Polecane posty

niesamowity90    600

Jak ktoś nie ma cierpliwości i musi z 20 krów na 100 od razu, nowe budynki, nowe maszyny...musi zdawać sobie sprawę z ryzyka. Zdrowie może zawodzić, sytuacja finansowa i polityczna na świecie może się zmienić - co mamy teraz. To jest ryzyko, a ryzyko polega na tym, że nie ma 100% pewności że się uda. Bez wielkich kredytów można też iść do przodu. Może nie tak spektakularnie żeby somsiad przed płot szczękę zbierał, bo go oślepiło słońce odbijające się od zielonego, świeżego lakieru na Fyndzie, ale się da. Każdy ma wybór, oby świadomie podjęty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3899
Dnia 13.04.2022 o 10:26, kokoman0 napisał:

Co do zakredytowanych to zawsze mogli zmienić warunki kredytu i zamrozić oprocentowanie na te 5 lat. Przez 5 lat dużo może się zmienić a ci co przespali moment kiedy stopy zaczęły rosnąć no niestety trochę są sami sobie winni. 

Tylko na stałym oprocentowaniu odsetki są dużo droższe. Znajomy chciał wziąć kredyt ze stałym oprocentowaniem to jesienią proponowali mu podobne stopy procentowe jak są aktualnie więc korzyść żadna zwłaszcza jak ktoś wcześniej napisał że  za rok czy 1,5 roku spadną może praktycznie do 0 jak wszystko osiągnie już ,, górkę'' a przy stałych jeszcze ponad 3 lata trzeba by było płacić wysokie oprocentowanie.  Według mnie specjalnie ten temat jest teraz w mediach poruszany żeby ludzie w panice poprzechodzili na bardzo wysokie stałe stopy i banki zgarnęły jeszcze większą kasę. Oni już tam dobrze wiedzą że niedługo to rypnie. Zwłaszcza że deweloperzy przestają budować i ogólnie gospodarki swiatowe zaczynaja wychamowywac przez ogólna drożyznę 

Moim zdaniem jedynym sensownym wyjściem przy takich kredytach była by nadpłata na rok czy dwa lata do przodu. Wtedy można by było przeczekać ta górkę cenowa.  Ale mało kto dysponuje taka gotówka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Stopy są i tak stosunkowo niskie na przestrzeni ostatnich lat. Poza tym nie ma żadnych przesłanek że będą spadać za 1.5 roku wrecz przeciwnie. Żeby to jakoś funkcjonowało stopy powinny być aktualnie minimum 12% a to co oni robią to jakiś kretynizm. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

Też uważam, że nie zaczną spadać szybko. Jak już lecą po 100 pkt w górę z miesiąca na miesiąc to dobrze nie jest, a do września moim zdaniem na pewno będą lecieć w górę. Potem z rok może dwa stabilizacji i co jakiś czas po 25pkt w dół nie więcej. Jak brałem kredyt na mieszkanie 300tys to ratę miałem niecałe 1500zl w styczniu tego roku. Od razu jak tylko mogłem przeszedłem na stałą stopę na 5lat i teraz na stałej stopie mam 1800. Najtańszy kredyt według kalkulatora hipotecznego na takiej samej kwocie i okresie spłaty to prawie 2100. Moja kwota kredytu jeszcze powinna spaść, tylko jeszcze nie mam załatwionych wszystkich formalności z aktem notarialnym. Ale ważne że brat już mieszka i nie musi płacić komuś. 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nie każdy kredyt można spłacić przed terminem. U mnie jeden chcieli, to dodatkowe opłaty przewyższały odsetki za cały kredyt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3899

Przesłanek może i narazie nie ma do tego żeby spadały tak samo jak i nie było przesłanek że będą tak drastycznie rosły. Jak już wszystko stało się jasne jaka jest sytuacja na świecie wtedy wystrzeliły i stopy. Tam na górze grupka osób już wie co robi. My możemy sobie pogdybac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

przepraszam że za pytam 🙋‍♂️czy to temat o cenach mleka czy kredytach 🤔 komuś się w główkach poprzestawialo 🤔🙋‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
7 minut temu, leszek1000 napisał:

Nie każdy kredyt można spłacić przed terminem. U mnie jeden chcieli, to dodatkowe opłaty przewyższały odsetki za cały kredyt. 

Dla tego masz do wyboru kilka banków. Chciałem kupić w jednej lokalizacji mieszkanie i tam był problem z księgami wieczystymi na ziemię i tylko jeden bank dawał tam kredyt więc zrezygnowałem, bo nie wiadomo jak by to się mogło skończyć. Niby z 800metrow od tego miejsca co kupiłem, ale jednak tam bardziej nam się podobało. Ja zawsze patrzę na to, żebym mógł wcześniej spłacić. To jest mój priorytet 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mlekpol za marzec 20.5 tyś l .

Tł 4.5 . Bi 3.3. 

Cena 2.06 zł netto . Szału nie ma w porównaniu do innych mleczarni  ponad 20 gr w plecy 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
14 minut temu, krzychu121 napisał:

Przesłanek może i narazie nie ma do tego żeby spadały tak samo jak i nie było przesłanek że będą tak drastycznie rosły. Jak już wszystko stało się jasne jaka jest sytuacja na świecie wtedy wystrzeliły i stopy. Tam na górze grupka osób już wie co robi. My możemy sobie pogdybac 

Oczywiście że są przesłanki. Rosnąca inflacja, A zaczęła się jeszcze przed wojną.  Najazd na Ukrainę tylko to spotęgował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Przesłanek może i narazie nie ma do tego żeby spadały tak samo jak i nie było przesłanek że będą tak drastycznie rosły. Jak już wszystko stało się jasne jaka jest sytuacja na świecie wtedy wystrzeliły i stopy. Tam na górze grupka osób już wie co robi. My możemy sobie pogdybac 

Właśnie przesłanki były i fziwie się czemu oni tak długo zwlekali z podwyżkami stop . Myślę że 10 do końca roku łapna stopy 7 to pewne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

A najlepsze jest to, ze biorąc kredyt i płacąc np. 2000 raty kredytu, to płacisz z 300zl-400zł kwotę którą pożyczyłeś a reszta to odsetki 😔


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
4 godziny temu, greg1985 napisał:

Mlekpol za marzec 20.5 tyś l .

Tł 4.5 . Bi 3.3. 

Cena 2.06 zł netto . Szału nie ma w porównaniu do innych mleczarni  ponad 20 gr w plecy 😡

Jak dobrze rozumuje to od kwietnia 35 gr netto więcej(bo nie wiem czy podwyżka za kwiecień to 10 +25 gr czy w tych 25 groszach jest te wcześniejsze 10 gr podwyżki) Ciężko się czasami połapać co kto ma i od kiedy. Na razie podoba mi się tendencja rywalizacji kto da więcej.

2 godziny temu, karol091193 napisał:

A najlepsze jest to, ze biorąc kredyt i płacąc np. 2000 raty kredytu, to płacisz z 300zl-400zł kwotę którą pożyczyłeś a reszta to odsetki 😔

Pewnie chodzi o to że jak już spłacisz odsetki i tylko trochę podstawy kredytu to jak się zlicytują to co spłacisz będzie ilością że cała parcela będzie banku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
5 godzin temu, krzychu121 napisał:

Tylko na stałym oprocentowaniu odsetki są dużo droższe. Znajomy chciał wziąć kredyt ze stałym oprocentowaniem to jesienią proponowali mu podobne stopy procentowe jak są aktualnie więc korzyść żadna zwłaszcza jak ktoś wcześniej napisał że  za rok czy 1,5 roku spadną może praktycznie do 0 jak wszystko osiągnie już ,, górkę'' a przy stałych jeszcze ponad 3 lata trzeba by było płacić wysokie oprocentowanie.  Według mnie specjalnie ten temat jest teraz w mediach poruszany żeby ludzie w panice poprzechodzili na bardzo wysokie stałe stopy i banki zgarnęły jeszcze większą kasę. Oni już tam dobrze wiedzą że niedługo to rypnie. Zwłaszcza że deweloperzy przestają budować i ogólnie gospodarki swiatowe zaczynaja wychamowywac przez ogólna drożyznę 

Moim zdaniem jedynym sensownym wyjściem przy takich kredytach była by nadpłata na rok czy dwa lata do przodu. Wtedy można by było przeczekać ta górkę cenowa.  Ale mało kto dysponuje taka gotówka 

Obora uruchomiona w lipcu a kredyt po spłacie w tym miesiacu kapitał ponad 12miesięcy do przodu. Warunek spłacamy dużo wiecej kosztem nie kupowania nowego samochodu i maszyn chociaż by się przydały ale to może poczekać na lepsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
33 minuty temu, Troker1979 napisał:

Jak dobrze rozumuje to od kwietnia 35 gr netto więcej(bo nie wiem czy podwyżka za kwiecień to 10 +25 gr czy w tych 25 groszach jest te wcześniejsze 10 gr podwyżki) Ciężko się czasami połapać co kto ma i od kiedy. Na razie podoba mi się tendencja rywalizacji kto da więcej.

Pewnie chodzi o to że jak już spłacisz odsetki i tylko trochę podstawy kredytu to jak się zlicytują to co spłacisz będzie ilością że cała parcela będzie banku.

Na to wychodzi że 35 gr za kwiecień ale oni tak z tą ceną kręcą że i tym nowym cennikiem że już nic nie wiadomo. Po świętach spotkanie na podpisanie nowej umowy i roczne spotkanie to coś może więcej będzie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
5 godzin temu, slawek74 napisał:

przepraszam że za pytam 🙋‍♂️czy to temat o cenach mleka czy kredytach 🤔 komuś się w główkach poprzestawialo 🤔🙋‍♂️

To podaj Sławek swoją cenę bo nigdy w tym temacie jej nie ujrzałem 

  • Like 2
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3899
3 godziny temu, karol091193 napisał:

A najlepsze jest to, ze biorąc kredyt i płacąc np. 2000 raty kredytu, to płacisz z 300zl-400zł kwotę którą pożyczyłeś a reszta to odsetki 😔

Zawsze tak jest w początkowej fazie. Bank się zabezpiecza w ten sposób że najpierw ściąga ,,swój zarobek'' a później w razie gdyby ktoś nie dał rady ze spłatą reszty kredytu to przejmują nieruchomość i tak czy tak są na plusie. Odsetki mają ściągnięte a kwota podstawy kredytu = wartość nieruchomości.  

 

4 godziny temu, kr9292 napisał:

Oczywiście że są przesłanki. Rosnąca inflacja, A zaczęła się jeszcze przed wojną.  Najazd na Ukrainę tylko to spotęgował.

Tylko ta rosnąca inflacja jest sztucznie napędzana. Tak samo może sztucznie zostać wychamowana jak już wyciągną z ludzi kasę. 

Przypomnijcie sobie czasy przed covidem. W mojej okolicy jak i szerszym obszarze zaobserwowałem że mało kto się liczył z kasą. To znaczy ludzie nie klepali biedy tylko było praktycznie każdego stać na wakacje, restauracje, jakieś wyjazdy itd. Ceny produktów i usług w porównaniu do zarobków i zapomóg były dużo niższe. Klasa średnia jak i biedniejsi zaczęli się coraz bardziej bogacić.  Kupno mieszkań , samochodów itd, więc trzeba było te pieniądze tym ludziom zabrać. Wystarczy poobserwować najbogatszych tego świata. Przez covid czy teraz przez wojnę firmy bankrutują , ludzi niedługo nie będzie stać żeby mieć co do gara włożyć przy kredytu na mieszkanie a co mowa o jakiś wakacjach. A najbogatsi mnożą swoje majątki kilkukrotnie. Niech ktoś powie że to wszystko dzieje się przypadkiem.  To wszystko jest dobrze zaplanowane i dzieje się co kilkanaście lat. Gdzieś widziałem dane że 1 % ludzi na świecie posiada 99% całej kasy, dóbr itd całego świata. I myślicie że wszystko dzieje się przypadkiem? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193
damianzetor9540 napisał:

5 godzin temu, slawek74 napisał:

przepraszam że za pytam 🙋‍♂️czy to temat o cenach mleka czy kredytach 🤔 komuś się w główkach poprzestawialo 🤔🙋‍♂️

To podaj Sławek swoją cenę bo nigdy w tym temacie jej nie ujrzałem 

słabo uważasz 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

UWaga .Uwaga proszę niech osoby które widziały cenę slawka74 się ujawnia tu i teraz , bo ta jego cena jest jak yeti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
23 minuty temu, krzychu121 napisał:

Zawsze tak jest w początkowej fazie. Bank się zabezpiecza w ten sposób że najpierw ściąga ,,swój zarobek'' a później w razie gdyby ktoś nie dał rady ze spłatą reszty kredytu to przejmują nieruchomość i tak czy tak są na plusie. Odsetki mają ściągnięte a kwota podstawy kredytu = wartość nieruchomości.  

musisz się dokształcić z bankowości bo nie masz racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3899

Hipotecznych na 25 lat nie brałem więc może i jest inaczej.  Ale na maszyny zdarzyło się, plus brałem kredyt suszowy i wiem co było na kartce z harmonogramem spłaty. Na początku wysokie odsetki a im bliżej końca spłaty tym odsetki coraz mniejsze , aż praktycznie zerowe. Ale to kredyty do max 5 lat były jak to wygląda przy dłuższym okresie czy w innych bankach niż BS to nie wiem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
12 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Jawidziałem cenę i i ilość z 2016 r chyba roku.. 😁

IMG_20220414_204207.png

Pewnie do dziś ma tę samą dlatego nie chcę się pochwalić.

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj