Polecane posty

marek1977    1334
1 godzinę temu, Krisma napisał:

Co sie dzieje nikt o rzepaku nie pisze?

Posprzedawali już?

Albo wywoża

Nie ma o czym zbytnio pisać ,trzeba czekać na 4 z przodu.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

U kogo te 2700?

U nas 1/3 towaru poszła po 3530 zł/t netto w zeszłym tygodniu jednego dnia, a następnego reszta po 3500 zł/t netto. Ceny na tamten moment ok 100 zł zaniżone ale to ukryty koszt depozytu. Czy dobrze, czy źle ... nie wiem, życzyłabym sobie i innym takiego sezonu co rok i nadal kibicuję żeby cena rosła jak najwyżej, bo wtedy kolejne żniwa wystartują z wyższego pułapu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569

Deka, czy zaniżone ,100 mniej jak Kruszwica , oni muszą zawieżć i magazynować , masz wybór magazynować u siebe zawieżć 80 km, policz rzetelnie czy warto

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1306
miwigos napisał:

Obecnie konrakt na  żniwa 2700

2760 już na dziś był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569

O tej porze to można na tone/ha podpisać i to ryzykowne i nie w tej cenie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1006

Rzepaki w moich okolicach białe liście od góry mają wiec jeszcze różnie może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569
3 godziny temu, KarolaKarotka napisał:

Strzelasz że będzie więcej na żniwa?

Mnie sprzedarz w żniwa nie interesuje ,chyba że dojdzie do 3tyś , to na 2 tony podpisze ,ale nie szybciej jak w marcu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

@ZELKOW a wypłacalni chociaż? Dla bardzo dużego gospodarza z moich okolic za odebrany rzepak bardzo przeciągali płatność.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1306
Florek93 napisał:

@ZELKOW a wypłacalni chociaż? Dla bardzo dużego gospodarza z moich okolic za odebrany rzepak bardzo przeciągali płatność.

pewnie termin zapłaty miał na kontrakcie , ogólnie jeszcze z nimi nie miałem do czynienia nie ich okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Ale ten rzepak niestabilny. Raz w górę raz w dół. Dziś znowu mocny spadek. Może ktoś ma jakieś info co teraz powoduje taką huśtawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Biedaczek
      Ostatnio przeczytałem ciekawy komentarz, cytuję:
      „Wszyscy dzierżawcy z kowr nie księgujcie faktur za czynsze tylko piszcie odwołania że czynsz jest źle naliczony bo w umowach jest cena pszenicy za ostatnie półrocze a nie za 11 kwartałów , ustawa z sierpnia 2023 nie unieważnia wcześniej zawartych umów , a weszła w życie z dniem 05.10.2023r. ja już pisałem odwołanie i pani w kowr była poirytowana że zarzuciłem wystawienie faktury niezgodnie z umową obowiązującą obie strony ale powiedziała że pójdzie to do analizy prawnej”
      wysłałem już pismo następującej treści:
      "Odwołanie
          Faktura vat nr ................. została wystawiona niezgodnie z obowiązującą umową, która nie została aneksowana. Zgodnie z podpisaną umową czynsz dzierżawy oblicza się na podstawie średniej ceny skupu pszenicy za dane półrocze. Prawo nie działa wstecz dlatego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2023 r. Dz. U. poz. 2749 odnosi się tylko do umów podpisanych po jego wprowadzeniu lub aneksowanych za obopólną zgodą.
         Powyższe odwołanie odnosi się, także do moich pozostałych umów z KOWR, za które jeszcze nie otrzymałem faktur"
      nie wiem czy wpisałem dobrą ustawę ale mam nadzieję, że to wystarczy.
      Czy ktoś już próbował walczyć i z jakim skutkiem? Myślę, że gdyby cena pszenicy nagle skoczyła do góry, ponad ich wyliczenia z 11 kwartałów:) w co nie wierzę to można by później aneksować taką umowę.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj