yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Olgierd    3

Jako plantator do ksc i p&l napisze tylko, ze cukier u niemca wychodzil zawsze wyzszy tak okolo 0.5-0.8% ( mimo, ze pryzma lezala 6 tyg na mrozie i bez przykrycia) zanieczyszczenie rowniez nizsze. Jesli to 1 euro roznicy sie utrzyma to calkiem mozliwe ze koncowy wynik wyjdzie na korzysc niemca - wyzsza cena za wyslodki, tansze nasiona, wyzsza polaryzacja, nizsze zanieczyszczenie.  Ksc tez ma swoje zalety bo nizsze koszty obslugi...mialem i mam dylemat czy rezygnowac z niemca czy jednak nie. Wszystko zalezy ile mamy wpisanych ton z ha. 

Edytowano przez Olgierd

szymonidas9    38

Udało się komuś w zeszłym roku zwalczyć chwasty w dwóch zabiegach stosując, fenmedifan, etofumesat, metamitron, chinomerak i dimetanamid-p? 

cris10    97

siał ktoś odmianę Gladiata? i może coś o niej napisać ?

Olgierd    3

Wczoraj mialo sie odbyc spotkanie w p&l w srodzie w sprawie cen burakow. Ktos cos wie ?

grzeskw75    122
Wczoraj SMS z P&L: Cukrownia Glinojeck zmienia warunki kontr. na 2022 r. Cena podst. 34 plus 3 za wyslodki.

plapla123    8

Ponieważ rezygnuję w tym roku z uprawy buraków mam na sprzedaż jednostkę buraków vanilla i trochę oprysków na chwasty belvedere safarii może ktoś potrzebuje najlepiej z lubelskiego.

kris82    80
3 godziny temu, Kris1976 napisał:

Hahahaha nic 24.4 euro

hahha jak najniższa cena to 25,55 to po co się wypowiadasz.

amsterdam04    1
1 minutę temu, Kris1976 napisał:

Ja mam w umowie 24.5

Widzę że jakieś postulaty są stawiane ,ciekawe o ile podniosą na nowy sezon

kibix    287

Na dzień dzisiejszy w sudzukerze ani nie podnieśli ceny za tegoroczne ani za przyszłe odstawy. Coś tam bredzą że porównują opłacalność burak do zbóż i może coś dołożą ale ja bym na to nie liczył. Taki chwyt żeby nałapać jeleni. 

Jak możesz to uciekaj do ksc albo fajfra. 

Kris1976    49
amsterdam04 napisał:

1 godzinę temu, Kris1976 napisał:

z jakiego rejonu jesteś

Dolnośląskie okolice Jawora

Ja okolice Sobótka

Andzej23    80

przecież rolnicy z jawora już przenoszą się do pf langen, jutro jest zebranie z dyrekcją w pielaszkowicach. 34 euro wygląda zdecydowanie lepiej niż nędzne 24.

zresztą z powiatu Świdnickiego również. Nawet kombinat będzie siał dla pfl.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adrrrian
      Cześć. Mam w tym roku bardzo duży problem z komosą białą w uprawie buraka cukrowego. Buraki były trzykrotnie odchwaszczane mieszaniną: Power Twin, Goltix, Venzar, Safari (nieżałowane było również adiuwanta Atpolan Bio Premium). Niestety najprawdopodobniej susza, a także przymrozek bezpośrednio po 2 zabiegu spowodowały, że środki nie podziałały jak należy. Być może troszkę przeciągnięty został też 1 zabieg. W ubiegły piątek (31.05) buraki zostały ponownie popryskane tym razem mieszaniną (Beetup Flo + Venzar, oczywiście z Atpolanem (tak doradził inspektor). Wczoraj (tj. 7.06) po raz piąty buraki zostały opryskane już samym Beetupem Flo również z adiuwantwem. Padać zaczęło u nas dopiero od 2.06, czy jest jeszcze szansa że środki doglebowe rozłożą się i coś podziałają? Niestety ale na chwilę obecną komosa ma ok 12 cm i pomimo bardzo dużych nakładów na odchwaszczanie nic już jej nie bierze. Nie wiem czym jeszcze mógłbym ją opryskać. Proszę o porady.
    • Przez miwigos
      Pytanie do urzytkowników , jak wam odpalaje te ciągniki zimą , bo mój ma nowy akumulator i słabo kręci, macie na to jakiś dobry pomysł  ?
    • Przez edwin1990
      Kupie kombajn orlik 669885749 lub pisac priv
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam, mam problem ze skrzypem w buraku cukrowym chce zastosować wapnovit, ale nie wiem, w jakiej dawce, ile ich wykonać i w jakim odstępie.
    • Przez Kamil2203
      Witam.Dlaczego tak jest że liście w buraku cukrowym maleją np w lipcu były do pół uda a Tera już są do pół łydki? 🙂
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj