danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Gość   
Gość
Przed chwilą, hubertb napisał:

Nasze też jest ale mentalność nasza taka że jak brzmi niemiecko to lepsze. 

wiem ,

ale troszku mało tego naszego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, cinek1808 napisał:

Właśnie uchodźcy dostają wpie* od kiboli w Przemyślu

A to całkiem możliwe bo akurat nikt o klubie z Przemyśla nie słyszał ale o kibicach już tak. 

@V12 Było więcej ale nie wspieraliśmy jako konsumenci i poszło.... Lepiej kupić czajnik BSH niż Zelmer itd. 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3050
1 godzinę temu, DTaras napisał:

No fakt. Dziś nie było o banderowcach.

jak nie bylo-o rana jest o polskich banderowcach-zolnierzach przekletych,swieto dzisiaj maja

1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

W TV też widać murzynow na przejściu granicznym, niby studenci a kto ich tam wie. 

przyjedz do krakowa to zobaczysz ilu cudzoziemcow  wpolsce mieszka i pracuje- zamow z glovo jedzenie 🤣

1 godzinę temu, 4pakplus napisał:

Karabin (nie wiem jaki, bo nie miałem z nimi doczynienia), uważam, że każdy chłop\rolnik\miastowy powinien mieć we własnym domu - i te podstawowe przeszkolenie z używania karabinu. I amunicji na zapas.

w pare miesiecy populacja miast i wsi zmniejszyla by sie o pareset tysiecy ..jesli nie miales z bronia do czynie to pewnie sam bys sobie glowe odstrzelil.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Nie muszę u nas w sezonie truskawek to czarno od Ukraińców straczy mi tych widoków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, hubertb napisał:

 

@V12 Było więcej ale nie wspieraliśmy jako konsumenci i poszło.... Lepiej kupić czajnik BSH niż Zelmer itd. 

ja lubiłem/lubie  nasze marki nawet licencyjne . 

tera kupiłem zestaw lamp led  zespolonych do dwoch przyczep, Polskiej ,prywatnej firmy 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

W Krakowie to faktycznie można poczuć się jak w Londynie idziesz ulicą i każdy dialekt świata usłyszeć można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, cinek1808 napisał:

Właśnie uchodźcy dostają wpie* od kiboli w Przemyślu

I to są prawdziwi patryjoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, V12 napisał:

ja lubiłem nasze marki nawet licencyjne

Teraz dopiero kiedy już jest ciut zbyt późno zaczyna się poszukiwanie Polskiego wyrobu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808 napisał:

U nas jeden plantator truskawek zapłacił Ukraińcom Tyle co wszyscy z życiem a inni bez. A tamci do niego z pretensją że gdzieś płacą o 2 zł więcej. Rolnik nie zgodził się zapłacił swoje a oni odjechali. Przyjechali za 3 miesiące tak go zbili że warzywo 

I wyszło że każdy Ukrainiec bije bo mu za mało zapłacili. Białorusini czy Rosjanie czy nawet Polacy pracujący na zachodzie nie są Święci. Wszędzie można znaleźć takie przykłady. Tak czytam i nie wierzę. Wy widzicie co piszecie. osądzacie całe narody bo ktoś kiedyś coś komuś. bądźcie poważni. Nie wierzę że piszą to osoby których dziadkowie byli w takiej samej sytuacji jak teraz Ukraina. Ich zostawili, czyt. zach... i ta historia nie powinna już się powtórzyć... pomyślcie co piszecie. ps. Rosja to za bardzo ogólne pojęcie. Ukrainę napadli proputinowscy debile A nie Rosjanie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
30 minut temu, Agrest napisał:

Śp szwagier jeździł z pisklętami na Ukrainie i Białoruś.  I o Białorusi złego słowa nie powiedział. Inny świat inna kultura. 

Na Ukrainę jechał I nie miał pewności że wróci, a jak na politykę wchodzili to udawał zaprutego w trzy doopy i ewakuował się do kabiny bo jak twierdzi nożem by ćwiartowali.

Byłem tu i tu, szczera prawda. Ukraińcy są k**ewsko zawzięci. 

 

33 minuty temu, dysydent napisał:

żaden to news bo teraz w co najmniej połowie świata

- "- Rosjanom mieszkającym w Holandii grozi przemoc fizyczna - poinformowała rosyjska ambasada"

 

W Polsce ponoć  rosyjskie ciężarówki widać na parkingach, które mają powybijane lampy, szyby, pocięte plandeki... 

Trochę to głupota bo to nie kierowców czy też przewoźników wina. 

Info od kolegów - kierowców. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, marcin19071980 napisał:

I to są prawdziwi patryjoci

Raczej durnie, woda na młyn Władkowej propagandy ze dwa takie obrazki i wkroczy ich bronić. 

 

1 minutę temu, danielursus3p napisał:

Trochę to głupota bo to nie kierowców czy też przewoźników wina.

Jasne że tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
4 minuty temu, niesmiertelny88 napisał:

I wyszło że każdy Ukrainiec bije bo mu za mało zapłacili. Białorusini czy Rosjanie czy nawet Polacy pracujący na zachodzie nie są Święci. Wszędzie można znaleźć takie przykłady. Tak czytam i nie wierzę. Wy widzicie co piszecie. osądzacie całe narody bo ktoś kiedyś coś komuś. bądźcie poważni. Nie wierzę że piszą to osoby których dziadkowie byli w takiej samej sytuacji jak teraz Ukraina. Ich zostawili, czyt. zach... i ta historia nie powinna już się powtórzyć... pomyślcie co piszecie. ps. Rosja to za bardzo ogólne pojęcie. Ukrainę napadli proputinowscy debile A nie Rosjanie.

A powiedz co robili Ukraince Polakom jak nas Niemce napadli i okupowali w 43 r ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
6 minut temu, danielursus3p napisał:

Byłem tu i tu, szczera prawda. Ukraińcy są k**ewsko zawzięci. 

I dlatego od wieków jedynym sprawdzającym się systemem zarządzania jest  trzymanie za pysk, gonienie do roboty i kopanie po d*pie. Jak najmniej swobody bo im sie od tego w głowach pieprzy.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, hubertb napisał:

Raczej durnie, woda na młyn Władkowej propagandy ze dwa takie obrazki i wkroczy ich bronić. 

 

Jasne że tak!

No, może i zbyt wielką inteligencja się nie wykazują ale przynajmniej oni jakoś reagują na bandyctwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

@niesmiertelny88 sam miałem w tym roku akcje z Ukraińcami i dużo ludzi narzekało na niech. Nie neguje tego że potrzebna im pomóc. Bo sam pomagałem Ukraińcom jak szukali w Polsce samochodów , ciągników. Jeździłem załatwiać sprawy dla Nich. Pomagałem znaleźć pracę, latwilem zaproszenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674
28 minut temu, Agrest napisał:

Śp szwagier jeździł z pisklętami na Ukrainie i Białoruś.  I o Białorusi złego słowa nie powiedział. Inny świat inna kultura. 

Na Ukrainę jechał I nie miał pewności że wróci, a jak na politykę wchodzili to udawał zaprutego w trzy doopy i ewakuował się do kabiny bo jak twierdzi nożem by ćwiartowali.

 

7 minut temu, Ulman napisał:

Kilka osób mi to samo mówiło. Na Białorusi jest porządek w sensie dbałości o otoczenie ale też w w temacie  hierarchii władzy. Wiadomoże tam rządzi Łukaszenka, jego aparat i milicja, Rozgonił lumpów, złodziejaszków, lokalnych przewalaczy i z tego co mówili to można tam się czuć bezpiecznie. Na UPAinie mafie, układy łapówki złodziejstwo i bandyterka a państwo słabe i niewydolne. Trzeba wziąć poprawkę że Białoruś jako rejon jest jednym z najgorszych w europie . Oprócz soli potasowej i drewna nie maja nic. Ziemie podłe a klimat jeszcze gorszy do produkcji roslinnej. W porównaniu do ukrainy to mają pewnie z 10% potencjału.

A to żadna nowość, u nas w latach dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych też mafia i złodziejaszki miały się dobrze. Jak przyszło przejść jakąś szemraną dzielnicą w obcym mieście w nocy, to tylko się człowiek oglądał za siebie czy przypadkiem kosy nie dostanie. Znajomego ojciec jak w tamtym czasie knajpę prowadził to mafiozy po haracz przychodziły, jak nie chciał płacić to najpierw od czasu do czasu przychodzili i knajpę demolowali a później dostał wpie..dol. Dzielnicowy o tym wiedział, ale nic nie zrobił bo w łapę dostał i siedział cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

@cinek1808 Uwierz że nie ty jeden miałeś problemy z Ukraińcami. Gdybym nie mieszkał nie opodal Rzeszowa i nie był codziennie w centrum miasta nie mówił bym jak jest. Przyjeżdżają niektórzy nawet bez bagażu, nieomal natychmiastowo się ich dzieli rozwozi itp. Nie mogą się szwendać bo służb na miejscu czasem więcej niż na meczu 1ligowej drużyny. Panowie nie wiem jak wy sobie to wyobrażacie ale to nie jest pełen chaos. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja napisał:

A powiedz co robili Ukraince Polakom jak nas Niemce napadli i okupowali w 43 r ? 🤔

Mojemu wujkowi cyt, "rozjebali mi siostrę o płot" niemowlaka. Ale oni już dawno zdechłli i nie ma żalu do tych co teraz żyją. bo niby co oni mają z tym wspólnego?! NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
4 minuty temu, niesmiertelny88 napisał:

Mojemu wujkowi cyt, "rozjebali mi siostrę o płot" niemowlaka. Ale oni już dawno zdechłli i nie ma żalu do tych co teraz żyją. bo niby co oni mają z tym wspólnego?! NIC

Kultury i przyzwyczajeń tak łatwo w narodzie  nie zmienisz. 

Kurwde obywatel podwarszawskiej miejscowości przypomniał sobie że ma posesje na wsi i sprowadzi tu 2 rodziny swoich dwóch ukraińskich pracowników. Będę miał wesoło na przeciwko... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
7 minut temu, tomek222 napisał:

 

A to żadna nowość, u nas w latach dziewięćdziesiątych i wczesnych dwutysięcznych też mafia i złodziejaszki miały się dobrze. Jak przyszło przejść jakąś szemraną dzielnicą w obcym mieście w nocy, to tylko się człowiek oglądał za siebie czy przypadkiem kosy nie dostanie. Znajomego ojciec jak w tamtym czasie knajpę prowadził to mafiozy po haracz przychodziły, jak nie chciał płacić to najpierw od czasu do czasu przychodzili i knajpę demolowali a później dostał wpie..dol. Dzielnicowy o tym wiedział, ale nic nie zrobił bo w łapę dostał i siedział cicho.

Do tej pory są takie miejsca w mieście że lepiej tam nie łazić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674
20 minut temu, Ulman napisał:

I dlatego od wieków jedynym sprawdzającym się systemem zarządzania jest  trzymanie za pysk, gonienie do roboty i kopanie po d*pie. Jak najmniej swobody bo im sie od tego w głowach pieprzy.

Nie dziwne że się sprawdza, w końcu system sprawdzony przez Anglików, Niemców na Polakach.

3 minuty temu, hubertb napisał:

Do tej pory są takie miejsca w mieście że lepiej tam nie łazić. 

Jeszcze gdzieś są, ale już nie tyle i nie tak często co w tamtym okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
7 minut temu, niesmiertelny88 napisał:

Mojemu wujkowi cyt, "rozjebali mi siostrę o płot" niemowlaka. Ale oni już dawno zdechłli i nie ma żalu do tych co teraz żyją. bo niby co oni mają z tym wspólnego?! NIC

I co z tego że ich nie ma,  jak Banderze pomniki stawiają a działalność UPA uważają za patriotyczną? To jest to samo draństwo i nie ma żadnego znaczenia że obecnie żyjący jeszcze krzywdy nikomu nie wyrządzili. 

Stosując twoja logikę to nie można miec pretensji do Niemiec  i ruskich o II wojnę i do komunistów za komunę.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p napisał:

Kultury i przyzwyczajeń tak łatwo w narodzie  nie zmienisz. 

mieć pretensje do Niemca że miał dziadka w Wehrmachcie. stereotypy ciężko zmienić ale jest okazja. teraz, już to zresztą widać że Polak potrafi wybaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj