Polecane posty

karol    34

Screenshot_20220425-101158_Samsung Internet.jpg

Fermy Drobiu Woźniak jakby ktoś nie wiedział

Edytowano przez karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, Camry napisał:

Temat o pszenicy ,ale już dziś wiem że podpisana umowa kontraktacyjna w lutym dotycząca buraków cukrowych to był strzał w kolano ,inne uprawy także zostają w tyle .Zwariowany rok ,czas pokaże i zweryfikuje rynek bo tak nie może być . Co do pszenicy to czuję że chyba pójdzie jeszcze w górę .

Kalkulator Ci zamarzł, że w lutym umowę na buraki podpisałeś? xD  Tych co się dali naciągnąć w sierpniu jeszcze rozumiem, bo były inne ceny nawozów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

na rzepak ma cene fajna ale pszenica to dno. ciekawe jak bedzie przebiegala wegetacja bo najblizsze tygodnie temperatura ma wynosic ma 16 stopn w dzień 5-6 w nocy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
2 godziny temu, V12 napisał:

 w sezonie nie bedzie dobrej ceny, jak zwykle.

W tym sezonie cena może być dobra , a na przełomie roku bardzo dobra ...

 

Z resztą dziś cenami rządzą spekulacje a nie tyle że jakiś kraj kupuje bo potrzebuje na już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja twierdze, ze czasie koszenia bedzie nizej jak teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, mds212 napisał:

Myslsiz z einternet jest bardziej wiarygodny od telewizji?

Zależy gdzie sie bywa w tym enternecie... trzeba umieć czyscic ziarno od plew , ostatnie lata sklaniaja do refleksji...

Do tego obserwacja rzeczywistego swiata, i po pierwsze MYSLENIE bo świat to interes i w nim sie nic przypadkowo nie dzieje, 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

To gdzie bywasz w tym internecie po informacje obiektywne?
I skoncz z tymi frazesami o mysleniu bo opdrazu mam wrazenie ze mam przed soba płaskoziemce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
14 godzin temu, V12 napisał:

tak ?? ja nie wiem bo cały czas jest niska i nie zanosi sie żeby była na tyle wysoka dla mojej opłacalności co przy tym robie,

a za darmo baaaardzo nie lubie robić, jak za darmo to nic nie robić przynajmniej gnoty nie bolą a inny sie nie bogaci na mojej pracy 

Pytanie tylko z czego dokladasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do gospodarki na razie nie dokladam z innej pracy. 

Ale tera sie jaja robia z opłacalnoscia i moze trza bedzie myslec co dalej .

 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys777    15

na skupach dolnośląskie 1600 netto, kontrakty koniec maja 1680zl.  

ciekawy jestem czy to zasługa pomocy naszych "braci" ze wschodu bo podobno zboże u nich około 1000-1100zł za tonę plus transport i ciężarówki wożą na całego.

na młynach i skupach mówią ze nas Czesi i Słowacy zalewają zbożem a wszystko z ukrainy jedzie...  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Z tym transportem z ukrainy to może być zbawienie dla naszych przetwórców do czerwca bo jak ruskie zaczną masowo pola palić to się okaże że w żniwa cena może być większa niż obecnie. W dolnośląskim potwierdzam firmy skupujące twierdzą że przetwórcy już nakupili do żniw odbiory jeśli coś do zabrania to po 15 maja. 

Do tego całego bałaganu brakuje chińczyków którzy stwierdzą że ich zbiory nie są rewelacyjne, a podobno stan zbóż tam nie był rewelacyjny...

https://forsal.pl/swiat/chiny/artykuly/8402002,chiny-rolnictwo-produkcja-ograniczenia-koronawirus-ceny-nawozow.html

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Kalkulator Ci zamarzł, że w lutym umowę na buraki podpisałeś? xD  Tych co się dali naciągnąć w sierpniu jeszcze rozumiem, bo były inne ceny nawozów...

Przecież już są aneksy.Wszędzie wiedzą,że sobie wodę w cukrowni przerabiać też mogą.Wszyscy o cenach,a w kuj.-pom. susza totalna i CO nazbieramy?Że cztery tony po tych mitycznych cenach.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Ostrzeżenie dla ekonomii. Może czekać nas "jedna z największych klęsk głodu w historii ludzkości"

Rosja odgrywa kluczową rolę w globalnym zaopatrzeniu w nawozy. Eksperci obliczyli już, jak poważne będą konsekwencje niedoborów związanych z wojną. W przeciwieństwie do innych kryzysów, w tym przypadku zbliżająca się katastrofa rozwija się podstępnie.

 W 2023 r. doświadczymy jednej z największych klęsk głodu w historii ludzkości — przewiduje Matthias Berninger, były parlamentarny sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Ochrony Konsumentów, Żywności i Rolnictwa

Ceny nawozów wzrosły kilkukrotnie. Oznacza to, że wielu rolników nie może już sobie pozwolić na zakup nawozów, co może doprowadzić do bardzo niskich zbiorów

Rosja odgrywa kluczową rolę w globalnym zaopatrzeniu w nawozy. Imperium Putina, wraz ze swoim sojusznikiem — Białorusią, jest jednym z największych producentów nawozów sztucznych i potasu.

Wiec pszenica będzie kosztować bardzo dużo bo złotem nikt się nie naje .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061
4 godziny temu, galan99 napisał:

Ostrzeżenie dla ekonomii. Może czekać nas "jedna z największych klęsk głodu w historii ludzkości"

Rosja odgrywa kluczową rolę w globalnym zaopatrzeniu w nawozy. Eksperci obliczyli już, jak poważne będą konsekwencje niedoborów związanych z wojną. W przeciwieństwie do innych kryzysów, w tym przypadku zbliżająca się katastrofa rozwija się podstępnie.

 W 2023 r. doświadczymy jednej z największych klęsk głodu w historii ludzkości — przewiduje Matthias Berninger, były parlamentarny sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Ochrony Konsumentów, Żywności i Rolnictwa

Ceny nawozów wzrosły kilkukrotnie. Oznacza to, że wielu rolników nie może już sobie pozwolić na zakup nawozów, co może doprowadzić do bardzo niskich zbiorów

Rosja odgrywa kluczową rolę w globalnym zaopatrzeniu w nawozy. Imperium Putina, wraz ze swoim sojusznikiem — Białorusią, jest jednym z największych producentów nawozów sztucznych i potasu.

Wiec pszenica będzie kosztować bardzo dużo bo złotem nikt się nie naje .

Jaki z tego wniosek ?  - trzymać nie sprzedawać  ! a szczególnie w żniwa po złodziejskich cenach  !

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
1 minutę temu, Wicherek napisał:

Jaki z tego wniosek ?  - trzymać nie sprzedawać  ! a szczególnie w żniwa po złodziejskich cenach  !

Ceny nie sa zlodziejskie w zniwa sa adekwatne do podazy i checi sprzedania wielu ludzi. Jakby malo ludzi chcialo sprzedac w zniwa to i cena bylaby wyzsza

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

to kiedy sprzedawać ? w 2023 ?

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj