yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Ulman    5577

Daj wam Boże żeby się nic nie spieprzyło. Ja się nie śpieszę i wcześniej jak za 10 dni za robotę nie biorę. A co do wczesnych siewów bo niby wczesny odbiór i ma to znaczenie. U mnie zeszły rok - siew 18 kwietnia, zbiór 12.09 75 ton 15,7 % Conviso.  Znaczenie ma pielęgnacja i ochrona a termin siewu niewiele zmienia. 

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Daj Boże, żeby każdy w tym kraju miał gleby tak dobrych klas bonitacyjnych jak Ty, wtedy bylibyśmy absolutną potęgą w produkcji cukru. :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Żak  sprawdza Ci sie ta pogoda ? , ja na niąjuż nie patrze

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, miwigos napisał:

Żak  sprawdza Ci sie ta pogoda ? , ja na niąjuż nie patrze

Sprawdza się co do deszczy. Tzn jak pokazuję deszcz lub słońce to przeważnie jak jest. Jedyne na co patrzeć nie można to ilość opadów. Nieraz jak pokazuję 15/ to spadnie np 3 czy 5. Ogólnie bazować na niej nie można ale sugerować się tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Też na nią patrzę i trzy dni to jest max co jest  w stanie wywróżyć. Często prognoza na dany dzień (jutro, pojutrze czyli nieodległy) zmienia się - na szesnastodniową to sobie można popatrzeć dla rozrywki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
17 godzin temu, Ulman napisał:

Daj wam Boże żeby się nic nie spieprzyło. Ja się nie śpieszę i wcześniej jak za 10 dni za robotę nie biorę. A co do wczesnych siewów bo niby wczesny odbiór i ma to znaczenie. U mnie zeszły rok - siew 18 kwietnia, zbiór 12.09 75 ton 15,7 % Conviso.  Znaczenie ma pielęgnacja i ochrona a termin siewu niewiele zmienia. 

Kluczowe pytanie jesteś ze wschodu czy zachodu bo różnica wegetacji to 2 tygodnie czyli jak ty za 10 dni będziesz siał tocmy powinniśmy mieć od 4 posiane. Sąsiad kosi trawe futtertrio która siał we wrześniu, taka jest u nas wegetacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

Wschód to pojęcie względne. Inaczej Podlasie , inaczej u mnie  na Zamojszczyźnie. Widzę że narwańcy też przed świętami będą siać a potem modlić się żeby nie było ulewy i nie przesiewać. 10 dni różnicy w siewie a 3-4 we wschodach. Nie warto  ryzykować i się stresować 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

U nas za moko na sianie, po ostatnich deszczach jest bardziej mokro niz 10 dni temu, a spadło tylko 15,5 mm , przez 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze orka nie pobronowana bo mokro , na borowinie nie taka prosta sprawa ale z siewem się nie spieszę wole posiać koło 15 kwietnia a mieć równe i szybkie wschody i brak problemów z odchwaszczaniem bo wtedy buraki rosną chwasty 3 wjazdy i jest z głowy , jedyne co mnie martwi ze jakby było pobronowane wcześniej to bym wjechał z glifo w następnym tygodniu a tak nie wiem czy dać spokój z glifo bo kompaktor i tak zniszczy sporo przed siewem i poza tym to poorane pola także tych chwastów nie ma praktycznie wcale ale zawsze robiłem glifo przed siewem , po siewie wolałbym uniknąć wjazdu z glifo , jak myślicie jak jutro uda się pobronowac w czwartek deszcze to przez tydzień wzejdzie wystarczająco żeby wjechać z glifo ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałgan    5

Ja mam w tym roku 11 ha w bezorce, a 10 w orce. Ciekawe jak to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

U nas za moko na sianie, po ostatnich deszczach jest bardziej mokro niz 10 dni temu, a spadło tylko 15,5 mm , przez 5 dni

Po świętach nadają kolejne deszcze więc nie za ciekawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

i dlatego trzeba siedzieć na d*pie i nie kombinować- przyjdzie wiosna  - będą siewy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Dlaczego nie zaorane na zime

U mnie zaorane na zimę ale cały czas za mokro żeby wjechać ,uroki borowiny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ja czekam z siewem i się smieje z napaleńców 

jak będzie pogoda nieciekawa to i na koniec kwietnia się posieje i będzie dobrze

wschody po niecałym tygodniu i buraki rosną w oczach a nie umęczony

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Jam kawalek posial dziś, część convisio część mazovia, w sumie ponad 6ha. Warunki u mnie fajne, posiane nie za głęboko, część orka wiosenna, część bezorki. Reszta chyba po świętach coś jakoś bo trzeba jutro jęczmień posiać jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

I tak pryskanie na dwa razy , warto tak  sobie kompliowć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
35 minut temu, miwigos napisał:

I tak pryskanie na dwa razy , warto tak  sobie kompliowć ?

Niestety, jeśli faktycznie będzie problem z gryką to będzie tego mniej. Jeśli te conviosio wyjdzie przyzwoicie to w przyszłości skłaniałbym sie ku temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj