sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

huzieba    34

Stosował ktoś schelatowane mikroelementy od ARKOP lub inne produkty tj. Root Active, adiuwant Aqua soft. Bo mam możliwość zakupu po bardzo korzystnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
18 godzin temu, Zetix napisał:

Ktoś może ocenić czy jest to wyczyniec? 

IMG_20220411_135506.jpg

IMG_20220411_135439.jpg

Z takiej perspektywy i jakości zdjęcia trudno cokolwiek wywnioskowac. Zdjęcie makro by się przydało zwlaszcza na pochewkę lisciową. Wstępnie wyczyniec, ale istnieje prawdopodobieństwo że to życica trwała 

Edytowano przez Broody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysw5    8

Czy na T1 już czas czy wstrzymać się do przyszłego tygodnia? 

I jeszcze pytanie czy razem z T1 można dodać regulację np stabilan plus moddus.

Czy razem to wszystko ni zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

odpowiedz jest tylko jedna: TO ZALEŻY.

- od regionu kraju,
- od odmiany,
- od terminu siewu

U mnie już za późno zdecydowanie przespałem, u Ciebie może być za wcześnie. Pokaz kilka zdjęć roślin będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Nie szkodzi chyba że przymrozek będzie. Tak się praktykuje przecież. Ten tydzień chłodny w nocy zwłaszcza więc ja bym się wstrzymal. I jak Jacko pisał , zależy jaką faza pszenicy. Może jeszcze czas na regulacje

Edytowano przez Broody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysw5    8
6 minut temu, yacenty napisał:

odpowiedz jest tylko jedna: TO ZALEŻY.

- od regionu kraju,
- od odmiany,
- od terminu siewu

U mnie już za późno zdecydowanie przespałem, u Ciebie może być za wcześnie. Pokaz kilka zdjęć roślin będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć

Zdjęcie z piątku,  siana 20 września,  warmińsko mazurskie

20220408_154728.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam można n2 na pszenicę w postaci tam 28 czy za wcześnie w piątek deszcz zapowiadają A później raczej bez opadów 

20220412_102600.jpg

Edytowano przez Arturos21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

No właśnie, ja planowałem na T1 protiokonazol, ale jak to zadziała jesli w dniu oprysku będzie koło 20, a w kolejnych dniach ochłodzenie? Mam jeszcze Prokarb od biedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    465

Według mnie zadziała . Choć ja Protio to na T2 mam uszykowane . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ja raczej na T1 dam, siekiera na podstawę, septarioze, a na T2 Tazer tylko jeszcze nie bardzo wiem z czym, pewnie tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
43 minuty temu, Dastan napisał:

No właśnie, ja planowałem na T1 protiokonazol, ale jak to zadziała jesli w dniu oprysku będzie koło 20, a w kolejnych dniach ochłodzenie? Mam jeszcze Prokarb od biedy.

Idąc tym tokiem rozumowania to nigdy niczym się by nie pryskalo bo zawsze są jakieś ochlodzenia.Zeby w czasie zabiegu było 12 stopni i w nocy nie było przymrozku i wszystko się ładnie wchłonie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuję wjechać z odzywka dolistnie  5 kg siarczanu magnezu i 5 kg azolonu nutri npk + mikro.

Teraz moje pytanie, lepiej jutro (w dzień 14 stopni, a w nocy możliwe że spadnie do 1) czy w czwartek (w dzień 19 stopni w nocy 8 )  z tym, że od piątku w nocy przez kilka dni możliwe przymrozki. 

Jakie jest wasze zdanie ? 

Kolejna sprawa, czy lepiej pierwsze dokarmiać, czy może odchwaszczanie zrobić ? Nie było jesiennego. 

Na słabszym kawałku chyba pasowało by odżywić a potem odchwaszczanie zrobić, tak myślę. Jeśli się mylę to mnie poprawcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Jutro szykuje się na rzepak i przegląd pszenicy Jechać t1 i skracanie?

277931027_370167271700504_7693251288092435860_n.jpg

277858909_725558451806007_4457814423624507877_n.jpg

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Witajcie. Planuje zabieg T1 w pszenicy ozimej.
Kilka słów o stanowisku.
PH - 5,5; fosfor zawartość wysoka, potas zawartość średnia. Klasa gruntu - 4
Przedplon - rzepak ozimy, plon na poziomie 3t/ha
Przed uprawą ścierniska Wapniak koszelowski 500kg/ha
Pod orkę 3,5t/ha Kurzaka (wiem że mało ale rozrzuciłem to co miałem)
Pod korzeń 200kg/ha Polifoski 8
25.09.2021 - Siew, obsada 300 roślin/m2
11.10.2021 - Insektycyd (pojawiły się mszyce) Inazuma 0,15kg/ha
25.10.2021 - Herbicyd Quelex 0,25l/ha + Naceto 0,25l/ha
02.03.2022 - N1 Saletra 135kg/ha (46,5kg N/ha)
25.03.2022 - N2 RSM26+S 225l/ha (74kg N/ha)
Łącznie N w czystym składniku  120kg. Czy przy takim nawożeniu azotowym robić regulację wzrostu czy zrezygnować?
Planowany plon 6 - 7 t/ha. Byłby to zadowalający wynik i możliwy do wyciągnięcia na moich gruntach.
Planuje zabieg T1 + R1 połączony z mikro, siarczanem magnezu oraz dorzuć do tego aminokwasy. Chciałbym zapytać o wasze opinie.
Wirtuoz 0,8l/ha
Moddus 0,25l/ha
Dr Green 2kg/ha
MgSO4 - 5% roztwór - polecicie jakiś?
Aminokwasy AgroSorb Folium 1,5l/ha
Jakiś adiuwant żeby móc wymieszać mikro w którym jest miedź z prochlorazem który jest w Wirtuozie. Polecicie jakiś?
Dodatkowo planował bym na liść flagowy zabieg T2, dawkę Moddusa  zaniżyłem żeby ewentualnie dorzucić do T2 jeszcze trochę regulatora  wzrostu. Dawkę Wirtuoza też troszkę zaniżyłem bo łan narazie wygląda nie  źle i mam nadzieje ze po rzepaku nie będzie też mega presji chorób  grzybowych. Dodatkowo mam 10% górek których nie chciałbym przypalić  fungicydem. A Wirtuoz w składzie nie jest wcale taki slaby.
Aktualnie pogoda w moim regionie (łódzkie) poprawiła się pod względem  opadów. Mamy  dosyć dużo wody. Niestety temperatury nadal dość niskie.  Zboże nie jest jeszcze w fazie 1 kolanka. W czwartek prognozy pokazują  20 stopni. Później warunki do T1 były by na początku maja, ponieważ w  dzień 10-12 stopni a w nocy 1-3. Pojechalibyście z zabiegiem już teraz  gdy jest okienko pogodowe czy ze względu na wczesną fazę czekać do maja?  Zmienilibyście coś jeśli chodzi o środki i dawkowanie?
Czy ze względu na wilgoć dołożyć jeszcze trochę azotu w postaci RSM czy  granuli żeby wyciągnąć te 6-7t/ha czy może te 120kg/ha styknie?
Poniżej zdjęcia zboża, plantacji oraz prognoz długo terminowych dla mojego regionu.
Z góry dzięki za wszystkie opinie i podpowiedzi.

20220412_160826.jpg

20220412_160651.jpg

FB_IMG_1649781311769.jpg

FB_IMG_1649781315038.jpg

20220409_190703.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

właśnie wracam z pola pszenicy gdzie jeszcze w sobotę była pelnia krzewienia i myślałem że do świąt spokój, dziś zaglądam a tam już główne pędy podniosły się w górę i widać zalążek pierwszego kolanka. A jak u was sytuacja na wschodzie kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Jak myślicie mozna odchwaszczac jutro zboza? Zachod lodzkiego, ma byc od jutra cieplo, pozniej ochlodzenie. Środek jaki będę stosowal to axial komplett pak. 

Screenshot_20220412-192810.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
21 minut temu, Piffpaff napisał:

właśnie wracam z pola pszenicy gdzie jeszcze w sobotę była pelnia krzewienia i myślałem że do świąt spokój, dziś zaglądam a tam już główne pędy podniosły się w górę i widać zalążek pierwszego kolanka. A jak u was sytuacja na wschodzie kraju?

U mnie podobnie kolanko około 5mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Piffpaff u mnie na bwm podobnie kolanko zaczyna się odrywać od węzła w pszenicach sianych końcem września. Październikowe dopiero się krzewią. W czwartek planuje  70% n2 przed spodziewanym deszczem w postaci saletry a chwasty niestety chyba muszą poczekać bo tylko 2 dni bez przymrozkow 🙄

Vegeta ja bym poczekał aczkolwiek każdy decyduje sam🙂

A ta stacja jest jedną z najgorszych dostępnych. Sprawdzaj np na wunderground 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj