sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

STIG13    896
5 godzin temu, Renault9514 napisał:

na T2 w pszenicy mogę dać w jednym zabiegu siarczan mg 7kg, dr green zboża 2kg, elatusa 0,9l i cerone 0,4l ? nie przypali flagowego czy lepiej jednak r2 osobno?

Ogólnie obawiałbym się 2 kg zbożowego ze względu na miedź. Ja specjalnie dlatego kupiłem kukurydza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449
37 minut temu, alfa napisał:

Zwracam honor na nie wyrwanej  wygląda to dobrze . A tam te brązowe to susza ale żółte albo przypalenia albo jakiś grzyb 

To z samego dołu to po prostu odrzucenie tych najsłabszych rozkrzewień , które były wiosna , a im wyżej te żółte liście to też odrzucenie przez suszę , tylko że to dopiero początek odrzucenia , natomiast same czubeczki liści to również wina suszy , bo pszenica dobrze odżywiona azotem , i azot się przemieszczając się w młode przyrosty liści , plus susza = przypalanie końcówek liści . Więcej grzechów nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Tu u mnie bez ochrony nie jest źle 

20220526_192610.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark252a    4

Panowie jak u Was z plodozmainem? Ile razy  maksymalnie siejecie pszenice po pszenicy?  3 razy po sobie to chyba maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449
1 godzinę temu, alfa napisał:

Tu u mnie bez ochrony nie jest źle 

20220526_192610.jpg

Jak bez żadnej ochrony , to rzeczywiście nie jest zle,

 

59 minut temu, Mark252a napisał:

Panowie jak u Was z plodozmainem? Ile razy  maksymalnie siejecie pszenice po pszenicy?  3 razy po sobie to chyba maksymalnie.

Rzepak 2 x pszenica i z powrotem rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mysza widzisz duza roznice  w pszenicy sianej po pszenicy a po rzepaku ?     dajesz cos na mineralizacje slomy w siewie pszenicy po pszenicy  ?  W tym roku u mnie bardzo duza roznica na plus w pszenicach po rzepaku. niby to oczywiste ale roznica jest naprawde spora i tak mysle nad sposobami niwelacji tego na przyszlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

do kiedy można pryskac medaxem na R2? Na dziś wyszedł liść flagowy na 80% pola a do poniedziałku przelotne deszcze i wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449

Wszystko zależy od warunków pogodowych , no i ja mam inne uprawy po rzepaku a inne po pszenicy . Po rzepaku leci 2xtalerzówka i siew pszenicy bezorkowo , ziemia jest ładna pulchna bez grud , więc wschody są lepsze , a pszenica po pszenicy leci talerzówka i potem orka , do tego pszenice po pszenicy staram się siać z 10 dni pózniej , żeby tak bardzo choroby podstawy żdzbła nie atakowały , ale ogólnie jak wszystko zagra dobrze to dużej różnicy nie widać , choć jak wspomniałem inaczej trochę podchodzę do uprawy po rzepaku i po pszenicy . W tym roku nie mam porównania bo mam po rzepaku , a to co miało być po pszenicy , to się z kolegą wymieniłem na pola i mam po warzywach , więc 100% mam pszenicę nie po przedplonie zbożowym

17 minut temu, masa24 napisał:

mysza widzisz duza roznice  w pszenicy sianej po pszenicy a po rzepaku ?     dajesz cos na mineralizacje slomy w siewie pszenicy po pszenicy  ?  W tym roku u mnie bardzo duza roznica na plus w pszenicach po rzepaku. niby to oczywiste ale roznica jest naprawde spora i tak mysle nad sposobami niwelacji tego na przyszlosc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132
Napisano (edytowany)

u mnie na większości pól idzie 2x pszenica i rzepak. po rzepaku pszenice sieje bezorkowo

Edytowano przez andrzej224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34

A sieje ktoś groch? Może by tym wejść w płodozmian, kula sieje i chyba wychodzi na tym dobrze. Ktoś jutro jedzie z Agroloku do Golub-Dobrzyń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449
1 minutę temu, huzieba napisał:

A sieje ktoś groch? Może by tym wejść w płodozmian, kula sieje i chyba wychodzi na tym dobrze. Ktoś jutro jedzie z Agroloku do Golub-Dobrzyń?

Ja miałem jechać , ale wypadły mi inne sprawy i odmówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373
Napisano (edytowany)

I pszenica powoli pokazuje kłosy.

IMG_20220526_181424.jpg

Po lewej stronie Euforia, po prawej Emil.

IMG_20220526_181131.jpg

Edytowano przez Sim95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242
1 godzinę temu, huzieba napisał:

A sieje ktoś groch? Może by tym wejść w płodozmian, kula sieje i chyba wychodzi na tym dobrze. Ktoś jutro jedzie z Agroloku do Golub-Dobrzyń?

Za miesiac przecież. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
24 minuty temu, Tomek90 napisał:

Za miesiac przecież. 

Z mojego regionu jutro wyjazd. Na co zwrócić uwagę przy tych poletkach, nie bylem nigdy, o cos mądrego można zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    493
miwigos napisał:

Czyli kupiłeś 24 zł taniej za litr  zamiennik od orginału który jest na lepszych nośnikach , pewniejsze działanie , mniejsze ryzyko przypalenia, w mieszance z grzybówką i mikro, podsumowując zaoszczędziłeś 7 zł na hektarze , czy warto dla tylu argumentów, , elumis też kupuje orginał, mogłem pomieszać z zamienników ale do 12 zł czy warto, bayer ,basf ,syngenta to najpewniejsze firmy i tego sie trzymam

Modus jest dobry na liśc flagowy , na pierwszy zabieg jest za zimno na ogół

Na liść flagowy retardant oddziałujący na gibereliny, to tylko wyciąganie kasy od frajerów 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3489

Według Ciebie sie nie nadaje ,to co na drugi zabieg na liśc flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    325

Z tymi T2,T2,T3 to temat rzeka. Opinie są tak rozrzucone że można się pogubić. U mnie dominuje pomysł, żeby dawać na T3 tebu+prochloraz/propico... Siarczan magnezu z T3 to nie słyszałem, jak tu niektórzy robia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
10 godzin temu, andrzej224 napisał:

u mnie na większości pól idzie 2x pszenica i rzepak. po rzepaku pszenice sieje bezorkowo

Tak samo robię do tego po rzepaku sieję pszenicę z centrali. Ile potrzeba czasu po oprysku do deszczu bo zastanawiam się czy wyjeżdżać bo deszcz nadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

zazwyczaj 2 godziny, zależy jaki oprysk. Ja T2 będę robił po niedzieli bo zimno i koło południa mówią o deszczu a na radarach widać, że coś się zbliża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Pany zabieg t3 wykonać należy gdy? Jak pszenica wyrzuca pylniki to jaka to jest faza połowa kwitnienia? Koniec kwitnienia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj