sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Gość   
Gość
16 godzin temu, PanPawel napisał:

Ty to jesteś dobry mistrz. Niby wszystko najlepiej robi wszystko najlepsze ma. Rolnik na sto wsi. A nie wie że sam azot nie składa się tylko na wysokość plonu 🤦

@PanPawel niestety MIWIGOS to jest rolnik na sto wsi, ale to trzeba widzieć żeby uwierzyć!

1 godzinę temu, miwigos napisał:

Kolego mylisz się temu co odpowiedziałem na wpis, to wiem gdzie mieszka, i tam po 8-8,5 tony pszenicy koszą na dobrej ziemi

Raczej o mnie chodzi.Przecież pisałem,że taki plon w tym sezonie we wsi zbierają po rzepaku.Teraz będę KRÓLEM PSZENŻYTA,bo się lepiej wpisuje w mój brak płodozmianu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

Ile taka Jarka jeszcze musi postać bo mam wyjazd pilny przed polowa sierpnia i tak się zastanawiam.  2 ha w sumie jest to się nie liczy ale wrócić i Się z tym grzebać to lipa . U mnie w okolicy w tym roku Jare wymiatają żebym miał ze 20 ha a nie 2 to bym wygrał 

20220728_210622.jpg

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiegoś "pewniaka" na pole z ph 5.0? Doprowadzam kawałek do używalności i póki co z roku na rok coraz lepiej... Myślałem o Ostrodze lub Patras. Co myślicie? Klasa 4a glina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86
2 godziny temu, alfa napisał:

Ile taka Jarka jeszcze musi postać bo mam wyjazd pilny przed polowa sierpnia i tak się zastanawiam.  2 ha w sumie jest to się nie liczy ale wrócić i Się z tym grzebać to lipa . U mnie w okolicy w tym roku Jare wymiatają żebym miał ze 20 ha a nie 2 to bym wygrał 

20220728_210622.jpg

Kolego ja pszenice jara to zawsze jako ostatnią koszę czasami nawet po bobiku. Zazwyczaj po 20 sierpnia chyba nigdy wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
7 godzin temu, alfa napisał:

Ile taka Jarka jeszcze musi postać bo mam wyjazd pilny przed polowa sierpnia i tak się zastanawiam.  2 ha w sumie jest to się nie liczy ale wrócić i Się z tym grzebać to lipa . U mnie w okolicy w tym roku Jare wymiatają żebym miał ze 20 ha a nie 2 to bym wygrał 

20220728_210622.jpg

Nie dawno chwaliłeś się że masz pszenicę które będą sypać 9-10 ton z ha , teraz piszesz że jak byś miał jarkę to byś wygrał . To ile ty kuźwa tej Jarki chcesz nakosić , skoro twierdzisz że na Jarek byś wygrał lepiej niż przy zimowej , której miałeś kosić po 9-10 ton z ha? 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
8 minut temu, mysza103 napisał:

Nie dawno chwaliłeś się że masz pszenicę które będą sypać 9-10 ton z ha , teraz piszesz że jak byś miał jarkę to byś wygrał . To ile ty kuźwa tej Jarki chcesz nakosić , skoro twierdzisz że na Jarek byś wygrał lepiej niż przy zimowej , której miałeś kosić po 9-10 ton z ha? 

Nie o to chodzi . Zasialem kukurydzy a był plan jara . I te działki które poszły dodatkowo kukurydza zamiast jarej są tak hu.... że jeszcze w życiu tak lipnej kukurydzy nie miałem jak żyje.  Będę je wykaszal raczej w pryzmę bo ziarna chyba nie msm co oczekiwać chyba że zaskoczy i mała kuku będzie miała wielka kolbę w co wątpię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

@STIG13 Nie ma ciśnienia z agencji, po prostu w tamtym roku dostałem dzierżawę na wiosnę, posiałem grykę, stalerzowałem ją w połowie lipca, na to wapno, i bardzo ładna pszenica urosła, mimo, że pole było zaniedbane. Zdaje sobie sprawę, że gryka aż tak nie urośnie przez dwa miesiące jak tamta, ale zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
8 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Poleci ktoś jakiegoś "pewniaka" na pole z ph 5.0? Doprowadzam kawałek do używalności i póki co z roku na rok coraz lepiej... Myślałem o Ostrodze lub Patras. Co myślicie? Klasa 4a glina...

Metronom 4.7 ph i wygląda nawet lepiej niż na 6ph

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Andpol Jak będzie wykoszona to napisze ile może być  a nawożenia  na jesień nie było żadnego. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

U mnie wczoraj belissa z ręki 21% wilgotności a jutro i niedziela deszcz więc żniwa nie tak szybko. Lokaty nie mierzyłem. Małopolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

U nas w małopolsce pow dąbrowski został jeszcze 3 dni koszenia i zostną tylko strączkowe i kukurydze. Dawno nie było tak wczesnych żniw.

Edytowano przez sylwek23111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kubawww napisał:

Metronom 4.7 ph i wygląda nawet lepiej niż na 6ph

Jak skosisz to pochwal się wynikiem. Nie chce wtopić i robie orientacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
51 minut temu, Samsung123321 napisał:

Jak skosisz to pochwal się wynikiem. Nie chce wtopić i robie orientacje

Myślę, że o tej odmianie nie jeden już pisał;)) ale jak skosze to napisze 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie, mieszkam na wschodzie okolice Siedlec i zawsze sialem pszenicę ok 25-30wrzesien i osiągałem 2 czasem 3 rozkrzewienia jesienią a wiosna stymulowalem saletra 200-250kg dodatkowe krzewienim . W tym roku zastanawiam się czy nie zasiac pszenicy ok 15-20.09 a na wiosnę ograniczyć N1 do 100- 150kg saletry tak żeby tylko pobudzić wegetacje bez krzewienia. Pytanie do praktyków wczesnego siewu, czy jest szansa na 3 pewne rozkrzewienia? planuje siać Ostrogę Emila i tytanike. Jak wiosna podchodzicie do N1 na takich polach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614

też jestem ze wschodu (LRA) i znam ludzi którzy zaczynają siać zaraz po Matki Boskiej Siewnej, zaraz po 8 września. u nas od kąd pamiętam staramy się zasiać właśnie między 15 a 20 września i nigdy nie narzekaliśmy na brak rozkrzewień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

U mnie taki jeden zawsze sieje jak da radę to i 5 września i obsadę to ma zawsze ponad 1000 kłosów tylko plonu mało i straszna presją chwastow nie pamiętam jeszcze żeby nie miał trochę miotły i jeszcze innego trochę no i duża fuzarioza ale nigdy nie dawał t3 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żniwa u mnie skończone!

Generalnie liczyłem na tonę więcej.Pszenica Kilimandżaro też rekordu nie dała.Siana bezorkowo po burakach 3.11.2021 w ilości 450szt.,bez NPK, wiosną kizeryt+2x zasilona saletra(250kg i 170kg). Jeden zabieg T2/3..plon 6,1t/ha

Pewne zaskoczenie:Euforia+ Kilimandżaro na polu po pszenżycie(monokultura od 2017)z pełną ochroną fungicydami plon ten sam! Lepiej jak pszenżyto Tadeusz w tych samych warunkach.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

O panie szybko . U mnie jeszcze nie wjechałem   . No w sumie zacząłem przeszłem zaglowniak na jednej działce.  Jedna dzialka ozimej to zielona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Euforia w tym roku najlepiej sypie i też w monokulturze zaskoczeni3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951
6 minut temu, ZELKOW napisał:

Euforia w tym roku najlepiej sypie i też w monokulturze zaskoczeni3

Ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark252a    4
Dnia 26.07.2022 o 21:34, miwigos napisał:

Nie przesadzaj , nie posiali nawozu to nie mają ,Ci co siali normalnie nie narzekają

No właśnie.Bo  nie każdego bylo stać kupować saletrę po 400 zł i są 4 tony pszenicy.Mam znajomego to u niego xo roku po 8 ton.nie ważne jaka pogoda i po ile nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

wiecie może jakie stawki będą za materiał siewny plus minus, macie już jakieś oferty, zastanawiam się w ogóle czy w tym roku nabywać jak będzie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj