adrianboss11

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Nic nie spada. Handlu prawie nie ma, a jak coś się trafi to cena wyjebana w kosmos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Mam ofertę zakupu ziemi klasa IVa i IVb 2,07ha w dwóch kawałkach oddalonych od siebie o kilometr. Pierwszy nie graniczy z żadnym moim polem ale jest doprowadzony do uprawy,ph uregulowane zasobności na średnim poziomie. Drugi graniczy z moja łąka i był nieuzytkiem przez ok 15lat.Problemem jest to że z działki 1ha ok 0.40ha to jest zarosniete krzakami bagno które schnie w okolicy koniec maja-czerwiec. Cena za całość 90tys bez możliwości podziału. W okolicy brak innych ofert sprzedaży pól uprawnych same działki budowlane. Ktoś coś podpowie cena raczej bez negocjacji jedyne co to opcja spłaty w 2 rocznych ratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

to jest taki teren że woda jest tam cały czas a drenów nie ma gdzie odprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Ja tam bym się pewne skusił, ale każdy ma swoje realia, możliwości oraz potrzeby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951
Dnia 17.01.2022 o 11:55, adrianboss11 napisał:

Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 

2 tysi + dopłaty podchodzą LHR

Ja mam jeszcze po 1 tonę za ha ale jak długo to nie wiem czy podniosą się czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
Dnia 20.02.2022 o 10:06, Andpol napisał:

2 tysi + dopłaty podchodzą LHR

Ja mam jeszcze po 1 tonę za ha ale jak długo to nie wiem czy podniosą się czy nie.

Zaraz będzie 3 tys spokojnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
7 minut temu, Andpol napisał:

Tyle nie dam. 

No raczej nikt normalnie nastawiony na zysk nie da chyba że będzie chciał być  parobkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Ostatnio to za dzierżawę trochę opytałem to żeby wziąć to trzeba do 1,5 t pszenicy dać + dopłaty i cena zaporowa choć są chętni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

mam oddalone 3ha, ogłosiłem jeszcze przed podwyzkami nawozów i paliwa, z rok temu, ON byl po 5,4, saletrzak koło 1100... warunek dopłaty moje, jeden sie zgłosił... i  trzech pytaczy,.... nikt nie wziął

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

80% redzina  4b, 15% piaszczyste pod ziemniaka , 5% pustynia dosłownie


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2022 o 11:19, GABBER85 napisał:

mam oddalone 3ha, ogłosiłem jeszcze przed podwyzkami nawozów i paliwa, z rok temu, ON byl po 5,4, saletrzak koło 1100... warunek dopłaty moje, jeden sie zgłosił... i  trzech pytaczy,.... nikt nie wziął

gdzie to ?

Kolega miał okazję wziąć 10 ha ale podziękował wysłał gościa do sąsiada - ten też podziękował, za połowę dopłat wziął kolejny ale już marudzi, że ma 6 km ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

U mnie maliniaki pchają się z Werbkowic Terebincow ceny ponabijali nie można nic kupić szlak mnie trafia jechać 15 - 20 km a później beczeć bo pieniędzy jemu brak jak oddać musi wszystkie raty. 

Teraz było kilka ha i znajomy to wzią za kombajn to drugi się obraził bo on chciał, gdzie tylko jakieś pole się znajdzie to tylko on może brać bo jemu się należy ale że buraki i fasolą przepadła wchwascie to nie ważne, ważne że 100 h jest. Głupi Baran .

Dnia 20.02.2022 o 10:06, Andpol napisał:

2 tysi + dopłaty podchodzą LHR

Ja mam jeszcze po 1 tonę za ha ale jak długo to nie wiem czy podniosą się czy nie.

Wogole 1 tona to już absurd i jeszcze właściciel weźmie dopłatę biznes życia . Wszystkiego narobili przez te PROFY ponabierali a teraz muszą podnosić dochód i jebie się w głowach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
Dnia 11.08.2022 o 07:48, Damianek20 napisał:

U mnie maliniaki pchają się z Werbkowic Terebincow ceny ponabijali nie można nic kupić szlak mnie trafia jechać 15 - 20 km a później beczeć bo pieniędzy jemu brak jak oddać musi wszystkie raty. 

Teraz było kilka ha i znajomy to wzią za kombajn to drugi się obraził bo on chciał, gdzie tylko jakieś pole się znajdzie to tylko on może brać bo jemu się należy ale że buraki i fasolą przepadła wchwascie to nie ważne, ważne że 100 h jest. Głupi Baran .

Wogole 1 tona to już absurd i jeszcze właściciel weźmie dopłatę biznes życia . Wszystkiego narobili przez te PROFY ponabierali a teraz muszą podnosić dochód i jebie się w głowach 

Który to taki mądry? Bo ja też te okolice i mam ten sam problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
16 godzin temu, rolnik039 napisał:

Który to taki mądry? Bo ja też te okolice i mam ten sam problem 

A skąd jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
17 minut temu, rolnik039 napisał:

Do Werbkowic mam 3 km 

Piłat Kowalski i Krupnicki nawet z terebińca się pchają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

A skąd jesteś ?

 

21 minut temu, rolnik039 napisał:

Do Werbkowic mam 3 km 

Po ile u was hektar ziemi i jaka klasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
23 minuty temu, Damianek20 napisał:

Piłat Kowalski i Krupnicki nawet z terebińca się pchają 

Piłat to chyba wiem który  krupnicki to nie a Kowalski to chyba ten co ma sklep w Werbkowicach  niech biorą przyjdzie czas że na tone nawozu nie będą mieli 😉 wtedy będzie płacz 

19 minut temu, Andpol napisał:

 

Po ile u was hektar ziemi i jaka klasa?

Klasa najczęściej od 1 do 3 są i czarnoziemy ale to trochę dalej odemnie 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
19 minut temu, rolnik039 napisał:

Piłat to chyba wiem który  krupnicki to nie a Kowalski to chyba ten co ma sklep w Werbkowicach  niech biorą przyjdzie czas że na tone nawozu nie będą mieli 😉 wtedy będzie płacz 

Klasa najczęściej od 1 do 3 są i czarnoziemy ale to trochę dalej odemnie 

Ale bałaganu narobili . Kowalski to dobry kombinator zresztą tam są takie rezerwy za jego ojca że szok, czasy komuny . A Piłat ten co koło cukrowni . A Krupnicki z dobromierzyc. Gość chciał za 6 h po 40 tys i obszedł wszystkich a jemu sprzedać miał po 26 tys tak chodzą pogłoski bo miał już niż na gardle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum
       
      Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 
       
      W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj