Ursusss

Siew słonecznika zwykłym siewnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursusss    0

Witam mam pytanie czy ktoś z was siał słonecznik zwykłym siewnikiem?

Mam plan zamknąć po 2 szary i siać tak około 4kg na hektar

Pod korzeń saletrzak później jakiś oprysk na zielsko i odżywka

Gleba od 3 do 6 klasy

I jak coś z tego urośnie to wykosic  to bizonkiem z zwykłym hederem

Proszę o jakieś porady. Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Posiejesz ale na cuda nie licz, sialem poznaniakiem w tym roku. Dwa aparaty zamknięte za mało, przynajmniej trzy tak żeby wyszło 50-60cm rozstaw. Siejesz 60-75tys roślin na  hektar, przy zwykłym siewniku będzie problem, że spadnie 2 ziarna obok siebie i potem masz 50cm przerwy, jak nie duży areał to zmordujesz jak więcej to lepiej nająć punktowy. Bizonem skosisz ale bez przystawki straty przynajmniej 500kg na hektarze jak nie lepiej.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

Chciałem na próbę jak to wogule wyjdzie. A na motowidła do bizona miałem plan przeciąć rurę od kanalizy wzdłuż i nasadzic na grabie czymś przywiązać. Po to aby kabelusze nie nabijały się na grabie. 

Co generuje takie starty bo 500kg to dużo przy płonie 2 tony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Leszy    5061

Sąsiad jak siał pierwszy raz słonecznik to wjechał tym bizonem, i zaraz dzwonił po nowszy kombajn z przystawką. Całe te głowy wlatywały z tyłu wraz z ziarnkami. Czemu, to nie wiem Na kombajnach się nie znam, ale sąsiedzi nic ustawić tam też za bardzo nie mogli. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jak jest możliwość to ziasiej kuku. Lepiej na tym wyjdziesz. 

Słonecznik to jest ciężki temat. Jak nie będziesz miał zaufanej osoby co Ci to poprowadzi to nie warto. Same chwasty to jest problem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

Kukurydzy będzie 12ha

A tu chciałem na próbę jak to wyjdzie.

O chwasty się nie boje mam magika od oprysków to chyba coś zaradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

nie poradzi, handlowcy o słoneczniku wiedzą tyle ile w Internecie wyczytają.

Dużo osób w tym roku schodzi ze słonecznika. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

U mnie w kujawsko pomorskim bynajmniej w tej części co mieszkam to może z 10 hektarów by było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Problem jest, że sprzedaża, bo zazwyczaj firmy interesują ilości cało samochodowe

Śiałem w tym roku siewnikiem co 4lejek i jako tako to wygladalo, a co do zbioru, to kos na pewno bez żadnego stołu do rzeoaku, tylko pozakladaj dość gęsto podnośniki łanu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

A więc tak, straty wygenerują Ci wypadające koszyczki z hedera, rurki nie pomogą nawet nie wiem czy nie jest gorzej bo też tak miałem i na tych rurkach koszyczki się zawieszały. Uprawa jest prosta, zagrożenia to gołębie po siewie i wróble przed zbiorem, chwasty nie problem, przedwschodowo masz boxer który ma rejestracje, na jednoliścienne większość graminicydów i ewentualna poprawka na dwuliścienne tribenuron który z tego co słyszałem za rok ma mieć rejestracje w słoneczniku. Ze sprzedażą może być rożnie, mi udało się sprzedać wszystko co miałem i nie było to 24 tony na całe auto. Większy problem to suszarnia bo nie zawsze się uda jak w tym roku zebrać 9%.

@piozz pewnie, że skosisz bez przystawki, tylko ile na ziemi koszyczków zostawisz to już nie wspomnisz.

Edytowano przez tomeq
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

Dzięki za informacje, a co do kukurydzy to jaką odmianę polecacie na słaba ziemię? W tym roku miałem LG 31 (coś nie pamiętam) dała 7.2tony u mnie w okolicy rekord 8.5t. teraz polecają mi siać Barington lub pioniera. 

Dużo słyszałem że z dekalba są dobre, sam już nwm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj