Polecane posty

Jk1976    67

Ale tu spekulacja  zresztą nie tylko tu pewnie są tacy co na niej zarobią 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
34 minuty temu, Jasio88 napisał:

W Marcu ma być po 500zl info z pewnego źródła ale podobno w sierpniu ma być po 2000zl też info z pewnego źródła. ps. jeszcze nie sprzedałem

ja mam info ze ci co w grudniu po 1400 sprzedali mają mieć wyższy podatek żeby starczyło na dopłaty dla tych co sprzedadzą po 1200 :)

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

A u mnie dziś sklep zamknięty i nic się nie dowiedziałem :/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Jutro matif będzie 275 euro i kazdego dnia do góry . Pewne info gadałem z Putinem będzie strzelał w żniwa w każdy kombajn na Ukrainie żeby nie skończyli zniw . Chyba że wynajmna na usługę rostelmascha

  • Thanks 2
  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

Mateusz gadali w TVP że to wina Tuska z Putinem aby dołki kopią pod nami

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    556
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

Nie zmienia to  faktu że na przelomie listopada i  grudnia mozna bylo uzyskac cene naprawde satysfakcjonujaca

Wszyscy wtedy liczyli ze w maju bedzie te 500 zl wiecej, mamy prawie marzec i sporo brakuje do ceny listopadowej

Nie wiemy czym sie skonczy kryzys na ukrainie bo napewno wplyw na ceny jest

Ale nikt mi nie wmowi ze towaru w kraju nie ma

pszenica jest, a kukurydzy do oporu oczywiscie do zniw kuku daleko ale pszenica oprocz wojny nie widac przeslanek do wzrostow

Poczytajcie swe wczesniejsze posty np z listopada to moze przejzycie

nie ta cena w listopadzie nie była satysfakcjonująca, w przeliczeniu na tonę  saletry to słabo wypadało w porównaniu do poprzednich lat, i jeśli ktoś umie liczyć to wie że przy obecnych kosztach produkcji nikt taniej nie wyprodukuje tej pszenicy niż w zeszłym roku a co za tym idzie cena będzie wyższa, wiec warto zaryzykować i przetrzymać ją nawet do przeszłego sezonu ale to trzeba mieć do tego odwagę i możliwości finansowe 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4138
8 minut temu, bizon1 napisał:

Jednak świat bez internetu był lepszy 

łatwiej mogli okradać rolnika  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
1 godzinę temu, jan88 napisał:

nie ta cena w listopadzie nie była satysfakcjonująca, w przeliczeniu na tonę  saletry to słabo wypadało w porównaniu do poprzednich lat, i jeśli ktoś umie liczyć to wie że przy obecnych kosztach produkcji nikt taniej nie wyprodukuje tej pszenicy niż w zeszłym roku a co za tym idzie cena będzie wyższa, wiec warto zaryzykować i przetrzymać ją nawet do przeszłego sezonu ale to trzeba mieć do tego odwagę i możliwości finansowe 

To wszystko sie zgadza co piszesz

Tyle ze kto powiedzial ze masz zarobic?

Nie zarobisz to powiedza ze doplaty bierzesz

Zobacz co ze swiniami zrobili, tu rzadzi kapital o ktorym pojecia nie mamy

Mamy natomiast za....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127
3 godziny temu, jan88 napisał:

nie ta cena w listopadzie nie była satysfakcjonująca, w przeliczeniu na tonę  saletry to słabo wypadało w porównaniu do poprzednich lat, i jeśli ktoś umie liczyć to wie że przy obecnych kosztach produkcji nikt taniej nie wyprodukuje tej pszenicy niż w zeszłym roku

Nie zgadzam się, 1450zł za tonę pszenicy pod koniec listopada to była jak najbardziej satysfakcjonująca cena.I nie wiem, może i ja nie umiem liczyć ale nawet saletra/npk po 3000-3200zł/t, lekko zwiększone koszty ŚOR, KRUS, części do maszyn, a nawet uwzględnienie "oficjalnej" inflacji 9,2% dawało mi ostatecznie minimalnie większy zysk niż w ubiegłych latach. Szkoda że sprzedałem wtedy mniej niż połowę. 

Satysfakcjonująca cena to dla Ciebie ile będzie? 1700? 1800? Zejdź na ziemię ;) Wg mnie bez konkretnego kataklizmu, nowej pandemii jeszcze innego wirusa czy wojny - ceny absolutnie nie realne. Weź jeszcze pod uwagę kurs euro/dolara, który w tamtym okresie listopadowym dodatkowo był dla cen zbóż bardzo korzystny.

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1800
7 godzin temu, Roxer napisał:

Nie zgadzam się, 1450zł za tonę pszenicy pod koniec listopada to była jak najbardziej satysfakcjonująca cena.I nie wiem, może i ja nie umiem liczyć ale nawet saletra/npk po 3000-3200zł/t, lekko zwiększone koszty ŚOR, KRUS, części do maszyn, a nawet uwzględnienie "oficjalnej" inflacji 9,2% dawało mi ostatecznie minimalnie większy zysk niż w ubiegłych latach. Szkoda że sprzedałem wtedy mniej niż połowę. 

Satysfakcjonująca cena to dla Ciebie ile będzie? 1700? 1800? Zejdź na ziemię ;) Wg mnie bez konkretnego kataklizmu, nowej pandemii jeszcze innego wirusa czy wojny - ceny absolutnie nie realne. Weź jeszcze pod uwagę kurs euro/dolara, który w tamtym okresie listopadowym dodatkowo był dla cen zbóż bardzo korzystny.

Będzie tyle co piszesz to będzie chciał więcej 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Na tym forum są takie orły co zboże trzymają parę lat i zawsze im mało, pytanie z czego żyją i kupują bierzące środki do produkcji. Z tego co rozmawiałem z jednym skupiającym to mówił że jak była cena ponad 1400 to mało kto sprzedawał, a teraz jak spadła i zbliża się wiosna zrobił się ruch. 

Moim zdaniem jeśli się nic nie wydarzy to rekordów cenowych nie będzie, a co będzie po żniwach tego nikt nie wie, i nie był bym taki odważny trzymać pszenicy do przyszłej zimy z nadzieją że sprzedam ja po rekordowych stawkach. Na marginesie i tak mało kto na takie trafi bo każdy czeka na więcej a jak spada to jest szkoda i znowu czeka aż odbije a tu cena jak na razie w dół leci.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
12 godzin temu, jan88 napisał:

nie ta cena w listopadzie nie była satysfakcjonująca, w przeliczeniu na tonę  saletry to słabo wypadało w porównaniu do poprzednich lat, i jeśli ktoś umie liczyć to wie że przy obecnych kosztach produkcji nikt taniej nie wyprodukuje tej pszenicy niż w zeszłym roku a co za tym idzie cena będzie wyższa, wiec warto zaryzykować i przetrzymać ją nawet do przeszłego sezonu ale to trzeba mieć do tego odwagę i możliwości finansowe 

Bez przesady, koszta na hektar pszenicy poszły do góry o jakieś 1200-1500zł przy zakładanych zbiorach 6-7 ton. Więc jak rok temu cena pszenicy była na poziomie 900zł a teraz była 1450zł to na tych 6-ciu tonach jest przebitki 3300zł, przy 7tonach jest już 3850zł przebitki z hektara(!) więc nie pisz głupot, że ceny nie były satysfakcjonujące bo były.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
20 minut temu, oregano napisał:

Bez przesady, koszta na hektar pszenicy poszły do góry o jakieś 1200-1500zł przy zakładanych zbiorach 6-7 ton. Więc jak rok temu cena pszenicy była na poziomie 900zł a teraz była 1450zł to na tych 6-ciu tonach jest przebitki 3300zł, przy 7tonach jest już 3850zł przebitki z hektara(!) więc nie pisz głupot, że ceny nie były satysfakcjonujące bo były.

oregano

co ty tu bredzisz ????????????

1450 jak było to tydzień po to żeby ustalić ceny mąki paszy itd

pszenice masz co najwyżej posianą i już wiesz ile ci koszty wzrosły ??? i ile zbierzesz 

co jeden to mądrzejszy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
21 minut temu, stach12 napisał:

oregano

co ty tu bredzisz ????????????

1450 jak było to tydzień po to żeby ustalić ceny mąki paszy itd

pszenice masz co najwyżej posianą i już wiesz ile ci koszty wzrosły ??? i ile zbierzesz 

co jeden to mądrzejszy !!!

Ktoś wyżej pisał, że cena 1450 z listopada nie była satysfakcjonująca więc do tej ceny się odniosłem.

Tak, znam już koszta bo mam już kupione wszystkie nawozy, całą chemię, paliwo itd. więc w czym problem by to zsumować? Masz problem z takimi podstawami to nic dziwnego, że nie potrafisz liczyć opłacalności.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

oregano

to żeś chemie  i nawóz kupił nie znając presji chorób /pogody nie świadczy o tym że jesteś zaradny tylko o tym żeś niuk

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, ukaszProcho napisał:

Odrobacza ktoś środkiem valbazen? 

Pomyliłaś temat 😉

Pszenżyto po ile teraz , bo mam indywidualnego klienta trzodziarza i nie wiem ile krzyknąć 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 minutę temu, stach12 napisał:

oregano

to żeś chemie  i nawóz kupił nie znając presji chorób /pogody nie świadczy o tym że jesteś zaradny tylko o tym żeś niuk

Większych bredni dawno nie czytałem. Kończę dyskusję z Tobą, bo nie mój poziom.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    130

W ubiegłym sezonie presja chorób grzybowych nie była wysoka kto ochronił za 250zł ten zyskał bo plon jak i parametry były takie same jak tam gdzie poszła ochrona za 550 zł na początku lipca 4 dni powyżej 30 stopni zakończyły wegetację liści flagowych na każdej plantacji , ale jakie będzie porażenie tego nie będzie można stwierdzić tak aby zareagować w porę, a w sezonie jak wiadomo może być problem z dostępnością niektórych substancji , do ochrony trzeba podchodzić profilaktycznie bo jak sobie wyhoduję septoriozę to już niczym interwencyjnie nie da rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    556
1 godzinę temu, oregano napisał:

Bez przesady, koszta na hektar pszenicy poszły do góry o jakieś 1200-1500zł przy zakładanych zbiorach 6-7 ton. Więc jak rok temu cena pszenicy była na poziomie 900zł a teraz była 1450zł to na tych 6-ciu tonach jest przebitki 3300zł, przy 7tonach jest już 3850zł przebitki z hektara(!) więc nie pisz głupot, że ceny nie były satysfakcjonujące bo były.

to idź i kup nowy ciągnik albo ziemię za te satysfakcjonujące pieniądze jeśli uważasz że te parę zł więcej z ha to taki super biznes, bo dla mnie takie ceny to cofanie się w rozwoju 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj