Polecane posty

koniu    842
27 minut temu, pawelek98 napisał:

czyli nawozy nie stanieją, dziś zamówiłem paliwo to podwyżki co dziennie są i prawdopodobnie ta obniżka vatu zostanie zjedzona

jeżeli wybuchnie wojna na Ukrainie, a chyba tak bo nawet pociągi z Chin wstrzymane, to po ile będzie gaz i paliwo, a co za tym idzie nawozy i zboże

 

Już Amerykanie zacierają ręce

A coście myśleli że zejście z Vatu do zera to wszystko też zejdzie w dół? Tu chodzi o to żeby w tvp wszystko kolorowo wyglądało.

Tu obniżymy vat, cene sie podniesie i wyjdzie na jedno i to samo. Potem vat wróci na ten sam poziom i będzie jeszcze drożej.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185

Ja nic nie myślałem, jestem vatowcem tylko tak piszę, trzeba chyba trochę zboże w silosach przerzucić i przygotować się na trochę dłuższe składowanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    342

Na szczęście nie mam dużo pszenicy I nie żyje z gospodarstwa to wolę teraz sprzedać jak czekac na to co będzie, jeśli faktycznie będzie wojna na Ukrainie to nigdy nic nie wiadomo, to jest wojna i towary takie jak zboża mogą zdrożeć a mogą staniec, nikt nie przewidzi do czego zdolny jest Putin i jak to wpłynie na gospodarkę w regionie Niemcy już powiedzieli ze nie pomogą Ukrainie


mieszkam 30 km od granicy jak Putin się rozpędzi to kasa na koncie i spier... z Polski bo zawsze tak było że do Wisły jest Rosji. Możecie mówić że żaden patriota że mnie i takie tam ale dużo złego zrobil PiS. Wojna za płotem a oni kluca się z Putinem, z USA i Niemcami, co to kur... za logika!

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2276

Poszło auto pod Suwałki 1350,- do ręki, płatność przy załadunku. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7626
7 minut temu, Piffpaff napisał:

Na szczęście nie mam dużo pszenicy I nie żyje z gospodarstwa to wolę teraz sprzedać jak czekac na to co będzie, jeśli faktycznie będzie wojna na Ukrainie to nigdy nic nie wiadomo, to jest wojna i towary takie jak zboża mogą zdrożeć a mogą staniec, nikt nie przewidzi do czego zdolny jest Putin i jak to wpłynie na gospodarkę w regionie Niemcy już powiedzieli ze nie pomogą Ukrainie

 

mieszkam 30 km od granicy jak Putin się rozpędzi to kasa na koncie i spier... z Polski bo zawsze tak było że do Wisły jest Rosji. Możecie mówić że żaden patriota że mnie i takie tam ale dużo złego zrobil PiS. Wojna za płotem a oni kluca się z Putinem, z USA i Niemcami, co to kur... za logika!

 

Niemiec to sojusznik Rosji wiec , wiele nie trzeba mówić .

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1548
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

Poszło auto pod Suwałki 1350,- do ręki, płatność przy załadunku. 

konsumpcja ? Ty na vacie jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Tomek90 napisał:

Poszło auto pod Suwałki 1350,- do ręki, płatność przy załadunku. 

dasz namiar na kupującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
40 minut temu, koniu napisał:

A coście myśleli że zejście z Vatu do zera to wszystko też zejdzie w dół? Tu chodzi o to żeby w tvp wszystko kolorowo wyglądało.

Tu obniżymy vat, cene sie podniesie i wyjdzie na jedno i to samo. Potem vat wróci na ten sam poziom i będzie jeszcze drożej.

Cieszcie się osły że wam pensję wzrosły ja wszystko podwoje i tak wyjdę na swoje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
16 godzin temu, Agrest napisał:

Ja tu

https://www.kaack-terminhandel.de/pl/cbot-pszenica.html

Zrypała się strona , procentów nie pokazuje, sale faktycznie sktualnie 770$

Tak na prawdę cenę dyktują maklerzy którzy z rolnictwem mają tyle wspólnego co nic. Ciekawe czy dalej będą tak spekulować jak któregoś dnia zamiast chleba lub bułek zastaną puste kosze w sklepach i czy dalej będą uważać ze pszenica powinna być tania i mało potrzebna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7626

Tak .

Żywności w Europie jest za dużo o 40 % tyle się wyrzuca na śmietnik w raz chlebem i bułkami .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29
38 minut temu, galan99 napisał:

Niemiec to sojusznik Rosji wiec , wiele nie trzeba mówić .

 

 

A gdzie pisiorki mają sojuszników ? Na pewno nie są nimi Americanboys. Zamiast kłócić się ze wszystkimi o wszystko to trzeba myśleć o własnych interesach. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7626

Przecie u sowy była mowa że Polska jest tylko na papierze wiec jest tylko nazwa Polska .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2276
48 minut temu, XTRO napisał:

konsumpcja ? Ty na vacie jesteś? 

Przed deszczem koszona 15,8 białko 32 Gluten, 78 gestosc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1345
17 godzin temu, Mario81 napisał:

tak z ciekawosci zerknijcie jakie są prognozy na ceny ropy

Daj link na porognozy bo nie widze jak to wlaczyc


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
1 godzinę temu, MatiRol92 napisał:

owies też poleciał w dół?

U nas-świętokrzyskie wszystkie zboża od poniedziałku - 50zl w dół także owies pewnie też był 900 to teraz pewnie 850 brutto. Ale skup swoje a wolny rynek swoje-ci co mają bydło i mielą owies na tzw. ,,ospe,, jeżdżą i szukają owsa bo jest go coraz mniej i spokojnie 1000zl za tonę na wolnym rynku można dostać a w tamtym roku  był  u nas max 600zl

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1840

Pszenica na matif drugi dzień w górę, lecimy to the moon a niektórzy tu sprzedawali jak spadła 50 zł 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
22 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Pszenica na matif drugi dzień w górę, lecimy to the moon a niektórzy tu sprzedawali jak spadła 50 zł 

Sprzedali bo to tacy bez honoru i ambicji. W twarz beda mówic co innego a robia co innnego.  Za 5 zł dadza ogolic nie tylko sobie ale całej rodzinie na sucho centusie.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1345

jak pisaełm we wrzesniu ze bedzie po 1500 to nie czytali, a ci co czytali to sie śmiali ze musi byc równo    1 5 0 0

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1345
41 minut temu, miwigos napisał:

Jak jestes taki dobry to po ile bedzie w marcu , w maju

moge ci powiedziec tylko zysk idzie na pół?

podpowiem ci ze osobiście, na dzien dzisiejszy trzymam

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj