odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

damian12345    45
Dnia 5.12.2023 o 13:49, damian12345 napisał:

Wysyłając oświadczenie o wymieszaniu obornika zapomniałem o jednej działce. Usuwać teraz jeszcze ten ekoschemat z tej działki czy dać sobie spokój?

Orientuje się ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    509
12 minut temu, damian12345 napisał:

Orientuje się ktoś może?

Poczekaj, nie usuwaj. Był jakiś komunikat, że jak ktoś się w czasie nie wyrobił ze względu na trudne warunki w polu itp. to będą akceptować ten ekoschemat. Na stronie arimr poszukaj w aktualnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    509
31 minut temu, damian12345 napisał:

Tylko że ja zapomniałem o oświadczeniu. Chyba że jeszcze wysłać to oświadczenie

Poczekaj na tel  z agencji. Nie mów, że zapomniałeś, tylko się nie wyrobiłeś w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweljx    1
3 godziny temu, damian12345 napisał:

Tylko że ja zapomniałem o oświadczeniu. Chyba że jeszcze wysłać to oświadczenie

Cytat

 

Pytanie

Jeżeli zabieg wymieszanie obornika zostało wykonane, a rolnik nie przesłał do ARIMR zdjęć/oświadczenia w ciągu 14 dni to będzie odmowa płatności.

Odpowiedź

W takim przypadku należy złożyć wniosek do kierownika biura powiatowego ARIMR o przywrócenie terminu.

 

https://www.gov.pl/web/arimr/odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania-23 => Pytanie  3. dot. tego ekoschematu.

Edytowano przez paweljx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1225
48 minut temu, rolnikw napisał:

Dostal juz ktoś z was resztę dopłat? 

Najpierw będą wypłacać tym co ekoschematów nie deklarowali a bliżej wiosny zaczną wysyłać tym co deklarowali ekoschematy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
3 godziny temu, toooomaszewski napisał:

Poczekaj na tel  z agencji. Nie mów, że zapomniałeś, tylko się nie wyrobiłeś w czasie.

Tylko że ja tam w październiku już zasiałem pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7707
3 minuty temu, melon10641 napisał:

Najpierw będą wypłacać tym co ekoschematów nie deklarowali a bliżej wiosny zaczną wysyłać tym co deklarowali ekoschematy. 

Pytał w Agencji ze tak będzie ?.

Ekoschematy wypłacą 3 turą zanim naliczą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51

U mnie wielu nic nie dostało wielkie 0 zaliczki. Trzeba czekać i koniec - nie było żadnych kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500
50 minut temu, melon10641 napisał:

Najpierw będą wypłacać tym co ekoschematów nie deklarowali a bliżej wiosny zaczną wysyłać tym co deklarowali ekoschematy. 

teraz będą wnioski październikowe, potem bez eko schematów, potem Ci bez kontroli, potem reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2487
16 minut temu, pedro2 napisał:

W aplikacji się zalogować 

Ale wejść na swój profil zaufany czy do aplikacji ARiMR? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
5 minut temu, krilan06 napisał:

Ale wejść na swój profil zaufany czy do aplikacji ARiMR? 

W aplikacji zgłoś szkodę rolniczą

Edytowano przez arosaw100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2490
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Najpierw będą wypłacać tym co ekoschematów nie deklarowali a bliżej wiosny zaczną wysyłać tym co deklarowali ekoschematy. 

To samo miałem napisać , Było coś mówione że ekoschematy będą płacone razem z końcowymi płatnościami , więc to by znaczyło że tak właśnie będzie , że najpierw zaczną wypłacać tym bez ekoschematów , a potem dopiero ci co zgłaszali schematy , chyba że rozbiją to na osobne płatności , ale nic o tym nie wspominali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

Nici z rezygnacji ugorow na przyszły rok, Ke odrzuciła propozycję,

 

O co chodzi z tym przelicznikiem że ugór z roślinami miododajnymi daje 1,5x przelicznika to chodzi o rok wstecz czy jak?bo jak wiadomo już od 1stycznia pole ma być nie tykane.

 

Na ten moment i tak prawie większość ma ekoschematy więc nie wiele to zmieni.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1225
33 minuty temu, Kowalsky30 napisał:

Pewnie wyjdzie niewiele ponad 90 zł za punkt, a w kolejnych latach jak już więcej rolników się przekona do ekoschematów 20😂

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/ilu-rolnikow-siegnelo-po-ekoschematy-mamy-dane-od-mrirw,139172.html

Trzeba jeszcze pamiętać, ze punkt punktowi nie równy. Jest pula kasy na każdy ekoschemat i te, które są najbardziej popularne np. ciecie słomy będzie warte 40zł a te co najmniej popularne to 150.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7707

Albo wszystkie  po 40 zł rozdzielą , zaraz zrobi się dym wrzask ze jedni mają za dużo zaś inni mało .

Jajka polecą w stronę Ministra i słowa popularne na S...

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    320
24 minuty temu, melon10641 napisał:

Trzeba jeszcze pamiętać, ze punkt punktowi nie równy. Jest pula kasy na każdy ekoschemat i te, które są najbardziej popularne np. ciecie słomy będzie warte 40zł a te co najmniej popularne to 150.

 a co to za ekoschemat  cięcie słomy i wymieszanie czym popadnie  ?? jaka praktyka taka płatność

najdrozszy punk  będzie za  wymieszanie obornika , bo najtańszy ekoschemat i na dodatek eliminuje wszystkie dotyczące uprawy gleby

następny w kolejności zróżnicowana struktura upraw i gnojówka 

 

1 godzinę temu, Tigon napisał:

Nici z rezygnacji ugorow na przyszły rok, Ke odrzuciła propozycję,

 

O co chodzi z tym przelicznikiem że ugór z roślinami miododajnymi daje 1,5x przelicznika to chodzi o rok wstecz czy jak?bo jak wiadomo już od 1stycznia pole ma być nie tykane.

 

Na ten moment i tak prawie większość ma ekoschematy więc nie wiele to zmieni.

o to chodzi że ugór można zastąpić miododajnymi x 1,5 raza i nie wchodzą do płatności do ekoschematu miododajne za 269 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

Czyli jak rozumie sieje na wiosnę np 2ha miododajnych zamiast 3ha ugorowania tak? 

 

A jak mam kiepski rzepak ale był pryskany na chwasty itp to mogę go zostawić jako ugór?  

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2490
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Trzeba jeszcze pamiętać, ze punkt punktowi nie równy. Jest pula kasy na każdy ekoschemat i te, które są najbardziej popularne np. ciecie słomy będzie warte 40zł a te co najmniej popularne to 150.

Myślę że to bardziej pójdzie w tą stronę że 1 pkt= 100 zł , a jak będzie zostawać coś z tego działania to przesuną na te programy gdzie brakuje , i finalnie wyjdzie gdzieś od 90 do 100 zł za punkt , zależnie od schematu , a jest możliwość że jeszcze trochę ludzi odpadnie i w każdym schemacie będzie po 100 zł , bo na pewno nie zrobią takiej rozbieżności że jeden schemat będzie miał 20-40 zł , a inny 150-200 zł za pkt

6 minut temu, Tigon napisał:

Czyli jak rozumie sieje na wiosnę np 2ha miododajnych zamiast 3ha ugorowania tak? 

 

A jak mam kiepski rzepak ale był pryskany na chwasty itp to mogę go zostawić jako ugór?  

Zostawić możesz , tyle że nie możesz go skosić , tylko na przyoranie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

jeszcze chwilę i ponad polowe dopłat po drodze zje agencja i firmy kontrolne.

myślę tak zrobić że taki groszy rzepak zostawię rzucę coś tam saletry 100kg w nocy i będzie stał do sierpnia a się go potem jeszcze oczywiście skosi . Nie będzie tow niczym przeszkadzać że np są ścieżki i brak chwastów? 

Edytowano przez Tigon
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrVVall    38

Obawiam się, że jednak może przeszkadzać bo niby czym ten "ugór" będzie się różnił od pola gdzie prowadzisz produkcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj