yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

king12 napisał:

21 minut temu, Mateusz1q napisał:

Ochrona prosta jak budowa cepa 0,9 powertwin + 1,5l goltixu +0,1 lontrelu X3 i tyle, chyba że ktoś rzepaku ma to safari w drugim zabiegu 10g

Powodzenia

Proste było jeszcze dwa lata temu dopóki nie wycofali bardzo popularnego środka. Teraz chyba trochę bardziej skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ja tam nie odczułem braku desmedifanu. W tamtym roku 2 zabiegi tylko wystarczyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1 napisał:

Ja tam nie odczułem braku desmedifanu. W tamtym roku 2 zabiegi tylko wystarczyło. 

Napiszesz jakie środki stosowaleś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Takie jak wszyscy. Nie ma za dużego wyboru. Powiem Ci w substancjach a środki sobie dobierz który Ci najtaniej wyjdzie. I zabieg fenmedifam - 160, metamitron - 425, etofusemsat - 225. II zabieg fenmed. - 240, metam. - 700, etofu. - 300. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ja stosowałem corzal i oblix mt ale jest dużo innych środków z taką samą substancja i można sobie skomponować mieszankę. Oblix zwykły, Betos, etos, torero, kemrion, jupiter, goltix, powertwin,. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

rolnicy w innych cukrowniach strajkują , w ksc im podniesli cene , a pfeifer langen cos sie dzieje jakis strajk czy podwyzsza cene buraka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olgierd    3
40 minut temu, warchest napisał:

 

Napisali petycje z zadaniem 35 euro za wszystkie buraki kontrakt+ nadwyzka. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Teoretyczna strata w wydobyciu cukru przy polaryzacji 16%, w tym roku wyszła 1,92% u mnie, 3 euro za wysłodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Wysłodki 13,5 zł netto do tony netto odstawionych buraków. Od tego roku, wcześniej było ~ 10 zł.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

No to za wysłodki macie super cenę, bo w ksc jak chciałeś im zostawić to chyba zawsze płacili te 16-18zl netto/t ale netto2.. a tutaj faktycznie wyjdzie 27zl, przy takiej cenie nie szarpałbym się z krowiarzami, chybaze dołożyliby, a teraz mleko drogie to może w rejonach z takimi cenami.. bo u nas nie ma szans. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

w P&L wysłodki po 13,5zł za tone buraków netto 2 czyli po odjeciu zanieczyszczen. Jakie netto macie na mysli w KSC do rozliczen wysłodek bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

W KSC za tonę czystych buraków należy się 0,5 tony wysłodków o zawartości suchej masy wynoszącej 10% i to jest netto I. Netto II to jest masa wysłodków wyliczona według rzeczywistej (z tym różnie bywa) zawartości suchej masy - przeważnie zawartość s.m. wynosi powyżej 20%. Czyli jak masz 100 t czystych buraków to za to otrzymujesz 25 ton wysłodków o zawartości s.m. 20% i to jest netto II. Jeśli zawartość s.m. jest wyższa niż 20% to wysłodków jest jeszcze mniej...

Edit: Nigdy tego nie pamiętam: pomyliłem netto I z netto II

Edytowano przez wlamaj1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

W KSC należą sie wysłodki o zawrtością suchej masy  10 %, z tony buraków dostajesz 0,5 tony wysłodków 

Przeważnie są z zawartością 21-22 %, przy zawartości 22% z tony wysłodków robią się 2,2 tony i to jest netto 2 ,które koszyuje 27 zł brutto

 Na samochód sypią 25 t wysłodków netto 1 , a netto 2 jest ponad 50 ton, za takie auto około 1500 zł wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

w P&L miałem w tym roku 330ton buraków netto2 to razy 13,5zł=4455zł  za wysłodki. To ile dostane w ksc kasy za wysłodki  przy 330tonach buraków netto2?

przenisołem sie z P&L do ksc ale czuje ze ta róznica jednego euro zaraz zniknie przez róznice innych kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Tez przeszedłem do ksc z P&L na przyszły sezon i w momencie decyzji było na plus ok 700 zl/ha a teraz zobaczymy. W moim przypadku kompleksowa obsługa tańsza w ksc ale ogolnie to moze wyjsc to samo, a z wysłodkami trzeba bedzie sie niestety pobarować z hodowcami. W p&l wkurzające było ze info kiedy mniej wiecej bedzie odbior dostawalismy dopiero na koniec sierpnia tu ma byc podobno inaczej. A znowu te ksc mi troche komuną pachnie... ten odbior nasion i sposob ich wyboru mi sie nie podoba bo czuje ze wcisna mi polskie gowno... zobacze po jednym sezonie jak to wyjdzie jak srednio to wracam do niemca bez patryiotycznych skrupułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
pala92 napisał:

Tez przeszedłem do ksc z P&L na przyszły sezon i w momencie decyzji było na plus ok 700 zl/ha a teraz zobaczymy. W moim przypadku kompleksowa obsługa tańsza w ksc ale ogolnie to moze wyjsc to samo, a z wysłodkami trzeba bedzie sie niestety pobarować z hodowcami. W p&l wkurzające było ze info kiedy mniej wiecej bedzie odbior dostawalismy dopiero na koniec sierpnia tu ma byc podobno inaczej. A znowu te ksc mi troche komuną pachnie... ten odbior nasion i sposob ich wyboru mi sie nie podoba bo czuje ze wcisna mi polskie gowno... zobacze po jednym sezonie jak to wyjdzie jak srednio to wracam do niemca bez patryiotycznych skrupułów.

Jeśli chodzi o odbiór buraków to nie licz że w KSC będzie inaczej. U nas miał być inny termin a zaczęła się kampania to wyrzucili nas na sam koniec.I tak juz 3 sezon tłumaczenie inspektora jest takie że nasza gmina ma najlepsza sieć dróg i w razie mokrej jesieni wszędzie idzie wjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

U nas wiemy w momecie siewu orientacyjny termin ,wiadomo że moze sie przesunąc ,ale nie z wrzesnia na listopad czy grudzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj