yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

androproteam    23
3 godziny temu, miwigos napisał:

Ja sieje co 21 od wielu lat , jest OK

I jak z planowaniem i polaryzacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

no bez jaj.......


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, wojtek424517 napisał:

I jak tam, kto już posiane?! 😬

ćwikłowe sieje po niedzieli, cukrowe przed Wielkanocą 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36
12 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

ćwikłowe sieje po niedzieli, cukrowe przed Wielkanocą 😁

U mnie też taki wstępny plan na wielki tydzień jak pogoda pozwoli 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do odchwaszczania robicie 2 czy 3 zabiegi? standardowym pakietem wychodzą mi 3 zabiegi, chciałem zrobić 2 tzn 1,8-2l goltix, atpolan 1,5l, safari 15g, powertwin 1l. no i wiadomo że plonuran oraz lewar ph, tylko wydają mi się ciut duże te dawki, szczególnie goltix :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

Przeważnie zerówka gllifo przed wschodami i dwa zabiegi. Jak sucho to czasami trzeci. Standardowo metafol ( goltix)+ power twin+ safari + major (lontrel) a  w drugim dochodzi venzar i przeważnie czysto. Wiadomo, że kondycjoner pH i atpolan 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, wojtek424517 napisał:

Przeważnie zerówka gllifo przed wschodami i dwa zabiegi. Jak sucho to czasami trzeci. Standardowo metafol ( goltix)+ power twin+ safari + major (lontrel) a  w drugim dochodzi venzar i przeważnie czysto. Wiadomo, że kondycjoner pH i atpolan 

W jakiej fazie są buraki jak robisz pierwszy zabieg, albo ile tygodni po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36
6 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

W jakiej fazie są buraki jak robisz pierwszy zabieg, albo ile tygodni po siewie?

Pytasz o glifo? To różnie, trzeba chodzić obserwować nasionka. Otoczka pęka to jadę. 7-10 dni po siewie przeważnie. A zabieg po wschodach pierwszy to jak idzie glifo to po siewie około 3 tygodnie, w zależności jakie temperatury i jak z chwastami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
Dnia 13.03.2024 o 20:54, ŻakowskiSławomir napisał:

co 18,  ciekawe jak będzie z wilgocią po tych orkach wiosennych.

Siałem kiedyś po orce wiosennej i buraki takie same jak po zimowej, ale odrazu szedł ciężki agregat żeby to przycisnąć i przed siewem raz jeszcze, ale wtedy suszy nie było…..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Siałem kiedyś po orce wiosennej i buraki takie same jak po zimowej, ale odrazu szedł ciężki agregat żeby to przycisnąć i przed siewem raz jeszcze, ale wtedy suszy nie było…..

u mnie póki co poszły brony żeby rozbić te największe bryły, przed siewem pójdzie agregat, nadają deszcze to może nie będzie tak źle, docelowo chce siać przed świętami, ale -4 na horyzoncie więc trzeba wziąć stoperan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

termin najgorszy z możliwych, lepiej zostac na koniec , chyba że cukrownia pracuje do końca stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli najmuje kombajn to wtedy przesuwam ciut odstawę, ale jak kopie swoim na liście to biorę termin jak najwcześniej się da, o zwiększeniu areału nawet nie ma mowy w cukrowni, więc kupno stolla poszło w niepamięć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
Dnia 13.03.2024 o 13:53, androproteam napisał:

Mazovia z KHbC i Everest z Maribo co sądzicie o tych dwoch odmianach?

Chodzi mi o plonowanie, chwoscik i polaryzacje

mazovia u nas sie sprawdza pod każdym względem o który zapytałeś ;)  a i tak wiadomo, że główne skrzypce zagra tutaj pogoda :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

pany jaki konkretnie adiuwant uzywacie do zabiegow herbicydowych?

atpolan bio...

wiadomo tani a dobry;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Witam siał może ktoś odmianę Batory z WHBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiuszan    7
14 godzin temu, ŻakowskiSławomir napisał:

pewnie masz rację, tylko przy odstawie na pierwsze dni września to wolałbym 10 kwietnia mieć buraki już na wierzchu :D 

Często tak jest, że ten który zasieje dwa tygodnie później ma buraki tylko dwa dni później od tego co się pospieszył. Jak siew pójdzie w ogrzaną ziemię i dopisze ciepło i odpowiednia wilgoć to wschody mogą być po tygodniu. Nawet jak cudem miałbyś 10 kwietnia na wierzchu a przyjdzie zimno to będą praktycznie w miejscu stały i chwasty będą miały łatwiej. Burak do dobrych wschodów i początkowego wzrostu potrzebuję ciepła. Data w kalendarzu a warunki w pogodzie na najbliższe dwa tygodnie to dwie różne rzeczy.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kordiuszan napisał:

Często tak jest, że ten który zasieje dwa tygodnie później ma buraki tylko dwa dni później od tego co się pospieszył. Jak siew pójdzie w ogrzaną ziemię i dopisze ciepło i odpowiednia wilgoć to wschody mogą być po tygodniu. Nawet jak cudem miałbyś 10 kwietnia na wierzchu a przyjdzie zimno to będą praktycznie w miejscu stały i chwasty będą miały łatwiej. Burak do dobrych wschodów i początkowego wzrostu potrzebuję ciepła. Data w kalendarzu a warunki w pogodzie na najbliższe dwa tygodnie to dwie różne rzeczy.

Tylko że ja mówiłem właśnie o siewie w odpowiednie warunki. Dzisiaj nie da się stwierdzić czy 10 kwietnia będzie to ciepło czy też nie. Ale jeśli byłyby na wierzchu i pasowałaby pogoda to będą 3 tygodnie do przodu w wegetacji względem tych dopiero sianych. Zakładam ten optymistyczny scenariusz, może być tak że do 15 kwietnia będzie -4 w nocy i będzie trzeba siać 20 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu siewu miałem buraki siane 6-10 kwietnia 12-17kwietnia a nawet 6-9 maja (nie dalo sie wcześniej wjechać ) majowe buraki to dosłownie 5 dni i na wierzchu już są świetna obsada i plon przy kopaniu początkiem listopada był ponad 70ton na czysto , w tamtym roku siew 20-22 kwietnia i tak samo ciepła ziemia , wschody moment i dużo mniejszy problem z chwastami także w tym roku tez bd celował siać koło 20 z wcześniejszych siewów nie byłem zadowolony słabsza obsada 4 wjazdy z chwastami także w moim rejonie (Lubelszczyzna ) wczesne siewy nie wskazane , chyba ze pogoda pozwoli to będzie trzeba próbować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Ma ktoś sprawdzone odmiany na klasy ziemi 3b 4a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0

Siał ktoś buraki w pierwszym roku po kukurydzy na ziarno? Jakim opryskiem opryskać kukurydzę żeby nie było pozostałości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj