Marcinppppp

Fendt 818vario tms pottingier

Polecane posty

Marcinppppp    0

Witam ma problem z ustawieniem pługa pottingier servo35.

Ciągnik Fendt 818vario tms pług rozstawiony na maksa (50) i jak go ustawie tak jak powinno być to nie chce orac idziesz cały czas na nie zaorane i nosi ciągnikiem a jak przestawie żeby dosypywał to pierwsza Skiba mało bierze....co może być nie tak.

 

IMG_20221117_164831.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinppppp    0
22 minuty temu, michalek4040 napisał:

Mysle ze to za maly plug na gabaryt ciagnika. Zbyt szeroki rozstaw miedzy oponami i tak sie moze dziac

Szerokość ciągnika ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Poszukaj w necie instrukcję i sprawdź w tabeli czy rozstaw opon mieści się w niej.

Jakie masz opony z tyłu? Jeśli 650/65R42 to ten pług nie dosypie pierwszej skiby, albo inaczej, ugniatasz orane tą oponą na 65 cm a przy tych korpusach musiałbyś mieć rozstaw min 55 ma korpus. Czy na pewno pierwszy korpus bierze za mało czy tylko nie może dosypać?

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinppppp    0
9 godzin temu, akmaly napisał:

Poszukaj w necie instrukcję i sprawdź w tabeli czy rozstaw opon mieści się w niej.

Jakie masz opony z tyłu? Jeśli 650/65R42 to ten pług nie dosypie pierwszej skiby, albo inaczej, ugniatasz orane tą oponą na 65 cm a przy tych korpusach musiałbyś mieć rozstaw min 55 ma korpus. Czy na pewno pierwszy korpus bierze za mało czy tylko nie może dosypać?

Jak ustawie go na 50 i linię ciągu to idzie cały czas na nie zaorane cały pług a jak go rozkręce na maksa to wtedy dosypuje ale pierwsza Skiba bierze tylko trochę i zuca ciągnikiem....

I opony są 650/65R42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter40    11

kolega orał unia ibis   48 szerokość na skibę i ten krył oponę 710

dalej uważam że masz źle ustawioną linię ciągu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

No nie wiem może kverneland publikuje głupoty o korpusie nr 28 i 50 cm rozstawu dla opony 650.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Ja orze lemkenem 45 cm na korpus i 650 kryje też mi się wydaje że źle ustawiona linia ciągu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
14 godzin temu, Marcinppppp napisał:

Jak ustawie go na 50 i linię ciągu to idzie cały czas na nie zaorane cały pług a jak go rozkręce na maksa to wtedy dosypuje ale pierwsza Skiba bierze tylko trochę i zuca ciągnikiem....

Jaki masz rozstaw opon mierząc po wewnątrz. Może być za mały i przy max szerokość roboczej brakuje regulacji punku ciągu. W jakim stanie są płozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinppppp    0
32 minuty temu, akmaly napisał:

Jaki masz rozstaw opon mierząc po wewnątrz. Może być za mały i przy max szerokość roboczej brakuje regulacji punku ciągu. W jakim stanie są płozy?

Płozy są nowe....a opony mierzy się od protektora? Bo jak tak to ma 130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Najlepiej od balona do balona. Pewnie będzie trochę mniej jak 130. Z tego co się orientuję w tym pługu max odległości opon od środka wynosi 150 cm, możesz spróbować rozszerzyć wtedy nie powinno być problemów z ustawieniem pierwszej skiby i punktu ciągu. 

Ale dokładnie sprawdzisz w instrukcji. 

Ewentualnie dla próby zmniejsz o jeden rozmiar szerokość pługa

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj