Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert1226    1587
3 minuty temu, bop23 napisał:

Polska to bogaty kraj... Wszyscy kradną i cały czas jest z czego😂

A jak inaczej można nazwać te kosmiczne marże na np. paliwo czy nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
24 minuty temu, robert1226 napisał:

Co ty gadasz , przecież tylko VAT odliczasz jakie te tysiaki ci uciekają jak nie ma doliczonego do mleka to go nie oddajesz , to samo jak np.za nawozy nie odliczysz waty bo go nie płacisz , a to że te pisiory nas okradają inaczej to już inny temat.

 

Chodzi mu o to, że dostawał wypłatę +VAT 10tego, a oddać do US musiał 25tego. Przez 2 tyg mógł obracać tym vatem 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
19 godzin temu, TomaszKysiski napisał:

nie do końca to tak jest. przy sprzedaży ok ale teraz na paliwo tylko 8% na środki ochrony 0% na nawozy 0% itp. vatowiec kupuje to i nic nie odliczy owszem ryczaltowiec też nie odliczy ale ekstra 7%przy mleku czy sprzedaży pszenicy dostaje. nie to żebym narzekał jestem na wacie i nie myślę zmieniać nic tylko zwracam uwagę na różnice.

RR nie musi niczego odliczać bo ma już rozliczone. Dostaje te 7% do sprzedaży i niczego nie musi kupować i robic s kosztów aby nie oddawać.... Wolność wyboru i tyle. 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
1 godzinę temu, piotrek91p napisał:

Wszyscy się oburzają co są na ryczałcie. Prawda jednak jest taka, że więcej jest gospodarstw ryczałtowych, które produkują tak naprawdę dużo mniej niż ta, mniejsza liczba gospodarstw na vacie. I stąd te ulgi, po to by większość elektoratu przekonać do siebie.

Ja jestem vatowcem i prawda jest taka, że może nie jest aż tak tragicznie ale nie tak to powinno wyglądać. 

A jak uważacie, że kolega czareczek nie ma racji to poczekajcie jak wróci VAT 23 na paliwo i do środków do produkcji to będziecie wtedy cienko piszczeć. 

Ale spokojnie to pewnie dopiero po wyborach 😁

Nie wydaje mi się. Jeśli zauważę, że ryczałt przestaje mi się opłacać to przejdę na VAT. Jest to dużo prostsze niż z VATu wrócić na ryczałt.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

To ty lorowiaczek  barany doisz i mleko sprzedajesz.... Toć ostatnio krowę żeś dawno sprzedał 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Tak zaraz będzie płacz bo paliwo drogo po 8zl


no i taka prawda obracałem swoją kasą a teraz obraca państwo. No sorry ale nic państwowego nie było i nie będzie rentowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Oddaje ktoś mleko do Agrocomplex z Morszkowa lub miał styczność ? Można zauważyć ich auta na regionie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367
20 minut temu, Bogdan_ja napisał:

To ty lorowiaczek  barany doisz i mleko sprzedajesz.... Toć ostatnio krowę żeś dawno sprzedał 😁

Co tam multikonto znowu jakie odkryte? 😗 Jeśli chodzi o mnie to gdzie pisałem, że ni mom krów? Mom jedno🙄 i na łąki już nie pójdzie. Chcę, żeby tylko siano wyżarły, a jałówki potrzymię do jesieni

Dnia 15.03.2022 o 21:21, Winnetou napisał:

U mnie rozpierdziel. Jeden sąsiad emeryt zlikwidował owce i poszedł na woźnego, drugi ma prostate i skasował krowy. Ja już siana nie zbieram w tym roku, bo babka się pochorowała i do jesieni trzymam dwie jałówki i basta. Wszystko zarośnie, żmije i kleszcze będą miały eldorado. Idę spać, czekaj gregor😂

 

Dnia 4.02.2022 o 13:09, Winnetou napisał:

Trzimosz sie dali tego kojsa?😂 Kruca jo tys bem mu sprzedawoł w lecie lebo w jesiyni tako co mo z nogami i nojmni 650 kila chyci. Uwidzym kielo wyjdzie w porównaniu z kupcami. Dostano mi ino dwie jałówki i tys sprzedom innym do chowu jak sie łocielo bo mi sie doić nie kce. A na ik miejsce dwie inne uchowom. Słysys @Bogdan_ja?😗

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A weź tera JanaR zawołaj... 😁😁😁😁😁

@JanR😁😁😁😁😁😁

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Nie masz nic do powiedzenia w cenie mleka to nie zaśmiecaj. Nie mam zamiaru łapać bana z powodu takiego... 😁 Żegnam😗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Cena będzie po dziesiątym..🤔

No fajno że masz 1,4 i ci bryklo na 1,5... Jak od jednej krowy to mało istotne na forum i nic nie wnosi 😁

Powiem ci ze jetes rekordzisto bo nikt tu chyba nie ma mniej.. 😜

UJ tam parametry ale ilość choć podaj 😁😁😁😁😁

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Co ty gadasz , przecież tylko VAT odliczasz jakie te tysiaki ci uciekają jak nie ma doliczonego do mleka to go nie oddajesz , to samo jak np.za nawozy nie odliczysz waty bo go nie płacisz , a to że te pisiory nas okradają inaczej to już inny temat.

 

Nie zrozumiałeś. Nie napisałem, że coś ucieka tylko jeżeli dostawałeś te kilka tysięcy więcej do mleka to mogłeś nimi opłacić jakąś usługę lub np. pasze. W dobie wyższych stop procentowych i inflacji lepiej nimi obracać niż ich nie dostać. Ja nie robię zwrotów co miesiąc tylko raz w roku.

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, Kierownik napisał:

No sorry ale nic państwowego nie było i nie będzie rentowne

 

A grupa azoty ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
39 minut temu, kokoman0 napisał:

Nie wydaje mi się. Jeśli zauważę, że ryczałt przestaje mi się opłacać to przejdę na VAT. Jest to dużo prostsze niż z VATu wrócić na ryczałt.

Nie ma problemu z ryczałtu na VAT bo skarbówka ma Cię w garści a jak w drugą stronę to problem bo im uciekniesz z pod kontroli. A na vacie to wiadomo jakaś kontrola a jak kontrola to i jakaś kara, no i wiedzą o tobie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
28 minut temu, komizmo napisał:

Nie zrozumiałeś. Nie napisałem, że coś ucieka tylko jeżeli dostawałeś te kilka tysięcy więcej do mleka to mogłeś nimi opłacić jakąś usługę lub np. pasze. W dobie wyższych stop procentowych i inflacji lepiej nimi obracać niż ich nie dostać. Ja nie robię zwrotów co miesiąc tylko raz w roku.

Ja to nazywałem nieoprocentowaną pożyczka 😄 zawsze miesięcznie kilka tys wpadło i się ta kasa ,,obróciło'' to i jeszcze zysk był z niej dodatkowy . Powinni te wszystkie zapomogi i dopłaty pozabierać i dać ludziom żyć. Roboty jest pełno. Kto by chciał to by pracował i miał za co żyć a komu by się nie chciało no to wiadomo. Pomoc tylko dla osób które mają chore dzieci czy sami są niezdolni do pracy itd.  Oczywiście nie mam na myśli alkoholików i tym podobnych którzy tylko udają że są niezdolni

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
18 minut temu, Marcin441 napisał:

Nie ma problemu z ryczałtu na VAT bo skarbówka ma Cię w garści a jak w drugą stronę to problem bo im uciekniesz z pod kontroli. A na vacie to wiadomo jakaś kontrola a jak kontrola to i jakaś kara, no i wiedzą o tobie wszystko

Jakie to są problemy z przejściem na ryczałt? Kilku znajomych, duże gospodarstwa już przeszło i nikomu problemów nie robili 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Problemów może i nie robili ale np. VAT ze środków trwałych np. z budowy obory amortyzuje się 10 lat i jak było np. 500 zwrotu a po 5 latach przejdziesz na ryczałt to 250 tyś do zwrotu +8 % odsetek, maszyny i zwierzęta 5 lat chyba, także jak ktoś inwestował (a po to jest się na vacie) to nie bardzo go stać na zmiane i nie stać go też żeby nie inwestować następnych kilka lat żeby przejść na ryczałt 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370

Intermilk za marzec ilość około 5 tys czyli niewiele cena 1,96 brutto +0,11 porównując z lutym a za kwiecień podwyżka  około  20 groszy więc powinno wyjść 2,15-2,18 najwyższy próg +30tys za kwiecien 2,35 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj