yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Alio    119

Zachodnia lubelszczyzna dziś pierwszy "deszcz" od ponad miesiąca. Ot dobrze pokropiło.

Chcę dać azot w buraki i kusi mnie pierwszy raz RSM dać.  Zawsze dotąd była saletra. Czy jest granica do której można go stosować?

Buraki już spore . 1/3 rzędów zakryta. Nie popali za bardzo? Oczywiście mam specjalne końcówki i rsm stosuję od wielu lat ale tylko rzepak i zboża.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3589
2 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Wielkopolskie to samo, 35 litrów spadło a dziś kolejne 20 i dalej leje :| dołki pływają 

 

IMG_20240521_175839.jpg

Daj połowe tego, jak bez gradu to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, miwigos napisał:

Daj połowe tego, jak bez gradu to wszystko

Przeszło 50l w dwa dni? Mogę i całość 😂 dobrze chociaż że azot rozsiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2175
3 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Wielkopolskie to samo, 35 litrów spadło a dziś kolejne 20 i dalej leje :| dołki pływają 

 

IMG_20240521_175839.jpg

Ja też Wielkopolska, okolice slupcy spadło całe 5 litrów….. a w ciągu tygodnia 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, przemek28_28 napisał:

Ja też Wielkopolska, okolice slupcy spadło całe 5 litrów….. a w ciągu tygodnia 10

u mnie 52 litry i ma dalej padać, wszystko pływa w najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2175

Nas deszcze minęły 2 kilometry dalej spadło 32 litry a u mnie wtedy 3. To co spadło najpierw czyli całe 5 litrów po tym było 27 i wiatr więc obeschlo w jeden dzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3589

52 litry to po dniu wszysko wsiąknie , nie padało ponad miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
3 godziny temu, Alio napisał:

Chcę dać azot w buraki i kusi mnie pierwszy raz RSM dać.  Zawsze dotąd była saletra. Czy jest granica do której można go stosować?

Buraki już spore . 1/3 rzędów zakryta. Nie popali za bardzo? Oczywiście mam specjalne końcówki i rsm stosuję od wielu lat ale tylko rzepak i zboża.

Ja dawałem jak były mniejsze od Twoich ale pół godziny od rozlaniu popadało i żadnego poparzenia nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49
10 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Ja też Wielkopolska, okolice slupcy spadło całe 5 litrów….. a w ciągu tygodnia 10

Ja też powiat Słupca i u mnie nic nie pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jakich proporcjach można rozmieszać Lontrel żeby na pewno spalił duża bylicę i ostrozen a nie załatwił buraków ? Bo szkoda mi całych działek lecieć lontrelem jak problemy są tylko placowo a od miesiąca 0 deszczu także Lontrel to zabójstwo dla buraków w takich warunkach … bo myśle ze albo rozmieszam tak koło 0,5l/ha faworyta na około 2/3ha normlanie opryskiwaczem albo jakieś 06/0,8l/ha w ręczne opryskiwacze i się obleci ręcznie zawsze to buraki mniej dostaną a tylko chwasty bardziej się przyjara tylko ile tego dać żeby ich nie spalić …? I tak myśle ze opcja z ręcznymi opryskiwaczami będzie lepsza 25 ha to się spokojnie w dzień obleci a dysze przytrzyma się chwile dłużej na chwaście i nie będzie strat na burakach chociaż ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    126

a co tu kombinowac, 0,4l na ha masz max dawke i tyle zastosuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Witam.niektora komosa siega 15 cm,jest szansa na zniszczenie opryskiem jakims?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3589

Takiej 4 cm nie idzie zwalczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
5 godzin temu, miwigos napisał:

Takiej 4 cm nie idzie zwalczyć

Już nie pamiętam czy był to betanal progres czy Elite ale dawka jednorazowa była bodajże 3L/ha . Sąsiad dał 4L lub 5L i komosa taka 5cm padła. Proponuję skupić się na substancjach czynnych odnośnie komosy i je pomieszać, oczywiście koszt będzie a nikt nie zagwarantuje że skutek 100% także będzie . A co do rdestu kolankowego na wysokości 0.5metra to tylko pyramin go czyscił dawka 5-6litrow na /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    68
15 godzin temu, 85Tomekkk napisał:

Witam.niektora komosa siega 15 cm,jest szansa na zniszczenie opryskiem jakims?

Elite 2 l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
Napisano (edytowany)

Rozmawiałem dzisiaj z gościem z Związków plantatorskich to mówił że na siewy 2025 cena buraka prawdopodobnie 35e przy 16 polaryzacji KGS

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
6 godzin temu, Jk1976 napisał:

Elite 2 l 

wczoraj poszło 1,5elite+1,5 goltix titan + S 40 gram.dzis komosa wisi do dołu.oby nie dbiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    140
Napisano (edytowany)

@androproteam W P&L Glinojeck obstawiam 25-28 EUR/T przy 16, na razie żadnych konkretnych informacji nie słyszałem.

@85Tomekkk No to konkretnie dałeś. 40 g safari na raz to sporo, jeszcze w mix myślę że odważne posunięcie. Ale może u ciebie warunki pogodowe sprzyjające, w moim regionie to nie którzy sam metamitron stosują żeby buraków nie hamować, ogólnie deszczu kapnęło wczoraj troszkę, u innych już prawie międzyrzędzia zakryte. Jestem ciekaw efektu.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139
7 godzin temu, Jk1976 napisał:

Elite 2 l 

Chyba 2l randapu :D

1 godzinę temu, androproteam napisał:

Rozmawiałem dzisiaj z gościem z Związków plantatorskich to mówił że na siewy 2025 cena buraka prawdopodobnie 35e przy 16 polaryzacji KGS

Jeden glupi drugiemu naiwnemu nagadal glupot a ten powtarza na forum :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1902
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Chyba 2l randapu :D

Jeden glupi drugiemu naiwnemu nagadal glupot a ten powtarza na forum :D 

Tak? 30e rzucili się obszarniki powinni mieć nowi 60% ceny tych co sieją od 20 lat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
3 godziny temu, mds212 napisał:

Chyba 2l randapu :D

Jeden glupi drugiemu naiwnemu nagadal glupot a ten powtarza na forum :D 

Myślisz że jak ceny negocjacji zaczynają się od 30e/ t to KGS da 45e? Wracają czasy że dalej będą szukać plantatorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5634

A po co wy się na zapas martwicie?  Trendy na giełdzie sie zmieniają , pogoda wpływa na wszystkie uprawy na świecie i jak będzie rynek cukru wyglądał na koniec roku to możemy tylko spekulować. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adrrrian
      Cześć. Mam w tym roku bardzo duży problem z komosą białą w uprawie buraka cukrowego. Buraki były trzykrotnie odchwaszczane mieszaniną: Power Twin, Goltix, Venzar, Safari (nieżałowane było również adiuwanta Atpolan Bio Premium). Niestety najprawdopodobniej susza, a także przymrozek bezpośrednio po 2 zabiegu spowodowały, że środki nie podziałały jak należy. Być może troszkę przeciągnięty został też 1 zabieg. W ubiegły piątek (31.05) buraki zostały ponownie popryskane tym razem mieszaniną (Beetup Flo + Venzar, oczywiście z Atpolanem (tak doradził inspektor). Wczoraj (tj. 7.06) po raz piąty buraki zostały opryskane już samym Beetupem Flo również z adiuwantwem. Padać zaczęło u nas dopiero od 2.06, czy jest jeszcze szansa że środki doglebowe rozłożą się i coś podziałają? Niestety ale na chwilę obecną komosa ma ok 12 cm i pomimo bardzo dużych nakładów na odchwaszczanie nic już jej nie bierze. Nie wiem czym jeszcze mógłbym ją opryskać. Proszę o porady.
    • Przez miwigos
      Pytanie do urzytkowników , jak wam odpalaje te ciągniki zimą , bo mój ma nowy akumulator i słabo kręci, macie na to jakiś dobry pomysł  ?
    • Przez edwin1990
      Kupie kombajn orlik 669885749 lub pisac priv
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam, mam problem ze skrzypem w buraku cukrowym chce zastosować wapnovit, ale nie wiem, w jakiej dawce, ile ich wykonać i w jakim odstępie.
    • Przez Kamil2203
      Witam.Dlaczego tak jest że liście w buraku cukrowym maleją np w lipcu były do pół uda a Tera już są do pół łydki? 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj