yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

miwigos    3569

Ciapka idzie szybko naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139

Jak raz pognieciesz to nic sie nie stanie ale jak bedziesz 5x jezdzil po tym to juz kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    126

pryskac ,,lontrelem,, solo  wieczorem jak kolejne dni nadal powyzej 25 stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569

Żaden sasiąd ciapka nie pożyczy do oprysku ?, to nie jest skomplokowany ciągnik, wynajął bym usługe w ostteczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Dzięki Ulman trbenuronu dałem 5-ke do conviso  komosę położyło po dwóch dniach , robotę robi. Tu na tym zdjęciu z tej działki zaraz dopadł mnie ulewny deszcz po zabiegu myślałem że już po "ptokach " skutek trochę gorszy ale pomimo to daje radę.  Ale mam teraz inne pytanie bo pierwszy raz będę lał rsm 32 na buraki. Przedsiewnie dostały tylko 16 N . Mam zamiar polecieć teraz z rsm + siarka i dać od razu pełną dawkę czy podzielić na dwie części i czy do rsm można dolać od razu bor czy raczej osobno jechać z tym borem?

 

IMG_20240503_095525.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    20

ja bym poczekał z tym RSM na deszcz bo teraz tylko możesz sobie kłopotu narobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

U mnie ma właśnie padać poniedziałek i wtorek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Żaden sasiąd ciapka nie pożyczy do oprysku ?, to nie jest skomplokowany ciągnik, wynajął bym usługe w ostteczności

mało kto tego ciapka ma, a jak już ma to mentalność wygrywa. nie wiem czy jakbyś przyszedł to ktoś by ci pożyczył rower w okolicy 😂, ale no cóż, taki rejon wielkopolski

12 minut temu, Camry napisał:

U mnie ma właśnie padać poniedziałek i wtorek 

to chyba krajowe te deszcze, ale lać to dopiero jak będziesz miał 100% pewności, nawet może lekki deszczyk padać, inaczej narobisz sobie biedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    20
2 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

mało kto tego ciapka ma, a jak już ma to mentalność wygrywa. nie wiem czy jakbyś przyszedł to ktoś by ci pożyczył rower w okolicy 😂, ale no cóż, taki rejon wielkopolski

to chyba krajowe te deszcze, ale lać to dopiero jak będziesz miał 100% pewności, nawet może lekki deszczyk padać, inaczej narobisz sobie biedy

tylko współczuć takich sąsiadów. U mnie wystarczy 1 telefon do obojętnego sąsiada i zaraz jest pomoc, albo sam przyjedzie a jak nie może to użyczy sprzętu i w drugą stronę jest tak samo. Z sąsiadem trzeba żyć jak z rodziną  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2149

Ja nie pożyczam, ale pojechać pojadę zawsze, oczywiście nie do wszystkich tylko do tych na których sam mogę liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    128
5 godzin temu, Camry napisał:

Dzięki Ulman trbenuronu dałem 5-ke do conviso  komosę położyło po dwóch dniach , robotę robi. Tu na tym zdjęciu z tej działki zaraz dopadł mnie ulewny deszcz po zabiegu myślałem że już po "ptokach " skutek trochę gorszy ale pomimo to daje radę.  Ale mam teraz inne pytanie bo pierwszy raz będę lał rsm 32 na buraki. Przedsiewnie dostały tylko 16 N . Mam zamiar polecieć teraz z rsm + siarka i dać od razu pełną dawkę czy podzielić na dwie części i czy do rsm można dolać od razu bor czy raczej osobno jechać z tym borem?

 

IMG_20240503_095525.jpg

Tribenuron metylu? Buraki conviso go wytrzymują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Skowron16 napisał:

tylko współczuć takich sąsiadów. U mnie wystarczy 1 telefon do obojętnego sąsiada i zaraz jest pomoc, albo sam przyjedzie a jak nie może to użyczy sprzętu i w drugą stronę jest tak samo. Z sąsiadem trzeba żyć jak z rodziną  

w takim razie zazdroszczę, tak to właśnie powinno wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    20
28 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

w takim razie zazdroszczę, tak to właśnie powinno wyglądać

taka pomoc najbardziej jest u nas widoczna w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Skowron16 napisał:

taka pomoc najbardziej jest u nas widoczna w żniwa

to u nas możesz iść do 8 myślę, z czego 5 ci odmówi od razu bo oni też potrzebują, 2 powie że nie bo pomieszasz im oleje, zostaje ci ostatni który pożyczy, tylko ma dwie sztywne 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
7 godzin temu, Roxer napisał:

Tribenuron metylu? Buraki conviso go wytrzymują?

Jak widać dobrze się mają, mija tydzień od zabiegu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cobo    1

Panowie znajomy pojechał Buraka w dawce 40 g safari i 1,5 goltix  titan buraki ma w fazie pierwszej par liści . Jak sądzicie przeżyją one tak sporą dawkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    128

Wg mnie ogromne znaczenie ma ilość wilgoci. Jak pryskał po deszczu to będzie z nimi słabo. Jak w suszy to wg mnie na pewno przeżyją, chociaż muszą odchorować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Roxer napisał:

Wg mnie ogromne znaczenie ma ilość wilgoci. Jak pryskał po deszczu to będzie z nimi słabo. Jak w suszy to wg mnie na pewno przeżyją, chociaż muszą odchorować 

tylko dla mnie trochę strzał w kolano, jeśli była jeszcze wilgoć w ziemii to lepiej zwiększyć dawkę goltix a safari ściągnąć, ja daje 65 g safari na ha ale w 3 zabiegach, za to goltix idzie w prawie maksymalnej dawce w pierwszym zabiegu.

a safari działa tylko parząco, więc jak burak mniejszy to też przyłoży go nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2149
1 godzinę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

tylko dla mnie trochę strzał w kolano, jeśli była jeszcze wilgoć w ziemii to lepiej zwiększyć dawkę goltix a safari ściągnąć, ja daje 65 g safari na ha ale w 3 zabiegach, za to goltix idzie w prawie maksymalnej dawce w pierwszym zabiegu.

a safari działa tylko parząco, więc jak burak mniejszy to też przyłoży go nieźle.

Jak w 3 zabiegach? Kilka stron wstecz pisałeś że robisz dwa zabiegi i koniec, później dopytywałeś o większe dawki, a teraz nagle 3?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, przemek28_28 napisał:

Jak w 3 zabiegach? Kilka stron wstecz pisałeś że robisz dwa zabiegi i koniec, później dopytywałeś o większe dawki, a teraz nagle 3?????

Tak, poszła decyzja że 60-65g na dwa strzały bez sensu dawać. Więc idzie 3. Niestety przez popełniony błąd teraz będę męczył rzepak więc nie zdziw się jak za chwilę się okaże że safari pójdzie na ha nie 65 a  90g 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    126

Betanal elite miał w etykiecie ze 20g safari można było dodawać do litra betanlu

Rzepak to będziesz meczyl ale najbardziej umeczysz te buraki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2149

U mnie po mieszaninie 1 litr goltix, 0,2 venzaru, 10g safari i betasana 1.5 litra rzepak padł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj