yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

szumi    346
Dnia 8.03.2022 o 19:14, poosa21 napisał:

Mi się opłaci bo nawozy zakupione przed żniwami, ON na początku stycznia, pozatym nie daje saletry na buraki. 

I pewnie wszystkiego nakupione na dwa lata, a jak będzie potrzeba to i na trzy lata. I opłaci się. Ciekawe he. To może zadaj sobie pytanie dlaczego Azoty podniosły tak ceny saletry, a często gęsto dostajemy ją z datami produkcji czerwiec-lipiec 2021, sprzed podwyżek gazu?! Każdy zdrowo myślący producent liczy zyski po bieżących cenach, bo uzupełnienie środków potrzebnych do dalszej produkcji jest w nowych cenach. Zrozumiesz jak w końcu skończą ci się dawne zapasy i z tego zysku o którym teraz mówisz będziesz kupował nowe środki produkcji ... 

Dodam, że orlen kupuje większość ropy od ruskich, a ta ropa akurat tanieje na giełdzie. A ceny na dystrybutorze szaleją. Dlaczego ty nie jesteś prezesem orlenu, mielibyśmy najtańsze paliwa na świecie, przecież tobie się opłaci ....

Dnia 8.03.2022 o 16:27, miwigos napisał:

Większośc ma wszystko zakupione po starych cenach , jak dalej tak będzie to do zbiorów podniosą ceny, poczekajmy do jesieni , nikt nie wie po ile będzie pszenica ,rzepak

Odnośnie wszystkiego i przez wszystkich zakupionego po starych cenach to czytaj wyżej.

 

Tak tak podniosą ceny hehe. Może o 2 euro i podniosą, które odbiorą sobie przez zaniżenie cukru i podwyższenie zanieczyszczenia. Werbkowice i Krasnystaw coś o tym wiedzą.

Dnia 8.03.2022 o 19:19, Mateusz1q napisał:

Nie opłaci się, trzeba liczyć po cenach środków do produkcji jakie są aktualnie. Lepiej pszenice jarą i wylać się na tą robote

Cała gospodarka tak liczy, tylko nie chłopi. Aktualne ceny się bierze pod uwagę, no ale nie wiem, może rolnictwo to stan umysłu. Oni mają zapasy i zyski hehe. Szczególnie w tym temacie, szczególnie paru gości, którzy podejrzewam są blisko związani z cukrownią ...

Edytowano przez szumi
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Skoro liczysz zysk po aktualnych cenach to kup teraz saletrę po 6tys i jak spadnie np na 2tys to nie będziesz miał straty (wg twojego rozumowania). 

Choć kupiłem tanio środki to i tak jeżdżę na protesty, pod cukrownia też byłem. 

Gdzieś widziałem wykres ile jest teraz marży na baryłce i jak wcześniej bywało nawet 4 dolary to teraz jest 35 dolarów. 

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510
46 minut temu, szumi napisał:

I pewnie wszystkiego nakupione na dwa lata, a jak będzie potrzeba to i na trzy lata. I opłaci się. Ciekawe he. To może zadaj sobie pytanie dlaczego Azoty podniosły tak ceny saletry, a często gęsto dostajemy ją z datami produkcji czerwiec-lipiec 2021, sprzed podwyżek gazu?! Każdy zdrowo myślący producent liczy zyski po bieżących cenach, bo uzupełnienie środków potrzebnych do dalszej produkcji jest w nowych cenach. Zrozumiesz jak w końcu skończą ci się dawne zapasy i z tego zysku o którym teraz mówisz będziesz kupował nowe środki produkcji ... 

Dodam, że orlen kupuje większość ropy od ruskich, a ta ropa akurat tanieje na giełdzie. A ceny na dystrybutorze szaleją. Dlaczego ty nie jesteś prezesem orlenu, mielibyśmy najtańsze paliwa na świecie, przecież tobie się opłaci ....

Odnośnie wszystkiego i przez wszystkich zakupionego po starych cenach to czytaj wyżej.

 

Tak tak podniosą ceny hehe. Może o 2 euro i podniosą, które odbiorą sobie przez zaniżenie cukru i podwyższenie zanieczyszczenia. Werbkowice i Krasnystaw coś o tym wiedzą.

Cała gospodarka tak liczy, tylko nie chłopi. Aktualne ceny się bierze pod uwagę, no ale nie wiem, może rolnictwo to stan umysłu. Oni mają zapasy i zyski hehe. Szczególnie w tym temacie, szczególnie paru gości, którzy podejrzewam są blisko związani z cukrownią ...

Stare daty to może na małym składzie ,saletrosan przywieziony 5 marca ,data produkcji 22 luty

Nikt ci nie karze siac buraków, pszenice nie wiesz po ile sprzedasz za miesiąc ,a co dopiero przyszłe zbiory, na pewno w przyszłym roku zyski bę mniejsze, bo saletra po 1200 skończy się ,ta tania to w granicach 3 tysi bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Saletra przywieziona we wrześniu z datą produkcji z czerwca. Wtedy już trąbili o brakach saletry. Chyba nie taki mały skład bo Agroskład Szadek.

Tak w ogóle to coś się dzieje u Was jeśli chodzi o siew buraków? U mnie cisza - KSC Dobrzelin. Nasiona nieraz to już w końcówce lutego bywały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149
6 godzin temu, kris82 napisał:

w nordzucker też cisza, chyba że ktoś ma jakieś info

Cisza tak jak mowisz.Przy tych cenach burak jest najmniej dochodowa uprawa.W tej chwili cena buraka to minimum 40 euro powinna byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Wziąłem trochę polifoski 6 z cukrowni, ale zrobili mnie w wujka bo miało być 10t i potwierdzane ze 2razy a przyjechało 6 i gość co wydaje jeszcze twierdzi że przed wysłaniem towaru teraz do mnie dzwonił... o moczniku nie wspomnę, który zamówiłem gdzieś w połowie lutego bo się okazało że zabrakło czy coś..  kolesiostwo, nic więcej. W związku z tym zastanwiam się czy teraz jęczmienia nie posiac zamiast tych buraków, żyć mrzonkami że nam porządnie podniosą cenę? Później się okaże że łaskawie 2-3euro.. cukier na giełdzie 550e, przecież sprzedają chyba zeszłoroczny, ciekawe jak to załatwią..  przy cenie paliwa 10zl ciekawe ile zbiór wyniesie, u nas w tamtym roku było już 1,2k, to teraz pewnie z 2k? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysMis    4

Ostatnie dni i tygodnie zmieniają świat, a także sytuację na rynkach towarowych i energetycznych. Ceny produktów rolnych rosną. Wielu plantatorów pyta nas, jak wygląda sytuacja w przypadku cukru i buraków. Wzrastają również ceny na rynku cukru. Oczekiwania dotyczące cen cukru z nadchodzących zbiorów 2022/23 są bardzo dobre. Aby dodatkowo zabezpieczyć naszym plantatorom dochód z uprawy buraków cukrowych w roku 2022, Südzucker Polska S.A. gwarantuje średnią cenę buraków kontraktowanych nie mniejszą niż 38 €/t (przy 18% polaryzacji) w nadchodzącej kampanii 2022/23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Haha ale pięknie napisane         38 eurasow ale przy polaryzacji 18 z małej litery trzeba było napisać albo gwiazdkę postawić .Widac jakie macie zdanie o rolnikach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysMis    4
32 minuty temu, king12 napisał:

Haha ale pięknie napisane         38 eurasow ale przy polaryzacji 18 z małej litery trzeba było napisać albo gwiazdkę postawić .Widac jakie macie zdanie o rolnikach 

Cytat ze strony Sudzucker ma się rozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie zostało mi na 1 zabieg betanalu, i będę leciał betanal plus goltix. A co dać na drugi i trzeci zabieg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

powertwin z goltixem


Osobiście planuje: 1 do 10 dni po siewie torrero+venzaru niewielka ilość 2 powertwin + goltix 3powertwin i goltix titan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 10.03.2022 o 09:19, wlamaj1 napisał:

Saletra przywieziona we wrześniu z datą produkcji z czerwca. Wtedy już trąbili o brakach saletry. Chyba nie taki mały skład bo Agroskład Szadek.

Tak w ogóle to coś się dzieje u Was jeśli chodzi o siew buraków? U mnie cisza - KSC Dobrzelin. Nasiona nieraz to już w końcówce lutego bywały...

Witam wszystkich, jestem tu świeżak!W KSC Nakło nasiona wydawane mają być od przyszłego tygodnia.Ścisły przelicznik 1,2j.s./ha.

Co do ceny to obiecali, że oprócz 35 EUR dodadzą coś ze sprzedaży cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

jakie polecacie odmiany do uprawy w centrum i na wczesny zbior? kupujecie gdzies nasiona poza cukrownia? pytam bo np cenowo herbicydy wychodza sporo drozej w cukrowni jak w sklepach internetowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba w umowie kontraktacji jest zawarte,że nasiona muszą być z cukrowni?W tym roku powrót do zakupów herbicydów w KSC,z rozliczeniem przy odbiorze buraków.Więc pewnie te "oprocentowanie" powoduje wyższe ceny. @jarekvip99 dla kogo siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
Pawlak81 napisał:

Chyba w umowie kontraktacji jest zawarte,że nasiona muszą być z cukrowni?W tym roku powrót do zakupów herbicydów w KSC,z rozliczeniem przy odbiorze buraków.Więc pewnie te "oprocentowanie" powoduje wyższe ceny. @jarekvip99 dla kogo siejesz?

dobrzelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Sąsiad sieje dzisiaj, kiedy planujecie? Bo sucho się robi

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
3 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Sąsiad sieje dzisiaj, kiedy planujecie? Bo sucho się robi

dzisiaj sieje buraki ? 

Może siewnik sprawdza czy wszystko chodzi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

kiedys posialem 20 marca polowe bo niby cieplo bylo a pozniej sie ochlodzilo i nie chcial wyjsc. druga polowe jakies 2.5 tygodnia pozniej i niby pierwszy wyszedl troche wczesniej ale pozniej roznicy wielkiej nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj