Polecane posty

danielhaker    6901

Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2022? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na cen? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!

Link do tematu z roku 2021:

 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
21 minut temu, danielhaker napisał:

Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2022?

Tego nawet wróżbita Maciej nie wie☹️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

oby cena mokrej we zniwa nie była niższa niż w 2021 roku bo trzeba będzie dokładac do interesu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Cenę będzie kreować pojemność Chińskich magazynów  i chęć zakupów -już mają w magazynach więcej niż wszystkie pozostałe kraje razem wzięte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

A ja dalej się zastanawiam czy zaryzykować i zasiać 🙈 do maja daleko


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5020

@pedro2 a nawozy masz? Bo po tych cenach co są teraz to obłęd. Chociaż do tej pory na kukurydzy ludzie raczej nie tracili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Azotu 80% mam, polidapu 2 t i soli 2t bo pod pszenżyto nie dałem. W tym roku trzeba kombinować co zasiać żeby na zero przynajmniej wyjść. U nas krochmalnia odwala lipę, ziemniaki mocno ograniczam, jest miejsce na qq, ale zero doświadczenia w ziarnowce, lekkie ziemie i jak przyjdzie susza to na qq się wyłożę. Ostatnie dwa lata mokre to człowiek już zapomniał... 

Do ziemniaka ok 1200 dopłaty do skrobi, to też trzeba liczyć... Najrozsądniej byłoby grochem obsiać, mam 5t ziarna. Nie wiem, może krochmalnia pójdzie po rozum do głowy i podniosą cenę

Pierwszy rok z dawien dawna nie wiem co siać. Wszystko do góry nogami wywrócone


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Kuku na ziarno jest wdzięczna uprawą. Najmniej błędów można popełnić a na wodę z nieba przy niczym nie mamy wplywu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

U nas nikt na ziarno nie siał nigdy, nie wiedząc jak to faktycznie plonuje ( nie chce się wierzyć w te 14-16t na af😁) i jak wygląda sytuacja ze zwierzyną jeśli tylko moja qq będzie stała do grudnia jest dużo obaw. Nakłady nie małe, nie jest to dobry czas na testowanie. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Dziki. To jest najgorsze. Do grudnia nie musi stac. Nie bede pisał ze miałem po 16 ton, na lekkich ziemiach gdzie obornik idzie co 2 lata i jak popadało miałem po 10 ton takiej około 28-30%. Na lepszych idzie rzepak lub buraki. 
większość idzie na kiszonke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
7 godzin temu, Rrolniik napisał:

w pobliskiej paszarni sprzedają po 1250 netto :(

Skad w tej cenie klienta złapać? 

2 godziny temu, pedro2 napisał:

A ja dalej się zastanawiam czy zaryzykować i zasiać 🙈 do maja daleko

A co to za ryzyko jedna z prostrzyvh upraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Jeśli nie wiesz co za ryzyko to zapytaj taty jakie są koszty w qq w porównaniu np. do grochu.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Jeśli nie wiesz co za ryzyko to zapytaj taty jakie są koszty w qq w porównaniu np. do grochu.

To siej groch male koszty male ryzyko maly zysk

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Dnia 2.01.2022 o 00:03, Jurek87 napisał:

Skad w tej cenie klienta złapać? 

A co to za ryzyko jedna z prostrzyvh upraw

podlasie, na olx w promieniu 30km kilka ogłoszeń, taniej jak 1200 nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
pedro2 napisał:

Jeśli nie wiesz co za ryzyko to zapytaj taty jakie są koszty w qq w porównaniu np. do grochu.

przy grochu większe ryzyko bo a to grad moze przed zniwami wymlocic czy silny deszcz lub mozna przedobrzyc i sie wylozy calkiem. a to trzeba z opryskiwm na robaka dobrze trafic ja jak mialem ostatnio groch to 3 razy pryskalem na robala i tak sie trafial w ziarku mimo oprysku. dodatkowo problem w mojej okolicy ze zbytem sprzedaza no i cena byl rok ze sprzedawalem po 1200zl i po 1000zl a byl rok ze po 850zl sprzedawalem a plon 3.5t z ha kiedys chociaz doplaty bialkowe byly wysokie bo i po 1250 do hektara a teraz jest chyba z 370zl


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 3.01.2022 o 13:46, wojtal24 napisał:

przy grochu większe ryzyko bo a to grad moze przed zniwami wymlocic czy silny deszcz lub mozna przedobrzyc i sie wylozy calkiem. a to trzeba z opryskiwm na robaka dobrze trafic ja jak mialem ostatnio groch to 3 razy pryskalem na robala i tak sie trafial w ziarku mimo oprysku. dodatkowo problem w mojej okolicy ze zbytem sprzedaza no i cena byl rok ze sprzedawalem po 1200zl i po 1000zl a byl rok ze po 850zl sprzedawalem a plon 3.5t z ha kiedys chociaz doplaty bialkowe byly wysokie bo i po 1250 do hektara a teraz jest chyba z 370zl

No wlasnie koledze w tym roku groch po nawałnicy kosiłem , 3ha z 6 godzin heblowalem a i tak z połowa została bo pole nie rowne i z kamieniamy ... zabrał sie na 4.5 tonową przyczepę. Kukurydze za to w okolicy byly od 9 do 15t.

Dnia 3.01.2022 o 11:16, Rrolniik napisał:

podlasie, na olx w promieniu 30km kilka ogłoszeń, taniej jak 1200 nie ma :(

Skad jestes? mam kolo 150t suchej sokolow podl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

@Jurek87 gmina Łapy, jak masz taką ilość to przyjmij taktykę handlarzy wystaw do sprzedania w różnych miejscowościach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podlaskie 1050 -1060 netto


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidor    0

Rok 2021 był rokiem dobrym dla tych co nie kontraktowali QQ od wiosny po 450 -500 itp. A w 2022 wydaje mi się, raczej też nie warto kontraktować przy obecnej sytuacji gospodarczej, głównie inflacji i idrogich nawozach. Aktualnie 700 zł netto kontrakt na mokrą jesien 2022.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
16 minut temu, Pomidor napisał:

Rok 2021 był rokiem dobrym dla tych co nie kontraktowali QQ od wiosny po 450 -500 itp. A w 2022 wydaje mi się, raczej też nie warto kontraktować przy obecnej sytuacji gospodarczej, głównie inflacji i idrogich nawozach. Aktualnie 700 zł netto kontrakt na mokrą jesien 2022.

u kogo kontrakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 7.01.2022 o 17:50, DamianRolnikSkup napisał:

Podlaskie 1050 -1060 netto

dasz po 1060 netto?  , 08-300 Sokołów Podl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na ten moment obnizka do 1040 netto, euro spadło drastycznie


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj