ziom3

Obrotomierz w C330/C325

Polecane posty

lukasz222    2883

'Piłowanie' wychodzi przeważnie od wadliwego obrotomierza. Sprawdzałeś, czy jak wykręcisz linkę od zegara i włączysz silnik to linka się kręci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to jak będę na wsi.

Ostatnio założyłem linkę, i gdy nią poruszałem we wszystkie strony ( Oczywiście przy odpalonym silniku ) to wskazówka na obrotomierzu lekko podskakiwała, także nie wiem, może to linka po prostu jakoś nie wchodzi do tego " ślimaka " do końca, i się tam ślizga ?

Edytowano przez xUrsusekc330x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ja miałem ten sam problem u siebie w C-335M... okazało się że pancerz od linki był za długi i linka za słabo wchodziła w ten ślimak. wystarczyło obciąć pancerz o 1,5cm i teraz działa bez problemu :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejne pytanie, mianowicie jak wyjąć ten " ślimak " w który wchodzi linka od obrotomierza ? Tam obok tego miejsca gdzie jest ten " ślimak " jest taka mała śrubka, czy wystarczy ją odkręcić i " ślimak " wyjdzie, czy też trzeba zrobić to jakoś inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Kolego aby to zrobić musisz rozjechać ciągnikiem tak jak do remontu sprzęgła. I wtedy będziesz wszystko widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem mechanika i mówił mi, że da się go wyjąć tędy, co linka od obrotomierza w niego wchodzi, i nie trzeba rozpoławiać ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

tam jest wkręcony plastikowy adapter. Trzeba go odkręcić i ślimak wyjdzie. Ta śrubka jest od zaplombowania linki i ZTCP to nie trzeba jej wykręcać, chyba, ze będzie przeszkadzać przy wykręcaniu tego plastikowego adapterka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ten plastikowy Adapter wykręcić ? I któro to dokładnie jest ? To jest takie coś wokół tego ślimaka jakby ?

Jak wykręcę ten adapter ślimak ładnie wyjdzie ? Czy trzeba uważać, by gdzieś tam nie wpadł głębiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Panowie potrzebuje kupić obrotomierz do c-330 , nie ma kto sprzedać?Sprawny i oryginalny.

Kolego widzę że szukasz c-330 w oryginale ,tak się składa że kuzyn ma do sprzedania znajdziesz ją na olx wpisz pstrokonie pow zduńska wola właściciel zmarł i traktor jest do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Witam, kupiłem nie dawno ursusa c 330, gdy wkręce tą plastikową koncówke do bloku skrzyni co się przykręca na nią ten pancerz od linki mth to nie wskazuje obrotów, wskazówka ani nie drgnie. Dopiero gdy skróciłem koniec tego plastika co wchodzi do bloku skrzyni i zakleiłem go klejem to od wtedy jest. Czy to wina tego wałka co wchodzi do ślimaka? Czy takie szajskie linki robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej wina tego wałka .Mam podobnie :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ok dzięki za odpowiedź, a da się go zmienić bez rozpoławiania traktora?

I mam jeszcze pytanie, u mnie żeby włączyć pompe hydrauliczną trzeba tak mocniej popchać, nie tak jak wałek wom, bo wom lekko wchodzi.

Włączam to oczywiście jak jest włączony 2 stopien sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Może ktoś z was mi pomoże. Dziś przy oryginalnym obrotomierzu ułamała mi się wskazówka ponieważ przez pewien czas było słychać piłowanie i wskazówka przekręciła się dookoła i zawadziła o ten ogranicznik. Pojechałem kupić nowy. W agromie mieli tylko KOR więc byłem zmuszony go kupić. Po założeniu go wskazówka wolno reaguje na gaz a w dodatku chyba zaniża obroty. Czy da się coś z tym zrobić? Czy da się wymienić w starym obrotomierzu  z nowego ten element w który wchodzi linka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

KOR to badziew właśnie zaniża lub zawyża obroty ...

U sąsiada pokazywał 2200 obr a tak na prawdę było 1800 obr, przy max obrotach zamiast 2400 ten z KOR zamykał licznik.

Nic nie wykombinujesz jak masz możliwość zwróć go i tyle. Zamów sobie w necie oryginalny Mera

http://allegro.pl/licznik-motogodzin-mtg-c330-c360-fabryczny-ursus-i5707356212.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Bylem dzis drugi raz w agromie i okazalo sie ze byl jednak ten licznik mera tylko drugi sprzedawca wczoraj go nie widzial. Wymienilem kupilem linke i zobaczymy. 12 miesiecy gwarancji do czegos zobowiazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsxr00    0

Witam wszystkich . też miałem problem z obrotomierzem źle wskazywał ponieważ linka zaczęła obracać sie w wałku .....no i czytałem tu  i szczerze nie mogę sie nadziwić ktoś pisze żeby wyjąć "ślimacznicę" raczej chyba wałek napędu licznika to trzeba rozpołowić ciągnik ....panowie wykrecamy plastik do którego przykręcamy linkę nastepnie jesli mamy szczypce przypominające kombinerki najlepiej dwie sztuki łapiemy nimi rurkę tulejkę w której znajduje sie napęd licznika ....jeżeli nigdy nie była ruszana to morze dość mocno siedzieć po wyjęciu jej wałek wychodzi bez problemu ......i jak ktos tu napisał ze wałek ma dziurę w środku 8 cm a linka wchodzi na 2-3 cm . wiec chyba nigdy nie widział tego na oczy .....dziura na linkę w wałku ma 2 cm a linka wchodzi 7 mn dlatego by głębiej weszła od spodu w w plastikowej nakretce którą wkrecamy w skrzynie wiertłem wybieramy jakieś 5 mn no i jeszcze ucinamy z góry tego stożka i wtedy linka wchodzi nam prawie cała w końcówkę wałka ...nowy kosztuje 68 zł ale może sie da tak jak u mnie ładnie sklepać w kwadrat wsadzamy linkę w rurkę na kowadło lub inny młotek i klepiemy delikatnie z każdej strony ,,,,,,i jest jak nowe ..... pozdrawiam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsxr00    0

Ja w swoim wymieniłem ten czarny plastik ktory sie wkreca w obudowe nowa linka i przez 2-3 minuty chodził normalnie a potem d**a !! smile.gif Jak odkrece linke od strony skrzyni i pokrece w palcach to licznik działa smile.gif Co to moze byc??

Kwadracik jest dobry , nie wytarty .

 

 

Witam linka za płytko wchodzi w wałek który wychodzi ze skrzyni .....ja miałem tak samo .wiec ten plastik od spodu wybrałem na głębokość około 5 minimetrów  wiertłem nie pakietam dokładnie jakim ale chyba 26 średnicy  i do tego z góry gdzie nakręc sie linkę kolejne 5 obciąłem i linka wchodzi prawie cała w wałek . bo głębokość dziurki w wałku wynosi 1,8 cm ......Bo tak wchodzi jakieś 4 minimetry a jak otwór w wałku jest wyrobiony troche to nie bedzie chodzić ....wyjąć wałek wymienić na nowy lub spróbować go sklepać linke wsadzamy do środka i z każdej strony klepiemy delikatnie i jest jak nowe .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsxr00    0

Witam wszystkich.

W jaki sposób mogę wymienić napęd licznika motogodzin w ursusie c328 i czy go jeszcze dokupię?

Myślałem, że zakup nowej linki załatwi problem, poniewaz licznik motogodzin w moim ursusie nie funkcjonuje

lecz niestety nie. W mechaniźmie napedu licznika była urwana linka i jej koniec został w nim.

Udało mi się wyciagnąć ją po kawałku, lecz po zamontowaniu nowej licznik i tak nie.

Jak mocno docisnę linkę to jakby trochę ją załapywało.Jak się dostać do mechanizmu i to sprawdzić.

Dodatkowo proszę o informację, posiadam c330 z 1971r. i tak jest zarejestrowany czy możliwe jest, że skrzynia biegów

wraz ze sprzęgłem jest od c328? Proszę i informację.

 

 

Witam . wiem ze to juz jest stary temat ..ale ciekawi mnie jak wymieniłeś napęd linki obrotomierza .....bo ja też miałem z tym problem .... pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Witam. Pękła mi linka obrotomierza po 6 dniach od wymiany...... zaraz czas na pryskanie rzepaku a tu nie widać obrotów a na słuch to wiadomo:D jakie jest pryskani..... jest możliwość wymiany jej bez rozpoławiania ciągnika na  pół? linka strzeliła tak jak zawsze przed samym kwadratem przy sprzęgle. Przeszukałem całe google i nic może ktoś ma jakis sposób na c328 na wyciągniecie kwadrata bez rozpoławiania  ciapka, myślałem zeby na linke dać jakiś klej do metalu i ja wsunąć co wy na to??? jest szansa prosze o pomoc z góry dziekuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj