Polecane posty

Bartek248    9
8 godzin temu, stach12 napisał:

Przy takich cenach ziarna o których tu piszecie to woda do opryskiwaczy może być  po 12 zł.

Kolego akurat to nie jest śmieszne co piszesz, każdy rolnik cierpi przez ceny nawozów i ceny paliwa. Duży czy mały i nie ma co się śmiać tylko taka prawda że przekroczy te 10zł za 1L ropa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Już miało jej zabraknąć pare tyg temu, a niedawno ludzie w hurcie brali pp 6zl, proroki 😅😅😅

2 minuty temu, Bartek248 napisał:

Kolego akurat to nie jest śmieszne co piszesz, każdy rolnik cierpi przez ceny nawozów i ceny paliwa. Duży czy mały i nie ma co się śmiać tylko taka prawda że przekroczy te 10zł za 1L ropa 

Jedz kupuj pp 7.20 za całą gotówkę, sprzedasz po 10zl, co z kasa robić potem, ty to jesteś Janusz handlarz 😅😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Geniusze ON w hurcie jest już po 8zl plus zdjęty VAT także na stacjach zaraz będzie 10zl/litr. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

B7 7zl na dziś. 10zł juz było, kto myślał to sobie trochę kupił po te 6zl czy 6zl z hakiem ganiuszu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
5 minut temu, sthil007 napisał:

Geniusze ON w hurcie jest już po 8zl plus zdjęty VAT także na stacjach zaraz będzie 10zl/litr. 

Gdzie masz tą cenę?

Przy 130dolcach za baryłkę i dużo słabszej złotówce nie było takiej ceny, a przy cenie poniżej 120dolarów ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Bilet miesięczny szkolny  z 190 zł podrożał na 280 zł .

Znajomy z busów powiadał że paliwo On W MAJU MA POTANIEĆ  ale ile w tym prawdy ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

 Na swoje gospo.potrzebuje 8t polifoska i 8t mocznika co roku mam 30t pszenicy ,bo ogólnie uprawiam co innego ,w tamtym roku za 30t pszenicy 950zl tona wyszlo 28500zl kupiłem za to 8t polifoska i 8t mocznika i zostało mi na 2,5t ekogroszku .w tym roku sprzedam 30t pszenicy po 1700 wyjdzie 51000zl kupię 8t mocznika po 5800 wyjdzie 46400zl i kupię 2,5t węgla na polifoska nie starczy więc cena 1700 za pszenicę to kpina 

 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8
5 minut temu, tadi77 napisał:

 Na swoje gospo.potrzebuje 8t polifoska i 8t mocznika co roku mam 30t pszenicy ,bo ogólnie uprawiam co innego ,w tamtym roku za 30t pszenicy 950zl tona wyszlo 28500zl kupiłem za to 8t polifoska i 8t mocznika i zostało mi na 2,5t ekogroszku .w tym roku sprzedam 30t pszenicy po 1700 wyjdzie 51000zl kupię 8t mocznika po 5800 wyjdzie 46400zl i kupię 2,5t węgla na polifoska nie starczy więc cena 1700 za pszenicę to kpina 

 

Źle liczysz, policz ile zarobiłeś z tego "innego" po jakiej cenie to coś sprzedałeś bo 30t pszenicy to ok 5ha pola i nie trzeba więcej na to niż 1500kg. 

Jeśli liczysz zysk z pszenicy to licz koszty nawozów tylko na pszenicę a nie na to "coś innego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Jak źle liczę ,za ten sam towar stać mnie na mniej przeliczając to na na nawóz, węgiel  ,stal ,i wszystkie inne pierdoły tego swiata

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
12 minut temu, javorskyp napisał:

Źle liczysz, policz ile zarobiłeś z tego "innego" po jakiej cenie to coś sprzedałeś bo 30t pszenicy to ok 5ha pola i nie trzeba więcej na to niż 1500kg. 

Jeśli liczysz zysk z pszenicy to licz koszty nawozów tylko na pszenicę a nie na to "coś innego"

z tego innego jeszcze mniej się zarobi wiec jeszcze większa dokładka tak np jak u mnie na cebuli lub ziemniakach  

3 minuty temu, tadi77 napisał:

Jak źle liczę ,za ten sam towar stać mnie na mniej przeliczając to na na nawóz, węgiel  ,stal ,i wszystkie inne pierdoły tego swiata

dokładnie wartość nabywcza pieniędzy spada bardzo mocno ale jak tak dalej pójdzie to pszenica będzie po 5 tyś a rzepak po 10 tyś 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
3 godziny temu, andzin napisał:

Nawet jeśli wprowadzą, to myślisz że to poprawi sytuację. Teraz taniej kupią to za rok podwójnie zapłacą. Kto będzie kupować saletrę po 5 tys a pszenicę sprzeda po 1 tys bo wprowadzony zakaz exportu.

Podobno Ukrainkaska pszenica bedzie można handlować jak nasza krajowa  ;) takie układy z Ukraina ;)

Edytowano przez AniaYogi
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

Typowy handlowiec  ! STRASZY CHŁOPÓW !  , sprzedawajcie już bo będzie tylko taniej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, tadi77 napisał:

 Na swoje gospo.potrzebuje 8t polifoska i 8t mocznika co roku mam 30t pszenicy ,bo ogólnie uprawiam co innego ,w tamtym roku za 30t pszenicy 950zl tona wyszlo 28500zl kupiłem za to 8t polifoska i 8t mocznika i zostało mi na 2,5t ekogroszku .w tym roku sprzedam 30t pszenicy po 1700 wyjdzie 51000zl kupię 8t mocznika po 5800 wyjdzie 46400zl i kupię 2,5t węgla na polifoska nie starczy więc cena 1700 za pszenicę to kpina 

 

Trzeba było zasiać zamiast tych 5 ha pszenicy 5 ha rzepaku to byś miał 5ha x 4t x 4700zł = 94 tyś zł, kupisz mocznik  i zostanie Ci  47 tyś zł, 8 t poli8  30tyś i zostanie 20 tyś zł na ekogroszek - około 10 t.

Takie durne wyliczenia. W moich wyliczeniach kupił byś więcej więc daj spokój z tą kpiną. Bo Ty byś chciał żeby dwa worki pszenicy dały Ci tyle kasy że zasilisz swój dodatkowy interes. Wg mnie ten sezon był najlepszy w historii, Tanio wyprodukowane i drogo sprzedane, jaki będzie ten nikt nie wie ale może nie będzie najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Świete słowa , tak samo myśle, ale wiekszość nas zje klapki na oczach mają , 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
1 godzinę temu, gustaww napisał:

Trzeba było zasiać zamiast tych 5 ha pszenicy 5 ha rzepaku to byś miał 5ha x 4t x 4700zł = 94 tyś zł, kupisz mocznik  i zostanie Ci  47 tyś zł, 8 t poli8  30tyś i zostanie 20 tyś zł na ekogroszek - około 10 t.

Takie durne wyliczenia. W moich wyliczeniach kupił byś więcej więc daj spokój z tą kpiną. Bo Ty byś chciał żeby dwa worki pszenicy dały Ci tyle kasy że zasilisz swój dodatkowy interes. Wg mnie ten sezon był najlepszy w historii, Tanio wyprodukowane i drogo sprzedane, jaki będzie ten nikt nie wie ale może nie będzie najgorzej.

Piszesz bzdury ja mówię o stanie faktycznym realnej wartości pieniądza o tym na ile można na czymś zarobić a ty mi mówisz że mogę zasiać to albo to ,albo ironizujesz o jakiś dwóch workach, pokazuje że wszystko może sobie drożeć a pszenica może być za grosze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Raz , że rzepaku nie posiejesz co roku w tym samym miejscu , dwa że to pogoda dyktuje czy wogole będzie co zbierać a trzy jeszcze nie wiadomo po ile go sprzedasz więc to wróżenie póki co.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest u mnie gość co posiał rzepak po rzepaku. Jedna z najlepszych plantacji w okolicy.

Ty też liczysz sprzedaż pszenicy po 900zl a zakupy po najniższych cenach a w zestawieniu podajesz  najwyższe ceny tego sezonu, mogłeś kupić w październiku nawozy i wyszło by wszystko w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek248    9
12 godzin temu, Tomek90 napisał:

Już miało jej zabraknąć pare tyg temu, a niedawno ludzie w hurcie brali pp 6zl, proroki 😅😅😅

Jedz kupuj pp 7.20 za całą gotówkę, sprzedasz po 10zl, co z kasa robić potem, ty to jesteś Janusz handlarz 😅😅😅

U mnie w rejonie srednia cena jest 7.40zl za 1L. A ten Janusz handlarz zamówił przed wojną cysternę paliwa na rozsiewanie nawozów i rozlewanie rsm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

te wasze wyliczenia się skończą jak wprowadzą ograniczenia w eksporcie zbóż i zakaz dolewania bio do paliw

nie jednemu pocieknie ....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

zakaz dolewania bio = wiekszy import ruskiej ropy , a ceny ropy na światowych giełdach jeszcze wyższe- oj nie wiem czy pojdą w tym kierunku , do tego b0 jest droższa od b7 .

zakaz eksportu zbóż = niższe ceny = mniej zastosowanych drogich nawozów = jeszcze mniejsza produkcja 2022 = a na jesieni brak obsiewania pól najsłabszych i jeszcze mniej nawozów = głód w dłuższej perspektywie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Brak eksportu=głod w krajach typu Arabia Saudyjska = brak ropy. Naczynia powiązane panowie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
2 godziny temu, gustaww napisał:

Jest u mnie gość co posiał rzepak po rzepaku. Jedna z najlepszych plantacji w okolicy.

Ty też liczysz sprzedaż pszenicy po 900zl a zakupy po najniższych cenach a w zestawieniu podajesz  najwyższe ceny tego sezonu, mogłeś kupić w październiku nawozy i wyszło by wszystko w normie.

Jeśli o mnie chodzi to liczę stan faktyczny czyli to po ile kupiłem nawóz i za ile sprzedałem wyprodukowany na nim plon. 

Dlatego uważam że liczenie opłacalności z zakładana cena w żniwa taką jak jest dziś jest bez sensu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
5 godzin temu, miwigos napisał:

Świete słowa , tak samo myśle, ale wiekszość nas zje klapki na oczach mają , 

Wszystko mogło by się zgadzać z tym że jeżeli też ceny środków z nami pozostaną na kilka lat to co z tego że w tym roku zarobiles więcej jak na następny sezon będziesz musiał wydać 3, 4 razy więcej na środki do produkcji. 

Każdy się podnieca że to zboże wyprodukował za tanie nawozy, paliwo i sor. Ale co z tego jak przyjdzie kupować nawozy i inne rzeczy na następny sezon to zabraknie tej kasy że zboża. 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj