Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 11.05.2025 o 10:57, john_deere7430 napisał(a):

Witam , ile lontrelu dajecie na ostroznia w ilu zabiegach ? Dodajecie do zabiegów czy osobno ? Dawki dzielone czy jednorazowo ? Nie mam tego dużo na polu jestem już po 2 zabiegach na dwuliścienne i widzę że trafia się to miejscami a chce to ubić w burakach zeby nie wydało nasion i nie mieć problemu w kolejnej uprawie 

Daj setkę do każdego zabiegu nie więcej  

9 godzin temu, mds212 napisał(a):

A jakie to substancje zwealczaja szarka a nie sa dostepne w Polsce?

Chloropyrifos  , imydahlopyryd 

Opublikowano

kwestia czasu jak dojdzie to w inne rejony polski, w moim rejonie kuj pom tez go nie było wczesniej a w tym roku przesiewałem bo zeżarł

Opublikowano

Czym zwalczacie mszyce w burkach ? I jak wygląda sytuacja z pszczolami , mam koło pola sąsiada co ma kilka uli , jak pojadę z zabiegiem w nocy po oblocie to nie uszkodzę mu pszczół ? Nawet przy środkach działających gazowo ?

Opublikowano
Godzinę temu, kris82 napisał(a):

Możesz śmiało od 21 pryskać 

Też tak myślę , nawet jak na tym polu robiłem zabiegi kiedyś dursbanem to nigdy nie było problemu z tymi pszczołami także pojadę w nocy dla pewności i powinno być dobrze 

Opublikowano

Nie wiem nie posiadam a z opowieści sąsiada któremu zjadł już ze 3 h buraczka to że niby nie bardzo sobie radzi a może dlatego że pogoda jest zła . Dursban działa ale potrzebuje dobowej + 12 stopni .

Jak nie będzie nic dostępne na niego to ma przyszły rok nie będę siał już buraków 

Opublikowano
W dniu 12.05.2025 o 21:22, mds212 napisał(a):

A jakie to substancje zwealczaja szarka a nie sa dostepne w Polsce?

Chloropyrifos  , imydahlopyryd 

IMG_20250509_105742.jpg

Opublikowano
W dniu 7.05.2025 o 21:17, jaffa napisał(a):

Pierwszy goltix pewnie na suchą glebę - to tak jakby go nie było

Rinpode że nie wziął komosy to dziwne.

Jeszcze desmedifam i fenmedifam nie stosowałeś. Komosa naprawdę jest duża i to już nie przelewki.

Ns komose białą i jesienną działa desmedifam ( betanal  gold , betuup Trio) i triflusulfuron metylowy ( Safari) należy dwóch zabiegach wykonać w odstępie paru dni. 

 

Opublikowano
12 godzin temu, Damianek20 napisał(a):

Co ile robiłeś zabieg i w jakich dawkach ?

Litr D. Do dorzucam do tego kontakt  tak z zapasem i doglebowy adjuwant  to na hektar i po trzech dniach powtórka  byłem już trzy razy to co znalazłem to tylko było na ścieżce  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez jarekvip99
      Musze zasiac poplon ozimy pod buraki do 15 pazdziernika i teraz mam pytanie czy zaorac i zasiac a jak bedzie mozna mulczowac to przejechac gruberem i niech lezy do wiosny a wiosna agregat i siew czy moze lepiej zasiac w sciernisko a orac wiosna?
    • Przez KlaudiaChT
      Dzień dobry,
      Chciałabym kupić 500 nasion burakow cukrowych. Czy ktoś miałby może odsprzedać? Chcę zrobić próbkę w gospodarstwie rodzinnym, zobaczyć czy się przyjmie. 
    • Przez huard
      Witam kupię kombajn stoll v 100 może ktoś posiada?
    • Przez adrrrian
      Cześć. Mam w tym roku bardzo duży problem z komosą białą w uprawie buraka cukrowego. Buraki były trzykrotnie odchwaszczane mieszaniną: Power Twin, Goltix, Venzar, Safari (nieżałowane było również adiuwanta Atpolan Bio Premium). Niestety najprawdopodobniej susza, a także przymrozek bezpośrednio po 2 zabiegu spowodowały, że środki nie podziałały jak należy. Być może troszkę przeciągnięty został też 1 zabieg. W ubiegły piątek (31.05) buraki zostały ponownie popryskane tym razem mieszaniną (Beetup Flo + Venzar, oczywiście z Atpolanem (tak doradził inspektor). Wczoraj (tj. 7.06) po raz piąty buraki zostały opryskane już samym Beetupem Flo również z adiuwantwem. Padać zaczęło u nas dopiero od 2.06, czy jest jeszcze szansa że środki doglebowe rozłożą się i coś podziałają? Niestety ale na chwilę obecną komosa ma ok 12 cm i pomimo bardzo dużych nakładów na odchwaszczanie nic już jej nie bierze. Nie wiem czym jeszcze mógłbym ją opryskać. Proszę o porady.
    • Gość
      Przez Gość
      Pytanie do urzytkowników , jak wam odpalaje te ciągniki zimą , bo mój ma nowy akumulator i słabo kręci, macie na to jakiś dobry pomysł  ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v