marcinekcom777

Asymilacja azotu atmosferycznego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
STIG13    922

Najpierw trzeba sobie rozróżnić w zależności od sposobu działania. BlueN działa w roślinie, nie glebowo. Dwa jeżeli masz wadliwy odczyn daruj sobie mikrobiologię glebową. Trzy przy pełnym nawożeniu N i tak nie będzie różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, chodzi o mniejsze nawożenie azotem. Uprawa, to pszenżyto ozime na V klasie. Pierwsza dawka to ok 70 kg N, a później ten specyfik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3910

wypowiem się w trakcie sezonu i po. mam kontrolki na każdej uprawie po ok 1ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3910

na jakim areale stosowałeś? jakie wyniki?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    922

Mam na próbę azotopowera i pewnie wezmę na próbę BlueN. Jeden będzie widział różnicę drugi nie. Trzeba sobie wypróbować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    582

Też kupiłem Azotopower na 55 ha, bedę po pół działki  pryskał może coś zauważę. 

 On dział na glębę i roślinę kosztuje 100zł/ha a BlueN tylko roslina i 180 zł/ha a może i wiecej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3910

Jednemu działa, drugiemu nie działa 🙂 znam takiego człowieka co kupił na próbę na 20ha w buraku a w tym sezonie już na ponad 100ha.
Ja już rozlałem 2 różne produkty na próbę, zobaczymy w trakcie sezonu i po żniwach co to będzie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

zastanawiam sie na tymi specyfikami, wiem ze to moze byc konkretny pic na wode :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3910

jak nie spróbujesz to się nie przekonasz

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Teoretycznie to działa, ale jest masę kryteriów które trzeba spełnić. Tak samo jak w przypadku bakterii brodawkowych u bobowatych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3910

Byłem ciekaw czy i jak działa, kupiłem sobie na 25ha. Na każdej uprawie mam zostawione kontrolki - po jednej ścieżce - 1-1.2ha bez. Ciekawe czy na zdjęciach z drona zobaczymy które scieżki są bez? Ciekawe czy kombajn coś powie na ten temat?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Sam obecnie będę prowadził badania na ten temat do inżynierki. Zobaczymy co to warte, oby pogoda dopisała bo to najważniejsze, jak przyjdzie susza to lipa. Robisz jakieś obniżone nawożenie przy stosowaniu bakterii? czy wszystko lecisz jak zawsze + bakterie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3910

w tym roku obciałem azot, dość znacząco. Głównie ze względu na opady.
Azot poszedł ze stałym nawożeniem i teraz kilka ścieżek ma azotobactery, kilka nie ma


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Witam, właśnie chciałem kupić Azotopower czy to można stosować też dolistnie na kukurydzę w fazie 3/6 liścia ? Czy to tylko doglebowo ? W sadzie czytałem że tylko doglebowo w pasie herbicydowym dlatego już nie wiem czy nie zaszkodzi na liście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Sam się zastanawiam czy nie rzucić tego na stanowiska gdzie pH w miarę ok. Jak cenowo na hektar wychodzi ten preparat? Raz tym lecicie czy więcej razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    186

Witam czy macie porównanie w działaniu tego cudownego środka czy to działa  bo ja nie widzę różnicy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Ostatnio robiłem badania na 4 wariantach dawkowych bakterii i nawozów. Nie było wcale różnicy na oko, po analizie aparatami asymilacja, chlorofil itd. to różnice widać. Tak samo zastosowałem preparat na pszenicę ozimą na normalnym polu uprawnym i też na papierze jest różnica więc analiza ja zasadzie nie widać jest złudna 😕 Czekam na zbiór i badanie ziarna, jaka tutaj będzie różnica bo to jest najważniejsze moim zdaniem 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, nie zauważyłem podobnego tematu na forum więc utworzę nowy. Stosuje ktoś wapno granulowane konkretnego producenta i jest w stanie polecić? póki co zainteresowały mnie 3 produkty wapno supermag, Magnesia Calc i polcalc 3 generacji. Ktoś miał? jest w stanie się wypowiedzieć o którymś? wapno sypkie nie wchodzi w grę, cukrownicze w szczególności. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj