPK, mocznik to jest 46%, polidap to jest chyba PK, sól potasowa to jest chyba P60. Tak mi się wydaje ale mogę się mylić.  W tabelach wersji angielskiej są jednostki lbd/acre  czyli funty na akr czy jakoś tak a powinno być kg/ha. Można to sobie jakoś przeliczyc te jednostki. Ale mam wersję niemiecką i tam już jest normalnie kg/ha. 

Wg rabel wysiewu do wysiewu na 12 - 15 metrów najlepsze tarczę to NC orange.  Tarcz jest parę rodzajów N... Yellow orange Blulue black itp. I np. Mam tarczę NC to wg. Katalogu prawa tarcza jest oznaczona NC-R łopatka krótką NC-R łopatka długa ma jakiś inny opis ale na pewno jest liderką R to wszystko jest w katalogu. Do wysiewu granicznego musi być tarcza DEB-L-7-9 te tarczę są tylko lewe. Mam nadzieję że coś pomoglem. 

I jeszcze krótkie łopatki można regulować w pozycję 1 lub 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoliwa    1
Dnia 21.01.2023 o 09:47, CIAPEK1981 napisał:

Witam, jak by ktoś potrzebował instrukcje, katalog lub tabele wysiewu do rozsiewacza ZSB 900 to przeslijcie mi emaila. Tylko w języku angielskim.  W tabelach wysiewu nie ma saletry 34%, jest tylko saletry 27,5 %, jest saletrzak 27,5 % , polifoska to jest chyba MPK, mocznik to jest 46%, polidap to jest chyba PK, sól potasowa to jest chyba P60. Tak mi się wydaje ale mogę się mylić.  W tabelach wersji angielskiej są jednostki lbd/acre  czyli funty na akr czy jakoś tak a powinno być kg/ha. Można to sobie jakoś przeliczyc te jednostki. Ale mam wersję niemiecką i tam już jest normalnie kg/ha. 

Wg rabel wysiewu do wysiewu na 12 - 15 metrów najlepsze tarczę to NC orange.  Tarcz jest parę rodzajów N... Yellow orange Blulue black itp. I np. Mam tarczę NC to wg. Katalogu prawa tarcza jest oznaczona NC-R łopatka krótką NC-R łopatka długa ma jakiś inny opis ale na pewno jest liderką R to wszystko jest w katalogu. Do wysiewu granicznego musi być tarcza DEB-L-7-9 te tarczę są tylko lewe. Mam nadzieję że coś pomoglem. 

I jeszcze krótkie łopatki można regulować w pozycję 1 lub 2

Kolego @CIAPEK1981 masz może katalog części do tego rozsiewacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2michu    0
Dnia 15.12.2022 o 22:57, margoo78 napisał:

Mam taki od kilku lat. Mój egzemplarz jest już trochę zmęczony, ale nadal bardzo dobrze sieje. Jestem z niego w pełni zadowolony. Kolejny rozsiewacz napewno 

 

Dnia 15.12.2022 o 22:57, margoo78 napisał:

Mam taki od kilku lat. Mój egzemplarz jest już trochę zmęczony, ale nadal bardzo dobrze sieje. Jestem z niego w pełni zadowolony. Kolejny rozsiewacz napewno 

 

Masz może tabele wysiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj