Zaloguj się, aby obserwować  
Damianzetor7011

Prasa Z224 korba tłoka uderzyła w obudowę

Polecane posty

Witam, ostatnio przy prasowaniu siana korba łącząca korbowód z napędem uderzyła w obudowę prasy wygunając ten rant pod pokrywa od strony podnoszenia nagarniacza. Co może być przyczyną. Prasę mam od roku prasowała bez zarzutu choć tłok chodził dość głośno. Po tej awarii blachę naprostowałem i chodzi ale jeszcze głośniej, że szczególnie w dolnym położeniu . poprzedni właściciel twierdził ze łożysko do wymiany. Czy to pomoże? Czy wymieniać co innego proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież to jest nie normalne że w co kolwiek uderzyło.Sprostowałes,dalej prasujesz i pytasz czemu głośno pracuje nie szukając przyczyny tego problemu.Jesli ci gość mówi że łożysko do wymiany to je wymień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo Chce się dowiedzieć dlaczego tak się stało a sprasowałem jeszcze z 10snopków żeby skończyc. Boję się że wymienię pojadę w pole i znowu awaria. A wydarzyło to się na naprawdę grubym walku siana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za duży luz boczny. dac podkładki dystansowe, zlikwidować luzy i heja do przodu.

no i pewno łozyska na tłoku roz ... walone. se tłok lata jak chce i tłucze w co popadnie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pafnucy napisał:

za duży luz boczny. dac podkładki dystansowe, zlikwidować luzy i heja do przodu.

no i pewno łozyska na tłoku roz ... walone. se tłok lata jak chce i tłucze w co popadnie.

Myślę że to łożysko wystarczy wymienic bo sworzeń na tłoku dość sztywny jest. Fakt że kawał roboty zrobiła i ani snopka na 1000sztuk nie puściła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Damianzetor7011 napisał:

Myślę że to łożysko wystarczy wymienic bo sworzeń na tłoku dość sztywny jest. Fakt że kawał roboty zrobiła i ani snopka na 1000sztuk nie puściła. 

łaaaał. dwie godziny prasowania...

mogę się załozyć że na tłoku też rozwalone łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, superfarmer02 napisał:

A może i rolki...

racja, bo na tłoku to rolki w sumie, nie łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Łożysko to tam jest chyba tylko na tym "korbowodzie". Swoją drogą to rolki potrafią być powodem wielu awarii i jakiś cudów z kostkami 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby twierdził poprzedni właściciel że rolki wymienione. W łożysko ciekawe już nie jest to je wymienię i zobaczymy czy pomoże. W jak nie to rolki się wymieni. 

36 minut temu, Pafnucy napisał:

łaaaał. dwie godziny prasowania...

mogę się załozyć że na tłoku też rozwalone łożyska.

Dla mnie to kawał roboty bo obszarnikiem nie jestem się ma te parę sztuk i kilkanaście ha i się żyje. A luz to chyba i od łożyska na korbie może być 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Damianzetor7011 napisał:

A luz to chyba i od łożyska na korbie może być 

moim zdaniem nie. ale mogę się mylić. na podstawie mojej zetki mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj