Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RU68    1113

Widzisz tobie nawet to przeszkadza . Mam takich którzy pamiętają że kiedyś im pomogłem wygrzebać się z problemów i starają się odwdzięczyć tak jak potrafią (a nawiasem za ha słomy do pozbierania to i tak psie pieniądze ).

I mam prośbę nie cytuj mnie bo jedyne co to prowokujesz widać że ciężko ci w życiu i nie potrafisz patrzeć na sukces innych i jesteś ponad i naj 

5 minut temu, margoo78 napisał:

Bardzo możliwe, że informache o tak niskich cenach kukurydzy i innych zbóż na ukrainie zamieszczają ruskie trole w celu wywołania paniki w naszym kraju i zdestabikiziwaniu rynku. Więc zanim łykniecie jakąś informację i puścicue ją dalej w eter to najpierw pomyślcie. Jeśli wszyscy będą powtarzać, że kuku po 500, to skupujący skrypulatnie to wykorzystają.

Kolego jeżeli rozmawiam z ukraińskim kierowcą (odbierającego  u mnie QQ ) którego rodzice mają gospodarstwo i on sam zaczyna temat że sprzedaję trzy razy drożej niż oni -to jest to ruski troll wysłany przez ruskich do mnie (nie wiedziałem że jestem tak ważny) .Na poważnie tam nie maja gdzie zmagazynować tego co zbiorą i wyobraź sobie że nie możesz sprzedać  masz pełny magazyn a na polu do zebrania zboże -co robisz opuszczasz cenę żeby opróżnić tyle że takich są tysiące  

Dnia 6.07.2022 o 10:39, Mateusz1q napisał:

Dziwne że paszarnie na zachodzie PL proponują 1250 jak loga kupić po 800

Trzeba napisać prawdę 1250 w cenniku a na pytanie mam na sprzedaż kilkaset ton odpowiedz na razie nie kupujemy  - dzwoniąc do pracownika na paszarni mówi że kukurydzę mają z wagonów ?. Po co mają się chwalić drobiarzom że że robią z ukraińskiej -żeby była presja na  obniżki ceny  pasz .A jeszcze lepiej QQ od Ukraińców (właściwie pośredników ) na papierze kupuje duży rolnik i im sprzedaje jako swoją niby krajową .Brać telefon i dzwonić kto kupi a nie kto ma cennik 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
17 minut temu, fabio napisał:

zboza rzepaak drogi a kuku po 500zl ku,,a

A ile przywieźli rzepaku czy innych zbóż z Ukrainy? a ile kukurydzy -52 000% więcej niż w całym zeszłym roku - dlatego rzepak ma tanieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
3 godziny temu, fabio napisał:

zboza rzepaak drogi a kuku po 500zl ku,,a

Pszenica w lokalnym skupie 940


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73
8 godzin temu, jacek1296 napisał:

?????

250lx7.4 zł tyle niestety wychodzi brutto. Piec na słome super sprawa tylko trzeba by zainwestować i pilnować tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Ja tydzień temu po 1300 netto zrobiłem 250 ton kuku i z resztą czekam bo cena rośnie i nie siejcie propagandy!

Mi też kierowca mówił że na jednym jakimś dużym kurniku zdechło ileś tysięcy kur po ukraińskiej kukurydzy i chłop nie chce o niej więcej słyszeć woli przepłacać za polską. A ile w tym prawdy to nie wiem

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że mokra może być bardzo tania ale sucha w lutym marcu będzie miała bardzo dobrą cenę ukraina nie  karmi całego świata zachód europy susze ameryka susze  unas może być kuku bardzo dużo ale zapotrzebowanie światowe będzie takie jak zawsze. więc czy ta kukurydza wyjedzie przez porty ukraińskie  czy polskie to jeden ch*j co z tego że paszarnie będą zasypane jak w porcie będzie ssanie na kukurydze

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Zobaczymy finalnie jakie bedą koszty w kukurydzy, to będziemy wiedzieć czy 1350 to dobra cena, pomijam już jakie będą plony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1498
16 godzin temu, Urbantraktor napisał:

Prawda jest taka że mokra może być bardzo tania ale sucha w lutym marcu będzie miała bardzo dobrą cenę ukraina nie  karmi całego świata zachód europy susze ameryka susze  unas może być kuku bardzo dużo ale zapotrzebowanie światowe będzie takie jak zawsze. więc czy ta kukurydza wyjedzie przez porty ukraińskie  czy polskie to jeden ch*j co z tego że paszarnie będą zasypane jak w porcie będzie ssanie na kukurydze

jak ropa bezie po 10 zł to transport z Podkarpacia będzie 200+zł na tonie a koszty jednakowe, a jak paszarnie bliżej brały to zawsze jakoś ta cena była bardziej wyrównana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    220

są informacje ,że pierwsze sześć statków  wpłynęło do Odessy  pod eskortą  ,po zboże  .. może coś się ruszy  z tym exportem  na UK 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1498

I matif cyk w dół, ciekawe kiedy kolejna podwyżka nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    534

W tym sezonie najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem byłoby zapakować mokrą kuku w rękaw i poczekać, bo suszenie to będzie drogi gips a mokra kuku z pod kombajnu zawsze ma kiepską cenę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 13.07.2022 o 15:36, margoo78 napisał:

W tym sezonie najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem byłoby zapakować mokrą kuku w rękaw i poczekać, bo suszenie to będzie drogi gips a mokra kuku z pod kombajnu zawsze ma kiepską cenę.

Gaz do suszenia kupilem wlasie pare groszy taniej niz rok temu , prąd tylko ma byc drozszy zobaczymy o ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    534

No chyba , że tak to koniecznie susz. Wtedy masz większą szansę zarobić na tej kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1846

Kontrakt na suchą grudzień podpisany po 1300, rok temu suszenie ze wszystkim amortyzacja suszarni i własną pracą 150 zł tona to niech w tym roku będzie 250 to mokra po 1000 a te ceny po 600 to RU niech sobie wsadzi naganiacz jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Zachodnia Polska kukurydza w coraz gorszym stanie, a nadchodzą afrykańskie upały. Plony będą kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MfKrystian
      Make dating stress-free and enjoyable with the best casual dating experience.
      Looking for fun companions for night adventures?
      Verified Damsels
      Prime casual Dating
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj