Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RU68    1113
1 minutę temu, tadi77 napisał:

To opisz jak ta panika wygląda bo nie rozumiem 

Weź telefon i dzwoń że masz na sprzedaż 1000 T i chcesz rozsądną cenę to się dowiesz i zrozumiesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
4 minuty temu, RU68 napisał:

Weź telefon i dzwoń że masz na sprzedaż 1000 T i chcesz rozsądną cenę to się dowiesz i zrozumiesz 

Gdzie mam zadzwonić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Mam pytanie -udajesz idiotę czy jesteś ? jak udajesz to ze mną raczej nie wypali a jak jesteś to współczucie (innego komentarza nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
5 minut temu, RU68 napisał:

Mam pytanie -udajesz idiotę czy jesteś ? jak udajesz to ze mną raczej nie wypali a jak jesteś to współczucie (innego komentarza nie mam)

Człowieku napis konkretne co masz na myśli a siejesz tylko panikę i to w każdym wątku w nawożeniu kukurydzy doradzasz innym aby nie dozywiali kukurydzy bo będzie za darmo powtarzam przedstaw jakieś merytoryczne argumenty a nie że widziałeś parę tirów z kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Powtarzam nie siejemy paniki inni to wykorzystują przeciwko nam nakręcanie się nic nie da 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Napisałem ci Brzeg to jedz i zobacz jak wagony do rozładunku czekają na klienta kupno od ręki -Paszarnie i młyny nawet ceny nie podają tylko odpowiedz nie kupujemy (żeby nie obrażać starego klienta ) a terminowo mamy okres gdy co roku QQ zwyżkowała i pomyśl że masz w magazynie kilkaset albo kilka tysięcy ton .To że masz nadzieje ok nadzieja umiera ostatnia .Obym nie miał racji co do cen na jesień .Do bioagry dziesiątki wanien dziennie z QQ suchą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

W ub roku o tej porze były ogłoszenia o kontraktacji kukurydzy na jesień, obecnie od wiosny cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1969

U nas jest kontraktacja, ale 250 zł taniej niż przed pierdolnikiem ukraińskim.  Z 1000 na 750 zł netto.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
10 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Z 1000 na 750 zł netto.

🤦‍♂️za suchą czy mokrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Obawiam się że jeśli dalej utrzyma się taki przywóz suchej kukurydzy z UA, koszty suszenia bedą dalej bardzo duże, to mokra kukurydza będzie dużo tańsza. Worki z kukurydzą już zalewają Polskę, a co będzie po tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Na wschodzie jest taka suszara, ze jak weekand nie bedzie burz to uschnie kuku, takze to na razie problem nr 1

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
6 godzin temu, Unexpected napisał:

Na wschodzie jest taka suszara, ze jak weekand nie bedzie burz to uschnie kuku, takze to na razie problem nr 1

Ja jestem na wschodzie Mazowsza i jest dramat. Ze trzy tygodnie temu była jakaś burza a tak to już nie pamiętam kiedy normalnie padało. 

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Wczoraj dzwoniłem do kolegi z Chrubieszowa jego koledzy przeładowują QQ z UA w ciągu miesiąca przeładowali dużo więcej niż  poprzednio w ciągu roku .W Polsce już brakuje wagonów na zboże bo wszystkie załadowane QQ .Bioagra nie chce słyszeć o kontraktach na jesień mają suchą po 900 zł -więc po ile chcecie na jesień niecałe  500? bo z kalkulacji kosztów suszenia tak wynika a do rękawów pakować nie będą bo komu sprzedadzą? Tak można się łudzić że wojna się skończy że paliwa potanieją i że będziemy zdrowi piękni młodzi i bogaci -ale czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
33 minuty temu, RU68 napisał:

Wczoraj dzwoniłem do kolegi z Chrubieszowa jego koledzy przeładowują QQ z UA w ciągu miesiąca przeładowali dużo więcej niż  poprzednio w ciągu roku .W Polsce już brakuje wagonów na zboże bo wszystkie załadowane QQ .Bioagra nie chce słyszeć o kontraktach na jesień mają suchą po 900 zł -więc po ile chcecie na jesień niecałe  500? bo z kalkulacji kosztów suszenia tak wynika a do rękawów pakować nie będą bo komu sprzedadzą? Tak można się łudzić że wojna się skończy że paliwa potanieją i że będziemy zdrowi piękni młodzi i bogaci -ale czy to możliwe?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, tadi77 napisał:

 

Coś nic nie wpisałeś a z lekka o tobie myślałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 godziny temu, RU68 napisał:

Wczoraj dzwoniłem do kolegi z Chrubieszowa jego koledzy przeładowują QQ z UA w ciągu miesiąca przeładowali dużo więcej niż  poprzednio w ciągu roku .W Polsce już brakuje wagonów na zboże bo wszystkie załadowane QQ .Bioagra nie chce słyszeć o kontraktach na jesień mają suchą po 900 zł -więc po ile chcecie na jesień niecałe  500? bo z kalkulacji kosztów suszenia tak wynika a do rękawów pakować nie będą bo komu sprzedadzą? Tak można się łudzić że wojna się skończy że paliwa potanieją i że będziemy zdrowi piękni młodzi i bogaci -ale czy to możliwe?

Chude czasy nadchodzą…..

zasypią nas zbożami, kukurydza i rzepakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
1 godzinę temu, tadi77 napisał:

 

Taniego paliwa się nie spodziewaj. Nawet jak baryłka ostatnio spadła o około 15% to w hurcie Orlen i tak zostawił praktycznie cenę w miejscu. (zwiększył sobie marże). 

Wcześniej takie obniżki baryłki natychmiast przekładały się na ceny w hurcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Chude czasy nadchodzą…..

zasypią nas zbożami, kukurydza i rzepakiem

A za dzierżawe i tak płacą po 1000zł do hektara a nawet i więcej jak więszke kawałki... Sam jednemu zaproponowałem po 800zł plus jego dopłata bo dość dobra ziemia to od razu mowi że nie ma szans za tyle...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
3 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

A za dzierżawe i tak płacą po 1000zł do hektara a nawet i więcej jak więszke kawałki... Sam jednemu zaproponowałem po 800zł plus jego dopłata bo dość dobra ziemia to od razu mowi że nie ma szans za tyle...

Do czasu. Przyjdą chude lata to będą prosić żeby ktoś uprawiał


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
3 godziny temu, RU68 napisał:

Coś nic nie wpisałeś a z lekka o tobie myślałem 

Jeszcze kukurydza nie urosla a wy się nakręcacie panika jest nie potrzebna kto wie co będzie za trzy miesiące zawsze przed żniwami w lipcu rynek wywołuje taki haos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj