Polecane posty

Gość   
Gość

Częściowo jest też pewnie wina cen paliwa. Kierowcy też chcą podwyżek. Ja mam do mleczarni 10 kilometrów to nawet przy tych moich 8 tyś chyba mnie nie ujebią za bardzo 😄 Aczkolwiek na razie w mlekovicie cisza z jakimiś aneksami itp. Ale za to jak tłuszcz mi wyszedł ładny w drugiej połowie marca to drugi raz próby brali, a nóż uda się coś uciąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895
4 minuty temu, ThePerkins napisał:

Pytanie czy przy tak lecącej inflacji i kosztach  te 2 złote z haczykiem nie będzie groszami np w listopadzie ... 

Dlatego napisałem żeby zagwarantowali cenę nie niższa niż aktualnie, bo w listopadzie aktualna cena może być ochłapem a co dopiero jakby dali 1,8 

4 minuty temu, ThePerkins napisał:

Pytanie czy przy tak lecącej inflacji i kosztach  te 2 złote z haczykiem nie będzie groszami np w listopadzie ... 

Dlatego napisałem żeby zagwarantowali cenę nie niższa niż aktualnie, bo w listopadzie aktualna cena może być ochłapem a co dopiero jakby dali 1,8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
3 godziny temu, karol091193 napisał:

Dobra panowie. Gadać i p*erdolić można. Liczył ktoś z was jaka cena powinna wyjść za marzec w Mlekpolu według nowego cennika? 

FB_IMG_1649084817924.jpg

Cytat

@danielhaker z tego co się orientuje to w hohlandzie macie cenę gusowską. Jak to wygląda u was z premiami i parametrami?

Ale Wam namącili tym cennikiem 🙈

U nas składowymi końcowej ceny jest cena za

-jednostkę tłuszczu (powiedzmy 10gr)

-białka (np. 20gr)

-dopłata za ilość, (np. 25gr)

plus dodatkowe za stado pod oceną i dopłata za niską somatykę

Jeżeli 20 kwietnia GUS ogłosi, że cena mleka w marcu wzrosła względem lutego o 10%, to cena za tłuszcz, białko i ilość jest podniesiona o 10%, czyli na 11gr, 22gr, 27,5gr i od 1 maja wchodzi nowy cennik z takimi cenami składowymi.

 

Mleczarnia praktycznie nie stosuje premii. Jednorazowa premia (+5gr) dotąd przyznana była tylko 3x- raz tuż po nastaniu pandemii jako takie niby wsparcie i 2x gdy te korekty z gusu wyraźnie nie nadążały za cenami u konkurencji (gus 20 marca podał średnią cenę za luty i wyliczony % wzrostu względem stycznia- stąd nasza cena jest zawsze o 2 miesiące spóźniona względem konkurencji. Gdyby u Was poobniżali za maj, to gus to ogłosi dopiero 20 czerwca, czyli nas obniżki dotknęłyby dopiero od 1 lipca). Nowością od tego roku jest wprowadzenie corocznej 8gr premii kukurydzianej na wrzesień

Plusem tego sposobu rozliczania jest zwiększenie stabilności cenowej i możliwość przewidzenia ceny na 2msc do przodu dla nas jak i mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Nie mam jeszcze marcowej faktury. Poniżej cennik na kwiecień, czyli należy porównać do Waszego lutego

obraz.png

Miesiąc temu porównywałem styczniową cenę kolegi z mlekovity i mój cennik marcowy (czyli ten sam okres do porównywania) to wychodziło 4gr netto więcej, nie uwzględniając 2gr za ocenę (bo nie wiem czy nadal ją macie) i 2,3,4 gr za somatykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
9 minut temu, lusjan napisał:

Hy, a ja myślałem, że mlekpol wyzyskuje mniejszych dostawców 😂 

A ja ze Sierpc😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
9 godzin temu, danielhaker napisał:

Nie mam jeszcze marcowej faktury. Poniżej cennik na kwiecień, czyli należy porównać do Waszego lutego

obraz.png

Miesiąc temu porównywałem styczniową cenę kolegi z mlekovity i mój cennik marcowy (czyli ten sam okres do porównywania) to wychodziło 4gr netto więcej, nie uwzględniając 2gr za ocenę (bo nie wiem czy nadal ją macie) i 2,3,4 gr za somatykę

Powiedz ile miałeś za luty, jak ktoś ma poniżej 15 tys to lipa totalna w stosunku do mlekovity.

Dodatkowo Hochland ma fabryki w Rosji. Wizerunkowo trochę słabo dorabiać orków

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
9 godzin temu, danielhaker napisał:

Nie mam jeszcze marcowej faktury. Poniżej cennik na kwiecień, czyli należy porównać do Waszego lutego

obraz.png

Miesiąc temu porównywałem styczniową cenę kolegi z mlekovity i mój cennik marcowy (czyli ten sam okres do porównywania) to wychodziło 4gr netto więcej, nie uwzględniając 2gr za ocenę (bo nie wiem czy nadal ją macie) i 2,3,4 gr za somatykę

Napisałeś plusy, ale napisz też minusy że taki Hochland powinien tu być w czołówce z ceną, zawsze byli z przodu, odkąd wprowadzili wam cennik na bazie gusu to dobrej ceny względem innych nie mieliście, bo średnia gusu to wielki ch*j za przeproszeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

To jest kapitalny pomysł wg mnie. Jeśli mlekovita też wprowadzi taki cennik zależny od GUS to mamy samo skręcającą się spirale cen w perspektywie kilku miesięcy. Oczywiście w dół. Jeśli będą szły w górę to skorygowane będą parametrami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomo że niemiec nie da dobrej ceny w Polsce. Szkoda tylko ich dorabiać W sumie ja z chochlandu nic nie kupuje 😎😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyszedł duży, największy od kilku tygodni i na przed ostatnim odbiorze kierowca brał kolejną próbę. Jak się ojciec spytał czemu jak już brał w tej połowie miesiąca to powiedział że tłuszcz im z duży wyszedł i kazali mu jeszcze raz próbę wziąć.


Xabarx napisał:

w Hochland za grudzień bylo 25-30 gr mniej niż w mlekovicie

A podobno nie będzie Niemiec pluł nam w twarz 😁😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xabarx    15

wiem jak jest w Hochland i nigdy nie dogonił ceny z mlekovity, no chyba że parametry max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja tam zauważyłem że jak bialko zaczęli badać tak jak tluszcz przy kazdym odbiorze to wychodzi to lepiej jak bialko badali tylko 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Załóżmy że wszystkie mleczarnie mają cenę od GUS więc GUS nie podnosi ceny bo ceny w mleczarniach się nie zmieniają bo GUS ceny nie zmienia. Przecież to powinno być zakazane 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj