sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

mysza103    2462
7 minut temu, BomV napisał:

U mnie przespana faza w pszenżycie. Pole nie równe w jednych miejscach kłos na wierzchu w innych dopiero się przebija, jechać samym 125 tebu czy 125 tebu I jakieś 100 azoksy + siarczan magnezu? Łan ogólnie zdrowy, opóźnienie spowodowane susza dziś ma być deszcz to jutro bym psiknal. 

Odradzam , jak jesteś w temacie na bieżąco to czytałeś moje komentarze jak sobie ładnie wyczyściłem pszenicę z pszenżyta pryskając właśnie grzybówką na kwitnące pszenżyto , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Ile siarczanu potasu dolistnie na pszenice dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
36 minut temu, mysza103 napisał:

Odradzam , jak jesteś w temacie na bieżąco to czytałeś moje komentarze jak sobie ładnie wyczyściłem pszenicę z pszenżyta pryskając właśnie grzybówką na kwitnące pszenżyto , 

Śledzę temat ale ty pryskales przy kwitnieniu u mnie ledwo kłos na wierzchu. Chcę zabezpieczyć łan bo nie wiadomo jaka pogoda będzie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
34 minuty temu, Miran napisał:

Ile siarczanu potasu dolistnie na pszenice dajecie?

600-800 gram potasu i około tysiąca fosforu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
19 minut temu, BomV napisał:

Śledzę temat ale ty pryskales przy kwitnieniu u mnie ledwo kłos na wierzchu. Chcę zabezpieczyć łan bo nie wiadomo jaka pogoda będzie, 

Z tym kwitnieniem to ciężko stwierdzić kiedy to jest , na przykład w pszenicy jak wyrzuca pylniki , to teoretycznie jest już przekwitnięta , chociaż nam się wydaje że dopiero wówczas kwitnie bo naocznie to widać , ale sam musisz podjąć decyzje , z drugiej strony jak piszesz że na razie pszenżyto jest zdrowe , to może po prostu wstrzymać się z opryskiem i poczekać aż przekwitnie i wówczas na spokojnie sobie zrobić oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

Ile razy już pryskalem pszenzyto jak pylniki miało wyrzucone ale nic się stało , Meloman miałem . Teraz bo wszystko pszenica sieje to T3 jak pylniki wyrzuca . Pada u mnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Z tym kwitnieniem to ciężko stwierdzić kiedy to jest , na przykład w pszenicy jak wyrzuca pylniki , to teoretycznie jest już przekwitnięta , chociaż nam się wydaje że dopiero wówczas kwitnie bo naocznie to widać , ale sam musisz podjąć decyzje , z drugiej strony jak piszesz że na razie pszenżyto jest zdrowe , to może po prostu wstrzymać się z opryskiem i poczekać aż przekwitnie i wówczas na spokojnie sobie zrobić oprysk

Czym pryskales że przy paliłeś i jakie warunki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 minutę temu, BomV napisał:

Czym pryskales że przy paliłeś i jakie warunki? 

Jak mówisz że czytasz temat to wczoraj przecież pisałem , bez sensu żeby co strona czy dwie , powtarzać to samo w koło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
Dnia 22.05.2022 o 22:05, mysza103 napisał:

Jeśli ci chodzi o zabieg grzybowy , to w tamtym roku elegancko sobie wyczyściłem pszenicę w której trafiało się sporo pszenżyta , pryskając celowo właśnie jak pszenżyto kwitło , efekt taki że ziarno pszenicy czyściutkie , nie było wcale ziarna pszenżyta

@Wojtek98 Góra jest normalnie zielona , być może odblask od śłońca lub coś z tych rzeczy ,

No nie do końca, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17
2 minuty temu, Papkin napisał:

Co to za choroba? 3 dni temu poszedł priaxor z tebu

IMG_20220525_125713.jpg

DTR prawdopodobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
Napisano (edytowany)
Dnia 24.05.2022 o 07:19, robert11054 napisał:

Czym pryskałeś od grzyba że  wyczyściło Ci  pszenżyto? U siebie mam trochę i chcę spróbować.  Wiem że od grzyba ale dokładnie  czym?

 

Dnia 24.05.2022 o 09:37, mysza103 napisał:

Robiłem sobie sam mieszaninę i wyszło coś jak soligor , priotiokpnazol+  tebukonazolu + dla wzmocnienia po 0,3 l tazera

Z czym nie do końca? @BomV

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

To teraz jestem w kropce. 

Olbo pojadę samym tebu albo odpuszczę wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Pszenica zaczyna się kłosić t2/t3 pójdzie 125g protio +100g azoksy + 100g tebu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
Dnia 24.05.2022 o 09:37, mysza103 napisał:

Czym pryskałeś od grzyba że  wyczyściło Ci  pszenżyto? U siebie mam trochę i chcę spróbować.  Wiem że od grzyba ale dokładnie  czym?

 

Dnia 24.05.2022 o 09:37, mysza103 napisał:

Robiłem sobie sam mieszaninę i wyszło coś jak soligor , priotiokpnazol+  tebukonazolu + dla wzmocnienia po 0,3 l tazera

W ubiegłym roku pryskałem azoskrobiną i protikonazolem w pszenżycie gdy miejscami słabsze zaczynało  kwitnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
Napisano (edytowany)
41 minut temu, Papkin napisał:

Co to za choroba? 3 dni temu poszedł priaxor z tebu

IMG_20220525_125713.jpg

37 minut temu, sisu napisał:

DTR prawdopodobnie

Według tego opisu , to na DTR to nie wygląda      Jak rozpoznać DTR-kę?

Początkowo choroba przejawia się w postaci małych, nieregularnych, owalnych plam, barwy żółtej lub brunatnej, które otoczone są chlorotyczną obwódką. Plamy mogą też występować bez obwódki, bądź występuje tylko sama chloroza. Z czasem w przypadku dużego nasilenia choroby, dochodzi do łączenia się plam

@6MaaJsTeR9 Może próbować , ja tylko mówię jak u mnie się stało , było tego tyle że się zastanawiałem w tą pszenicę wejść i wyrywać to pszenżyto , pózniej dałem se z tym spokój  , bo stwierdziłem że się wysypie na osobną kupę i po trochu będzie się dorzucać przy sprzedaży do dobrej , a jak się pózniej okazało to po żniwach się pszenżyta nie znalazło w ziarnie , nawet z tego ziarna mam w tym roku zasianą pszenicę 2 ha i jak na razie nic nie widać żeby jakieś pszenżyto w niej wyskoczyło . Miałem tej pszenicy wówczas zasiane 1,3ha , więc nie dużo , ale wszystko się dobrze skończyło . A najbardziej mnie szlak trafiał , że ta pszenica z pszenżytem była brana z CN

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
12 minut temu, mateusz16466 napisał:

jakie dawki praxiora i tebu??

0,75 priaxor+120tebu

Chyba że czymś jej zaszkodzilem,ale nie wydaje mi się. Poszedł do zabiegu jeszcze siarczan magnezu, basfoliar,dr green

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

@6MaaJsTeR9 Może próbować , ja tylko mówię jak u mnie się stało , było tego tyle że się zastanawiałem w tą pszenicę wejść i wyrywać to pszenżyto , pózniej dałem se z tym spokój  , bo stwierdziłem że się wysypie na osobną kupę i po trochu będzie się dorzucać przy sprzedaży do dobrej , a jak się pózniej okazało to po żniwach się pszenżyta nie znalazło w ziarnie , nawet z tego ziarna mam w tym roku zasianą pszenicę 2 ha i jak na razie nic nie widać żeby jakieś pszenżyto w niej wyskoczyło . Miałem tej pszenicy wówczas zasiane 1,3ha , więc nie dużo , ale wszystko się dobrze skończyło . A najbardziej mnie szlak trafiał , że ta pszenica z pszenżytem była brana z CN                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Wniosek z tego taki że ja miałem szczęście że pszenżyto się zapyliło a ty że nie zapyliło                                          

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie kiedy pszenica kwitnie jak sie wykłosi  w 100 % czy jak zaczyna sie kłosić bo nie wiem chce opryskać t2/t3 + mikro i kłosy widac ale jeszcze do końca nie wyszły z pochwy liściowej


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
37 minut temu, mich18 napisał:

Panowie kiedy pszenica kwitnie jak sie wykłosi  w 100 % czy jak zaczyna sie kłosić bo nie wiem chce opryskać t2/t3 + mikro i kłosy widac ale jeszcze do końca nie wyszły z pochwy liściowej

Kwitnie jak jest wykłoszona i ma kwiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

protiokonazol jest w sprzedaży czy też już został wycofany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj