yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

mds212    2133

Cos CI  co oddaja dla szwaba ucichli? Niemeic tez wam przelal? xD

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Zobaczymy jak będzie w przyszłym sezonie. Ja jeszcze nie mam umowy 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
2 godziny temu, Pajej napisał:

Zobaczymy jak będzie w przyszłym sezonie. Ja jeszcze nie mam umowy 

werbkowice na przyszły sezon mają na fula zakontraktowanych buraków więc ciekawe będą wyniki cukru i zanieczyszczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    68

Nie każdy ma możliwość siania do KSC ja sieję do Nordzucker i zawsze z zazdrością patrzyłem na tych co sieją do KSC ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, jarecki7745 napisał:

werbkowice na przyszły sezon mają na fula zakontraktowanych buraków więc ciekawe będą wyniki cukru i zanieczyszczeń

To muszę zadzwonić do inspektora i się przypomnieć 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
13 godzin temu, jarecki7745 napisał:

werbkowice na przyszły sezon mają na fula zakontraktowanych buraków więc ciekawe będą wyniki cukru i zanieczyszczeń

W P&L znam takich co z sąsiadami którzy od wielu lat nie sieją buraków zamieniają się na działki żeby zasiac więcej a nie za często u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
8 godzin temu, tomek9111 napisał:

W P&L wyrównanie było na przełomie października i listopada, oczywiście do kontraktowych 4.49zl

To było wyrównanie kursu euro tak jak i w tej kampanii przeliczają po 10gr mniej jak ksc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli w pfeifer langen juz nic nie bedzie za cukier co go tak drogo sprzedawali ostatnio ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Nie wiem jak w pfeifer langen, ale w KGS świadczenie dodatkowe związane z ceną cukru jest zawarte w umowie i pomimo to nie zawsze jest realizowane, powiedziałbym że rzadko kiedy. Zależy to od ceny  średniej za jaką cukrownia sprzeda cukier pomniejszonej o różne rzeczy, od polaryzacji uzyskanej przez plantatora i od jakiejś straty ogólnej - jest na to skomplikowany wzór w umowie. 

W przyszłym roku świadczenia dodatkowego pewnie nie będzie bo zaliczka na poczet tego świadczenia jest zawarta w cenie buraków. I to nie byle jaka zaliczka - bo 13 euro. Jest to bardzo dziwne (w sumie dla mnie już nie) biorąc pod uwagę  świadczenie dodatkowe za ubiegłoroczną kampanię, które wynosi coś ponad 12 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek248    9
skywalker89 napisał:

1 godzinę temu, alvaroalvaro78 napisał:

Nie no  bez przesady 72t ale były kopane końcem października i zapowiadały się dużo lepiej decfacto nie tylko mi gdyż likwidator z PZU jak był w lipcu likwidować grad to chwalił plantację…

Nie marudź, nakopalbys przy takim cukrze 45t to móglbys narzekać 

Wyszło Ci pewnie podobnie jak.mi przy 55t i 17,3pol więc no sory, nie kazdy będzie miał 20k na czysto 

Za rok ludzie będą siali buraki jak głupi :D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9111    12
Dnia 16.12.2022 o 15:23, Mateusz1q napisał:

To było wyrównanie kursu euro tak jak i w tej kampanii przeliczają po 10gr mniej jak ksc 

Oczywiście wyrównanie było tylko do kontraktowych, na wiecej pieniędzy bym raczej nie liczył z strony P&L.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

to wiem ale jak jest organizowany odbiór. czy są w stanie nawieźć na zapas na święta i czy mają taki duży plac czy normalnie będą w święta zabierać. bo z tego co kojarzę to w niedzielę nigdy nie zabierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
5 godzin temu, mds212 napisał:

to wiem ale jak jest organizowany odbiór. czy są w stanie nawieźć na zapas na święta i czy mają taki duży plac czy normalnie będą w święta zabierać. bo z tego co kojarzę to w niedzielę nigdy nie zabierają

Przed świętami cukrownie magazynują towar na placu, bo przerób musi trwać na okrągło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Niektóre wożą cały tydzień , ba mało chętnych do wożenia , za niskie stawki KGS płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

stosował ktos z Was saletrosan 26 pod buraki? zawsze stosowałem saletrzak ale jakos mi sie za duzo saletrosanu kupiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj