yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

miwigos    3569

Bez safari są trzy  warianty

1. nie siać rzepaku- nierealny

2. siać conviso

3. nie siać buraków

 Czyli zostaje wariant drugi, tak za jakiś czas

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miwigos napisał:

Bez safari są trzy  warianty

1. nie siać rzepaku- nierealny

2. siać conviso

3. nie siać buraków

 Czyli zostaje wariant drugi, tak za jakiś czas

zostaje ściągnięcie safari na lewo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    15

Metamitron w dawkach powyżej 1400g/ha też całkiem dobrze działa na samosiewy rzepaku i jest praktycznie nieszkodliwy i bezpieczny dla buraka (wcale go nie hamuje i nie przypala). Minus taki że działa tylko w 30% nalistnie no i cena dość wygórowana około 80 zł/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1881
3 godziny temu, miwigos napisał:

Bez safari są trzy  warianty

1. nie siać rzepaku- nierealny

2. siać conviso

3. nie siać buraków

 Czyli zostaje wariant drugi, tak za jakiś czas

Sieje buraki i nie sieje rzepaku jestem nierealny? Ty swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Sieje buraki i nie sieje rzepaku jestem nierealny? Ty swoje

Jak masz kilkanaście ha i burak co czwarty rok, to może tak ,ale na dłuższą mete plony buraka , będą spadać, no i problemy z chwościkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    138

@ŻakowskiSławomir Przyznaj się że to nie to samo polo co wcześniej wrzuciłeś z chwastem, coś nie tak z prowadzeniem gps podczas siewu widoczne, druga sprawa to czyste pole, a trzecia za ładny burak nie widać zahamowania marmurkowatej struktury na tyle chemi co pisałeś, pewnie conviso nasiona - oczywiście z przymrużeniem oka, u mnie przy 8g safari w mieszance to min. 5 dni stoją.

@Michał98 80 zł/1 L to tanio metamitron ,  był już i po 120 zł, tylko jak sucho to chyba dużo słabszy efekt, safari idzie kupić poniżej 400 zł/120g ale wku... to straszne hamowanie buraka zwłaszcza z dodatkiem lontrela (major).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Norman napisał:

@ŻakowskiSławomir Przyznaj się że to nie to samo polo co wcześniej wrzuciłeś z chwastem, coś nie tak z prowadzeniem gps podczas siewu widoczne, druga sprawa to czyste pole, a trzecia za ładny burak nie widać zahamowania marmurkowatej struktury na tyle chemi co pisałeś, pewnie conviso nasiona - oczywiście z przymrużeniem oka, u mnie przy 8g safari w mieszance to min. 5 dni stoją.

@Michał98 80 zł/1 L to tanio metamitron ,  był już i po 120 zł, tylko jak sucho to chyba dużo słabszy efekt, safari idzie kupić poniżej 400 zł/120g ale wku... to straszne hamowanie buraka zwłaszcza z dodatkiem lontrela (major).

 

 

to drugie pole gdzie było identyczne zachwaszczenie, chętnie wrzucę z tamtego. wcześniej było zielono jak na łące a teraz rzędy się pokazały :D

ja tam ci wierzyć nie każe, piszę tylko co zastosowałem, przy takich dawkach chwast musiał paść.

Tak wyglądało to już po pierwszym zabiegu.

IMG_20240512_112430.jpg

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569
Napisano (edytowany)

To przypomnij co dawałeś , jakie dawki i daty zabiegu, dla mnie nieralne zwalczenie takiego zielnika

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
8 minut temu, miwigos napisał:

To przypomnij co dawałeś , jakie dawki i daty zabiegu, dla mnie nieralne zwalczenie takiego zielnika

oczywiście

pierwszy zabieg 2.05.   goltix 2l, 20 g safari, powertwin 1l, atpolan 1,5l, olej 250 ml   

drugi zabieg na jednej działce zrobiony 10.05 na drugiej 8.05. poszło 1,5l goltix, 15 g safari, 0,5 l powertwin, 2l beetup fluo, 0,8 atpolan i 200ml oleju

3 zabieg poleci w czwartek lub piątek, w sobotę ma padać a mam zamiar dodać venzar

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1881
6 minut temu, miwigos napisał:

To przypomnij co dawałeś , jakie dawki i daty zabiegu, dla mnie nieralne zwalczenie takiego zielnika

NIEREALNE, niemożliwy as jesteś xd wszystko jest realne tylko to co ty robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    138
Napisano (edytowany)

@ŻakowskiSławomir Nie no szacunek , zatrudnienie cię jako agronoma od uprawy buraka, może warunki inne u ciebie czy jak, nie chodzi w wiarę czy przekąs, nie wiem czemu u mnie tak stają, każdy kogo spotkałem to pyta co tak je przyjarałem, pierwszy zabieg bez safari 12.04 (faza liścieni), drugi 02.05 safari 8g, przy 20 to bym miał gołe pole, z trzecim czekam może coś kapnie, buraki moje o 50% mniejsze w porównaniu do sasiadów bez rzepaku, metamitron u mnie jakieś+ 50% w porównaniu do nich reszta podobnie 

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2149

W mojej okolicy u tych którzy dali Safari buraki stoją jak zaczarowane, tam gdzie szło bez safari 2x takie. U mnie przy dawkach po 10g jak zaczarowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Norman napisał:

@ŻakowskiSławomir Nie no szacunek , zatrudnienie cię jako agronoma od uprawy buraka, może warunki inne u ciebie czy jak, nie chodzi w wiarę czy przekąs, nie wiem czemu u mnie tak stają, każdy kogo spotkałem to pyta co tak je przyjarałem, pierwszy zabieg bez safari 12.04 (faza liścieni), drugi 02.05 safari 8g, przy 20 to bym miał gołe pole, z trzecim czekam może coś kapnie, buraki moje o 50% mniejsze w porównaniu do sasiadów bez rzepaku, metamitron u mnie jakieś+ 50% w porównaniu do nich reszta podobnie 

dziękuję za słowa uznania, gościu w sklepie ze środkami też był w szoku, mam tylko nadzieję że doczytałeś że buraki były w fazie 4-6 liści a u ciebie w fazie liścieni,  u mnie była taka łąką że wolałbym gołe pole i zasiać buraki jeszcze raz niż w lipcu całe rzędy plewić, powtarzam, buraki były ponad 40 dni po siewie, dlatego wytrzymały.

poza tym , odczuły to, tylko przyszło 17 l deszczu i wróciły do żywych :D 

2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

W mojej okolicy u tych którzy dali Safari buraki stoją jak zaczarowane, tam gdzie szło bez safari 2x takie. U mnie przy dawkach po 10g jak zaczarowane 

pytanie w jakiej fazie buraki i ile wilgoci w ziemii. u was mogły mieć 2 liście i stanąć, a moje w najlepszych miejscach miały 6, tutaj może być rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2149

Może….. nauczony doświadczeniem jak przespałem kiedyś chwasty w buraku bałbym się dopuścić do takiego zachwaszcsenia 

Ale jak widać u Ciebie działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569
27 minut temu, Norman napisał:

@ŻakowskiSławomir Nie no szacunek , zatrudnienie cię jako agronoma od uprawy buraka, może warunki inne u ciebie czy jak, nie chodzi w wiarę czy przekąs, nie wiem czemu u mnie tak stają, każdy kogo spotkałem to pyta co tak je przyjarałem, pierwszy zabieg bez safari 12.04 (faza liścieni), drugi 02.05 safari 8g, przy 20 to bym miał gołe pole, z trzecim czekam może coś kapnie, buraki moje o 50% mniejsze w porównaniu do sasiadów bez rzepaku, metamitron u mnie jakieś+ 50% w porównaniu do nich reszta podobnie 

 safari i co do tego

u mnie 

1. powertwin 1litr + ten olej + matramitron 1,5 litra + 5 g safari, rzepaki nie padły 

2, zbieg 8 dni po pierwszym  tak jak w pierwszym ale 20 g safari i 1 litr metramitronu, 5 dni po abiegu jest szansa że uschnie wszystko, buraki leko marmurkowate ale juz mija , nie spowolniło ich bo miałem kika szt. na rządku przykrytych dla kontroli, obecnie 3 para małyh liści do 1 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
32 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Może….. nauczony doświadczeniem jak przespałem kiedyś chwasty w buraku bałbym się dopuścić do takiego zachwaszcsenia 

Ale jak widać u Ciebie działa 

Sytuacja niedopuszczalna oczywiście żeby tak zapuścić pole, stwierdziłem że albo wyczyszcze wszystko albo się uda, nic do stracenia nie miałem.

10 minut temu, miwigos napisał:

 safari i co do tego

u mnie 

1. powertwin 1litr + ten olej + matramitron 1,5 litra + 5 g safari, rzepaki nie padły 

2, zbieg 8 dni po pierwszym  tak jak w pierwszym ale 20 g safari i 1 litr metramitronu, 5 dni po abiegu jest szansa że uschnie wszystko, buraki leko marmurkowate ale juz mija , nie spowolniło ich bo miałem kika szt. na rządku przykrytych dla kontroli, obecnie 3 para małyh liści do 1 cm

W pierwszym zabiegu przy dużym zachwaszczeniu rzepakiem trzeba dać 10-12 g safari i jeżeli jest odpowiedni moment to zwiększyć goltix, jak rzepak już wyskoczy to głównie safari niszczy rzepak. Goltix działa tylko w 30% nalistnie.

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569
Napisano (edytowany)

Jak był max pro to bez safari sie obyło, jedynie na trzeci zabieg , jęsli była taka potrzeba sporadycznie, ale sie skończył

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, miwigos napisał:

Jak był max pro to bez safari sie obyło, jedynie na trzeci zabieg , jęsli była taka potrzeba sporadycznie, ale sie skończył

Usunięcie safari to plucie w twarz plantatorów. Przy klasycznej uprawie nawet metamitron w górnej dawce nie zwalczy rzepaku. Pozostaje mocny zabieg doglebowy i pielnik. U mnie po wiosennej orce masa rzepaku, a oni środki wycofują 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1881
49 minut temu, miwigos napisał:

 safari i co do tego

u mnie 

1. powertwin 1litr + ten olej + matramitron 1,5 litra + 5 g safari, rzepaki nie padły 

2, zbieg 8 dni po pierwszym  tak jak w pierwszym ale 20 g safari i 1 litr metramitronu, 5 dni po abiegu jest szansa że uschnie wszystko, buraki leko marmurkowate ale juz mija , nie spowolniło ich bo miałem kika szt. na rządku przykrytych dla kontroli, obecnie 3 para małyh liści do 1 cm

Bez atpolanu? Błąd podstawowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    128

Atpolan bio dodajesz? Czy inny jakiś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Trzy dni temu drugi zabieg conviso+7g tribenuron , wczoraj pierwsza dawka boru + siarczan magnezu. Za tydzień pójdzie 10-12 g tribenuronu i zaraz po tym druga dawka boru i siarczan magnezu +coś na mszyce itp. profilaktycznie . Zamykam aż do chwoscika. 

IMG_20240512_184223.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569

Po co tyle granstaru , chwasty wychodzą ?

2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Bez atpolanu? Błąd podstawowy 

Przecież z powertwin jest olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
17 minut temu, miwigos napisał:

Po co tyle granstaru , chwasty wychodzą ?

Mam "koła" przytuli i przetrzymane komosy niby to się pozwijało, boję się że to przechoruje i się odnowi więc dla spokojnego sumienia dam a koszt praktycznie żaden .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj